کتاب کلارا کالان

اثر ریچارد بی. رایت از انتشارات نفیر - مترجم: اکرم پدرام نیا-دهه 2000

رایت که در مقام نویسنده مولف سیزده رمان و دو کتاب کودک به شمار می‌رود، در این رمان و در بستر حوادث سال‌های دهه ۳۰ در کانادا، داستان زندگی دو خواهر را روایت می‌کند که یکی در دهکده‌ای متروک و دیگری در نیویورک زندگی می‌کند و با نامه نگاری به همدیگر روزگار می‌گذرانند.
رایت از لابه‌لای این نامه‌هاست که خواننده را به لابه‌لای جامعه خود می‌برد و با تیزبینی، دردها، تبعیض‌ها و ستم‌های اجتماعی که بر زنان در این جامعه روا می‌شود را بیان می‌کند.
این رمان همچنین روایت‌کننده نقد تند اجتماعی نویسنده بر ساختار رسانه‌ای کشورهای غربی در مواجهه با ساختار خانواده است.

رمان «کلارا کالان» در سال ۲۰۰۱ و پس از انتشار، تمامی جوایز ادبی معتبر کانادا از جمله جایزه گیلر، گاورنر جنرال، تریلیوم بوک اورد، و سی‌بی‌ای را از آن خود کرده است و در بسیاری از روزنامه‌های مشهور کانادا و آمریکا درباره این رمان نقد و نظر به انتشار رسیده است از جمله نشریه تایمز لندن که این اثر را در زمره یکی از برجسته‌ترین رمان‌های عصر حاضر معرفی کرد.
این کتاب با اطلاع نویسنده ترجمه شده و وی در متن کوتاهی از ترجمه آن به زبان فارسی و انتشار در ایران ابراز خوشنودی کرده است.

در بخشی از این رمان می‌خوانیم:

با تمام وجود دلم می‌خواهد کمکت کنم که بفهمی چقدر همه این داستان سخت، پیچیده و جانسوز است: یک روز به تو خواهم گفت که چگونه آموختم به تماشای نور رو به افول روزهای پاییز بنشینم یا بوی خاک را در اوان بهار در دل برف‌ها بیرون بکشم؛ چگونه در یک روز زمستانی باورهایم رنگ باختند. در یک غروب تابستانی بر چرخ و فلکی سوار شدم و از اوج آن به مردی که آسیبی سخت به من رسانده بود، چشم دوختم؛ به تو خواهم گفت که روزی به رم سفر کردم و در شهر آن شاعر مرده چه شمار بزرگی جنگاور دیدم؛ به تو خواهم گفت که چگونه با پدرت، جلو در سینمایی، در تورنتو ملاقات کردم... شاید از همین نقطه شروع کنم و ماجرا را برایت بگویم. در یک غروب زمستانی، وقتی چراغ‌ها را زودتر از معمول روشن کنیم یا شاید در یک روز تابستانیپر از برگ با آسمانی درخسان. قصه‌ام را با فعل‌های کمکی شروع خواهم کرد: من... هستم. تو... هستی. آن... هست.


خرید کتاب کلارا کالان
جستجوی کتاب کلارا کالان در گودریدز

معرفی کتاب کلارا کالان از نگاه کاربران
خواهران کالن هر دو در سی سالگی خود هستند و در زمانی که زنان به طور سنتی زنان و مادران در اوایل دهه ی 20 بودند. نورا به نیویورک حمله می کند تا زندگی خود را به عنوان یک بازیگر رادیویی در یک بازی سریال به دست آورد. کلارا در خانه خانوادگی در شهر کوچک انتاریو اقامت دارد. این کتاب بر اساس یک سری از نامه های بین خواهر و گاهی اوقات نامه ها بین کلارا و نوارس نوازنده نوبل دوست Evelyn است. تن رمان صمیمی و درست به زندگی است. در دهه سی سالگی، وقایع تاریخی آن دوران، زمینه ای برای مبارزات و پیروزی های خواهران فراهم می کنند. به هر حال، آنها هر دو زندگی جسورانه ای را برای زنان آن دوره زندگی می کنند. این تصویری شگفت انگیز از پیوند بین زنان است که شگفت آور توسط یک نویسنده مرد ریچارد راایت گرفته شده است. علاوه بر این، آنچه که در این کتاب به من وارد شد، همان چیزی است که ما با مرگ نامه نوشتی از دست دادی من توانستم صد ها کارت پستال را که بین مادربزرگم و خواهرم ارسال شده بود، بخوانم. چنین شواهدی از زندگی من برای نوه های آینده وجود نخواهد داشت.

مشاهده لینک اصلی
کلارا کالان خوانندگان خود را با بازگشت نوستالژیک به روزهای گذشته، زمانی که زنان خانه دار از طریق داشتن روحیه ای شاد و روح و روان خود از طریق برنامه های رادیویی سریال فرار کردند، به خانه هایشان فرار کردند، و داشتن فرزند غیر از زوج، به معنای پوشیدن نامه های قرمز بود. ریچارد وایت رایت توانسته است احساسات و اخلاق های اواخر دهه 1930 و اوایل دهه 1940 را در این داستان اخلاقی مقدس از دو خواهر، کلارا و نورا، یک معلم ساکن شهر کوچک کانادایی ساکن و دیگر ساکنان اپرا @ هنرپیشگان حرفه ای در شهر نیویورک. رایت ها به وضعیت زنان این دوره نگاه می کنند و تلاش می کنند تا از طریق انتظارات اجتماعی جامعه، در حالی که اهداف خود را دنبال می کنند، مانع از بینش و دقت آنها شود، و تقریبا باعث می شود که احساس کنید که این رمان توسط یک زن نوشته شده است. (عالی ستایش) وقتی کل سخن می گوید و انجام می شود، کلارا کولان ما را به آزادی برای پیگیری رویاهای خود می رساند و قیمت آن را ممکن می کند. شاید در روزهای قدیم @ چیز خوبی نبود.

