کتاب گردهمایی

اثر آن انرایت از انتشارات روزگار - مترجم: کیومرث پارسای-دهه 2000

آن Enright نویسنده خیره کننده از درجه بالایی بین المللی و یکی از صداهای منحصر به فرد ایرلند است. در حال حاضر او Gathering، یک تصویر متحرک و جذاب از یک خانواده بزرگ ایرلندی و یک گل خون تازه را به سنت ادبی ایرلند ارائه می دهد، و ترکیب شعر قدیمی با شوک جدید. نه فرزند باقی مانده از قبیله هگارت در دوبلین جمع شده اند و از برادر شجاع خود، لیام، در دریا غرق شده اند. خواهر او، ورونیکا، بدن را جمع آوری می کند و شرکت مرده را نگه می دارد و از او راضی می کند که او را با او تقسیم می کند - چیزی که در خانه مادربزرگش در زمستان سال 1968 اتفاق افتاد. همانطور که انریایت خط خطای خیانت و رستگاری را از طریق سه نسل، هوش، جهان را به یک کسر تبدیل می کند و در نور جدید و فراموش نشدنی به ما می دهد. جمع آوری یک حماسه خانوادگی جسور، شوخ، و روشنگری است که از طریق چشمک زدن ان آنایت روشن شده است. این یک رمان درباره عشق و ناامیدی است، در مورد چگونگی پیدایش خاطرات و اسرار، و چگونگی سرنوشت در بدن، نه در ستارگان نوشته شده است.


خرید کتاب گردهمایی
جستجوی کتاب گردهمایی در گودریدز

معرفی کتاب گردهمایی از نگاه کاربران
بیرون از اینجا صدها هزار نفر از مردانی هستند که با فرزندانشان به پیاده‌روی و همراه آنها به کلاس درس ساکسوفون می‌روند و زندگی دلپذیری هم دارند، درست مثل داستان زندگی بعضی از فیلمهای آمریکایی که مردان به معنای واقعی مرد هستند و قلبی مملو از محبت دارند. یقین دارم چنین مردانی وجود دارند، حتا آنها را ملاقات نیز کرده‌ام، ولی موضوع این است که من هرگز نتوانسته‌ام عاشق یکی از آنها شوم و حتا اگر خود نیز می‌خواستم باز هم قادر نبودم. من عاشق کسانی هستم که درد و رنج دارند و آنها نیز مرا دوست دارند و می‌خواهند مرا درحالی که روی مبلهای ایتالیایی زیبای آنها نشسته‌ام و اشک می‌ریزم، ببینند.

مشاهده لینک اصلی
چند روز پس از آنکه انریت برنده جایزه بوکر شد یک نسخه امضا شده از این کتاب را به من داد. او در کنفرانسی درباره نویسندگان زن ایرلندی، در دانشگاه لووان در بلژیک، که دختر من مقاله ای را ارائه کرده بود، آن را امضا کرده بود. من به عنوان یک توریست نشانه گذاری کرده بودم، و آسمان خاکستری و ساختمان های خاکستری لووان کاملا مطابق با خلق خالص تولید شده توسط این کتاب بود. به عنوان خوانده شده @ Gathering @ اگر شما در حال حاضر در حالت خشن هستید. بله، برخی از طنز وجود دارد، از نوع بسیار تلخ، ساردونیک، اما روایت در درجه اول رنگ ناامیدی و خشم است. راوی، مادر دو نفر ازدواج با یک تاجر موفقیت آمیز، در حومه تونی دوبلین تازه رفاه زندگی می کند. برادر عزیزش فقط خودکشی کرده است و خانواده اش بزرگ و بسیار ناکارآمد شروع به جمع آوری خاطرات خود کرده است. خشم ناشی از رشد در یک خانواده از 12 کودک، با مادر مضر و مفرط و پدر و مادر، همراه با مصیبت های مختلف من برای شما در اینجا خراب نیست. این پروسس زیبایی نوشته شده است، به طور مداوم به شعر. افرادی که از تحصیلات دقیق کاتولیک رنج می برند درد و لذت را احساس می کنند، و شاید بعضی دیگر بعد از خواندن این کتاب، ما را بهتر درک کنند. من نسخه کتبی امضا شده و تاریخیThe Gathering @ را گنج می برم، اما من فکر نمی کنم دوباره آن را بخوانم. یا شاید من بخواهم، اما باید اول از یک منظره بسیار آفتابی از ذهن باشد.

مشاهده لینک اصلی
این قطعا برای همه نیست. شما باید به Enrights از زبان استفاده کنید، راویان او اغلب نگرانی از گذشته و آنچه او به یاد می آورد. شما باید از این عدم اطمینان در مورد همه چیز لذت ببرید، زیرا شما از این رمان لذت می برید زیرا عدم قطعیت گذشته، مرگ و عشق، به همین دلیل است که این رمان بسیار زیبا، دشوار و فوق العاده است. داستان Enright می گوید در اینجا یک کولاژ خاطرات است، همانطور که ورونیکا - راوی - برادران خود را به خاطر حافظه و بدن برای استراحت قرار می دهد. ورونیکا گذشته را دوباره به یاد می آورد، به خصوص تابستان او و خواهر و برادرش در خانه مادربزرگش و چیزهایی که او را به عنوان یک کودک دیده بود و او را و همیشه برادرانش تغییر می داد. این بازخوانیها، اگر نه همان مقدار از فضا به عنوان زمان پایه داستان، بیشتر را جذب کند. برای ورونیکا، شناختن این گذشته و تلاش برای زنده ماندن، همانند عمل بازسازی بدن برادران او و دفن او نیز مهم است. در تمام طول، نوشتن Enrights را نمی توان به عنوان چیزی جز عضلات و عصبی توصیف کرد. او با استفاده از استعاره بهتر از هر نویسنده ای که به یاد می آورم همیشه خواندن دارد. همان طور که موضوع این رمان است، من نمی توانم انتظار داشته باشم که دوباره آن را بخوانم و در پروسه ی Enrights و انتقال بدون درز بین گذشته و حال، پیچیده شود.

