کتاب یکی مثل همه

اثر فیلیپ راث از انتشارات نشر چشمه - مترجم: پیمان خاکسار-دهه 2000

رمانی با روساختی ساده که در آن نویسنده، روند زندگی و زوال تدریجی و مرگ قهرمان بی‌نام داستان را بیان می‌کند. داستان با مرگ شخصیت اصلی رمان و مراسم خاکسپاری او آغاز می‌شود. در ادامه راث بدون طول و تفصیل زیاد به شرح مختصری از زندگی قهرمان می پردازد؛ داستان علایق او، بیماری‌هایش، ازدواج‌ها و خیانت‌ به همسرانش ودر نهایت مرگ او. با وجود اینکه لحن داستان نا امید‌کننده است اما در جاهایی نیز لحظات خوش زندگی او بازگو می‌شود.


خرید کتاب یکی مثل همه
جستجوی کتاب یکی مثل همه در گودریدز

معرفی کتاب یکی مثل همه از نگاه کاربران
یکی از همکارام برای تز فوق لیسانسش داشت روی یکی از کارای فیلیپ راث کار می کرد کنجکاو شدم بخونمش @یکی مثل هم@ه هم اولین کاریه که از راث خوندم موضوعش موضوع خیلی نویی نبود جریان هموون تنهایی آدما و مرگشون ولی خوب پرداخت شده بود و خیلی راحت خونده می شد یعنی وقتی کتاب رو می گیرین دستتون تا تمومش نکنین بلند نمی شین
مهم هم همینه: همه ی داستان های دنیا تا الان گفته شده مهم اینه که این داستان های تکراری رو چجوری تعریف کنی
و فیلیپ راث خوب تعریف کرده.. کیه که از قصه بدش بیاد؟


مشاهده لینک اصلی
کتاب یکی مثل همه نوشته ی فیلیپ راث با ترجمه ی عالی پیمان خاکسار کتابی است درباره ی پیری یا بهتر است بگویم محکومیت انسان به زوال جسمی و به تبع آن زوال روحی. اینکه انسان محکومِ به مرگ و نیستی است و این نیستی برای کسی که به ماورا ایمان نداشته باشد همان تبدیل شدن به استخوان هایی است درون گوری از گورستانی یهودی.

مشاهده لینک اصلی
کتاب های مرتبط با - کتاب یکی مثل همه


 کتاب بالزاک و خیاط کوچولوی چینی
 کتاب بازی دوستانه
 کتاب آن ها مشغول مردن اند
 کتاب خیابان و عشق
 کتاب نور دنیا
 کتاب سرپناه کاغذی