مشاهده لینک اصلی
من این کتاب را دوست داشتم - یک تعطیلات خوب پس از خواندن چیزی سنگین خواندنی یا بازپس گیری کرد. من فکر کردم که از ابتدا بسیار پرمحتوا بود، اما لحظات عمیق خود را دارد و شما شروع به ارتباط با شخصیت ها و روابط آنها می کنید. این کتاب مجموعه ای از نامه هایی است که بین دو خواهر و دوستان و دوستداران گاه به گاه نوشته شده است. زمان توسط پست های دفتر خاطرات یکی از خواهرها پیش رفته است - به خوبی انجام شده است. من مطمئن نبودم فقط خواندن نامه ها را دوست دارم، اما کتاب به خوبی جریان داشت. همانطور که سال ها در کتاب می گذرد، بلوغ شخصیت ها (از طریق تجربه زندگی) نیز تغییر می کند. من فکر کردم که این موضوع در حال برانگیختن این است که یک نویسنده مرد تصمیم گرفت با دو خواهر نامه نامه نوشت و مطمئن بود که او مجبور بود تحقیقات زیادی در مورد نحوه تفکر و ارتباطات زنان انجام دهد. بسیاری از سال 1938 تغییر کرده است، اما لذت و درد احساس در روابط باقی می ماند. کتاب در ویتفیلد، فقط در خارج از Uxbridge، انتاریو و نیویورک تنظیم شده است. سفرهای زیادی به تورنتو وجود دارد که بسیار جالب هستند.

مشاهده لینک اصلی
این کتاب جوایز چندانی را به دست آورد اما من فکر کردم که خسته کننده و اخلاقی است. دو خواهر کانادایی در دهه 1930، یکی به نیویورک می رود و شخصیت رادیویی می شود، خواهر دیگر در کانادا اقامت می کند و مدرسه را می آموزد. داستان عمدتا مربوط به امور خواهران است. تصاویر نویسندگان اغلب بسیار خوب است و به همین دلیل است که او احتمالا برنده جایزه شد. پس چه او سعی داشت انجام دهد؟ نشان می دهد که شهر های کوچک مکان های ضداجتماعی هستند که همه با هم قضاوت می کنند و به کسب و کار شما توجه می کنند، در کنار شهر کوچک ایده آل که پر از افراد شگفت انگیز در تنظیمات راحت است. حدس می زنم. منظورم این است که او می گوید زمانی که او در مورد نمایش رادیویی Noras و مشاهدات Evelyns از خارج در هالیوود صحبت می کنند. اما با شخصیت های خود زنا می کند، با صحنه های تجاوز و سقط جنین، با شخصیت هایی که همجنس گرا هستند و بیش از حد نوشیدن دارند؛ خوب شما این ایده را دریافت می کنید موضوعی از انحراف جنسی وجود دارد که از طریق این کتاب، با وجود سرعت و مکان صلح آمیز آن، اجرا می شود. فکر کردم این یک کتاب ناخوشایند بود.

مشاهده لینک اصلی
این یکی از معدود رمان هایی است که صفحات را برگردانده است. رایت در زندگی در کانادا در دوران جنگ میانجامیده است. نامه های بین دو خواهر، کلارا و نورا، یک تفاوت شدید میان زندگی روستایی، روستایی در کانادا و زندگی پر زرق و برق اجتماعی در نیویورک ایجاد کرد. رایت کلارا را به عنوان یک صدمه دیده، شکسته و تنها یک زن که خود را به زنا معرفی می کند. با این حال، کلارا شخصیتی است که قلب من را حرکت می دهد و از آن دلشوره می گیرد؛ زیرا او نیز بسیار شجاع است ... به همین ترتیب، نورا دائما در رابطه با مردان متاهل شرکت می کند. با این حال، بر خلاف کلارا، نورا مایل است که خطر را بشناسد و @ play @ از این روابط را بشناسد. هشدار می دهد که این کتاب شامل چندین تصویر جنسی در آن می شود ... هر چند شاید بد به عنوان صحنه در Bloodletting و Miraculous درمان شده توسط وینسنت لام، و حتی یک درصد از آنچه در Ursula تحت Under Ingrid Hill ... بنابراین آن را به من مزاحم نیست که، خیلی ... در مجموع، من رمان را به عنوان یک کل را دوست دارم ....

مشاهده لینک اصلی
کتاب های مرتبط با - کتاب کلارا کالان


 کتاب آشنایی با ژان ژاک روسو
 کتاب الدست
 کتاب چطور به اینجا رسیدم
 کتاب زندگی پی
 کتاب روزی مثل امروز
 کتاب راهنمای مصور آشنایی با مدرنیسم