مشاهده لینک اصلی
ورونیکا هگارت، یکی از خانواده های ایرلندی بزرگ، وظیفه دارد که بدن خود را برادر لیام برساند. روایت به عقب و جلو در زمان برای پر کردن جزئیات زندگی خانوادگی پیچیده و پر سر و صدا هگارتای پرش می زند و حدود یک سوم از این کتاب به Veronicas گفته شده است که از عاشقانه تصور و ازدواج پدربزرگ و مادربزرگش که ممکن است یا نباشد بسیار بر روابط فعلی. در اینجا یک پرویز زیبا وجود دارد، بیشتر در بخش هایی که در مورد زندگی خود، مرگ و میانه و ویژگی های متمایز در دینامیک خانواده - مربوط به تجسس های ورونیکا در زندگی خود، وجود دارد - این واقعیت است که همیشه یک مرد مستبد @ است، مخلوط کودکان برای پنهان کردن چیزهای مضر از پدر و مادر، و همچنین یک کودک که موفقیت بزرگ است در حالی که یک کودک ترسناک صلیب از نوع سوء استفاده وجود دارد. این کتاب جایزه بوکر را به دست آورد و برای آن لحظات رعایت شایستگی، من مطمئن هستم. در پایین، داستان مادربزرگ واقعا مربوط نیست و یا در نهایت جذاب نیست و تاثیر تجدیدنظر کاهش می یابد وقتی که «واقعیت هایی که به شکست لیام ها در رشد رسیده اند که رأی ما برای ایجاد آن کار می کند، بعدها به عنوان چیزهایی اعتراف می شود که راوی فقط حدس زده است یا نیمه یادآوری.

مشاهده لینک اصلی
این رمان برنده جایزه بوکر مرد شد، بنابراین باید یک داستان خوب و معنی دار باشد. اما حدس می زنم که من آن را از دست دادم - یا شاید با سخنان خودخواهانه از طریق صدای و حافظه ورونیکا که هدف از این سخنرانی را دفن کرده بودم، غرق شدم. من آن را دریافت کردم که هنگامی که فرزند فرزند لیام بود، اتفاق خاصی رخ داد، اما این رویداد به نظر میرسد همه چیز را که در زندگانی ورونیکا اشتباه گرفته شده است، براه انداخته است. آیا او افسرده است؟ آیا او دارای اختلال عصبی است؟ من متوجه شدم که آرزو داشتم مراقبت کنم، اما هیچ چیز ورونیکا به ما نگفت که در مورد خودش من را مورد توجه او قرار داده است. همانطور که گفتم، حدس می زنم که هدف من از دست رفته است - مگر این که من به عنوان ورونیکا افسرده شوم. آنچه که من دوست داشتم این بود که او حافظه را به عنوان الاستیک ترسیم کرد - ما باید این کار را انجام دادیم ممکن است این کار را کرده باشد، ما احتمالا چیز دیگری هم انجام دادیم. خاطرات اغلب دشوار است به نگه داشتن و یا قرار دادن به درستی، به طوری که برای شروع کار، اما این می تواند به یاد آوردن قدیمی و نه سریع. و وقتی که از این دستگاه استفاده کرد، کاملا خاموش شد، تا تصور شود که پدربزرگ و مادربزرگش قبل از تولدش جنسیتی داشته اند. و این صحنه در قطار با افکار \"نور خورشید\" خنده دار بیش از حد برای تحمل بود.

مشاهده لینک اصلی
من زمان بسیار دشواری در این کتاب گرفتم و لذت خواندن آن را نداشتم. تصاویر و تصاویر خام، تصویری و جنسی زیادی وجود داشت. من قطعا محتاطانه نیستم، اما بعضی از مطالب واقعا باعث ناراحتی من شد. شاید این نکته بود! این کتاب بسیار خسته کننده و غم انگیز بود و من احساس نکردم که هر یک از شخصیت ها به عنوان وعده داده شده در خلاصه ای از جلد بازپرداخت شود. کتابخانه ما در مورد این کتاب، آن را جایزه بوکر را به دست آورد. ما عصبانی هستیم؛ ما واقعا می خواستیم بدانیم چه زمانی از دست رفته بودیم و آن را خواندیم. من فکر می کنم یکی از چیزهای مثبت در مورد این کتاب این بود که لحظات بسیار زیادی وجود داشت که در آن شما مجبور بودید این سطوح را پر کنید. شما جزوات قاشق خورده نبودید شاید نویسندگان قدرت را به دادن خوانندگان خود اعتبار است که آنها قادر به انجام آن به تنهایی. لحظاتی وجود داشت که جایی در آن گذر از کتاب به من افتخار و روشنگری بود، اما این کتاب به زودی به یک نوع از جریان هوشیاری تبدیل می شود که به نظر من دشوار است. من آن را به عنوان یک کار ادبیات قدردانی کردم، و همیشه خوشحالم وقتی که کتابخانه ما تصمیم به خواندن نوشته هایی که چالش برانگیز و متفاوت هستند را انتخاب می کند.

مشاهده لینک اصلی
کتاب های مرتبط با - کتاب گردهمایی


 کتاب کتابخانه عجیب
 کتاب تکاثر
 کتاب بل کانتو
 کتاب جنگ، چهره ی زنانه ندارد
 کتاب گنجینه کیهانی
 کتاب هشت درس برای زندگی زناشویی شادتر