کتاب نیمه ی یک خورشید طلایی

اثر چیماماندا گزی ادیشی از انتشارات نشر چشمه - مترجم: ناهید تبریزی سلامی-دهه 2000

با فریب زدن، نویسنده جشن Chimamanda Ngozi Adichie یک لحظه ماندگار در تاریخ مدرن آفریقا را روشن می کند: Biafras مبارزه برای ایجاد یک جمهوری مستقل در جنوب شرقی نیجریه در اواخر 1960s. ما این دهه پرجمعیت را در کنار پنج شخصیت فراموش نشدنی تجربه می کنیم: اوگوو، خانه دار سیزده ساله که برای ادنیببورو کار می کند، یک استاد دانشگاه پر از غرور انقلابی؛ اولانا، معشوقه زیبای استاد است که زندگی خود را در لاگوس برای یک شهر گرد و غبار و جذابیت عاشق خود رها کرده است؛ و ریچارد، انگلیسی انگلیسی خجالتی که با خواهر دوقلو خواهر زاده اولانا، کینن، آشنا شد. نیمی از خورشید زرد یک رمان فوق العاده تحریک کننده وعده، امید و ناامیدی جنگ بیفان است.


خرید کتاب نیمه ی یک خورشید طلایی
جستجوی کتاب نیمه ی یک خورشید طلایی در گودریدز

معرفی کتاب نیمه ی یک خورشید طلایی از نگاه کاربران
توسعه شخصیت فوق العاده - 5 شخصیت اصلی در طول رمان تغییر می کنند و بنابراین روابط خود را به یکدیگر می دهند. من در مورد Biafra به عنوان یک کودک شنیده بودم و این رمان آن را بوم می دانست که نقاط قوت و ضعف های انسانی را نقاشی می کرد.

مشاهده لینک اصلی
@ هیچ افتخاری نیست @ می گوید Ugwu. بین جلد این کتاب یک رمان در مورد جنگ بیافران و یک رمان در مورد زندگی پس از استعمار طبقه متوسط ​​در جنوب شرقی نیجریه بی همتا وجود دارد. این ناخوشایند از رمان بزرگ شدن جلوگیری می کند و آن را به صفوف بسیار خوب تبدیل می کند. رمان به چهار بخش تقسیم می شود که بین اوایل دهه 60 و دهه های بعد متمایز است. این احساس من واقعا کار نمی کند بخش های قبلی به نظر نمی آیند و مشکلات خودشان را معرفی می کنند. Flashbacks، دنباله ای متناوب از فصل ها، ایجاد دو رمان جداگانه از کل یا حتی شروع رمان با خشونت در کانو، در نظر من موثرتر بوده است. Adichie مدیریت آرام و سبک زندگی است که در توصیف خشونت بسیار خوب کار می کند ، گرسنگی و وحشت در جنگ در بیفرا و مخصوصا در شصت سال بعد قدرت زیادی را به خود اختصاص می دهد. به طور خاص توضیح اینکه چگونه یک شخصیت دیدگاه در تجاوز به عهده می گیرد و خاطره او درباره اینکه چگونه زن جوان به او نگاه می کند و بعدا متوجه می شود که چیزی شبیه به خواهرش اتفاق افتاده، بخش بسیار مهمی از نوشتن بود. متاسفانه در مقایسه با شصت و ششم قبل از میلاد به عنوان قوی انتخاب شده است. رابطه بین کاینن و ریچارد، که خواننده به آن اعتقاد دارد، موفق به تحمل یک خط خوب برای سال های بسیاری شده است، من را متقاعد نمی کند و کنتراست بین دنیای سنتی و شخصیت های طبقه متوسط ​​شهری با دیدگاه های بین المللی خود را با تحولات بحث در هواپیما زمانی که یک نروژ به طور آزادانه از تعصبات ضد Igbo خود به اولانا در اعتقاد اشتباهی که او فلوانی بود و خلاصه ای از سرنوشت اجتناب ناپذیر بیفرا (آن را نفت تا نیجریه حمله خواهد کرد و کشورهای آفریقایی آن را به خاطر ترس از پتانسیل جنبش های جدایی طلب در مرزهای خود تشخیص نخواهند داد) به طور موثری سیاست سحر را از مردم محلی به وضعیت بین المللی خلاص می کند. من نگرانی اندکی نسبت به اینکه چه مقدار از دوره و چقدر، مثل تهدید به قرار دادن لاستیک در اطراف گردن و تنظیم آنها، کودک مرده و یا اشاره به سرنوشت هررو موفق شده است این کتاب به وسیله نویسنده نوشته شده و به 60 سی سالۀ نیجریه معرفی شده است، اما از سوی دیگر، رمان یک اثر خالق خلاقانه است و فقط باید به جای واقعیت، قابل اعتماد باشد. ارزش خواندن، این رمان از یک نویسنده جوان امیدوار کننده است و من توصیه خوانندگان به دنبال کار خود را در آینده است.

مشاهده لینک اصلی
خوب، بنابراین اگر من باید انتخاب کنم که چگونه تاریخ جهان تاریخ فرهنگ های متمدن را یاد می گیرم، می خواهم که این نویسنده یا معادل عادلانه این نوع از زرنگی دلخراش از مبارزات تعریف شده در نسل خود را بنویسند. من این را خریدم چون من این زن را شنیده بودم که چند ماه قبل مصاحبه کرده بود که در جلد سختگیرانه به آن رسید. مصاحبه من را جذاب کرد - نویسنده درباره اینکه چگونه او توانست از چشم انداز یک پسر جوان بنویسد (من فکر می کنم او 12 ساله است) صحبت کرد. این کتاب در مورد شورش کوتاه مدت ایگبو در نیجریه است که بعد از آن سربازان تحت حمایت دولت انگلیس نسل کشی وحشیانه حتی ثروتمندترین خانواده های Igbo را آغاز کردند. علیرغم آکادمی های بی اعتقادی، کشورهای غربی آنها را نادیده می گرفتند، در واقع سال های فراغت از پیوستن به سر می برد و هیچ کمکی به دست نمی آمد. حتی روزنامه نگاران با اهمیت نیز به طور ناخودآگاه در حوادث غرق شدند و کسانی را که به سرعت از شهر های امن و ناپدید شده خارج شدند، در نهایت توسط نسل کشی و یا در بسیاری موارد به ربوده شدن، سرقت و تجاوز، خاتمه دادند. من آن را مانند یک خلبان صدا می کنم، اما نه. برعکس، ما همه چیز را می بینیم که از طریق چشمان امیدواری یک پسر جوان و فقیرنشین که یک شکست خوش شانسی داشت، بازی می کند. کارشناسی ارشد خود را که در دانشگاه تدریس می کند و به شورش بر روی کاغذ منجر شد. معشوقه خیره کننده، نرم و ایگبو که به عنوان دنیای فامیلی اش در حال تماشای اوست، و یک رمان نویس سفید و بریتانیایی، که تلاش می کند با عشق خود باقی بماند، با وجود اختلافاتی که آنها را تقسیم می کنند، شکسته می شود. خدا، این یک کتاب عالی بود. آن را انتخاب کنید من آن را برای خواندن کتابخانه کتاب به مادر خود دادم. خب خوب به ارزش خرید.

مشاهده لینک اصلی
این واقعا سخت بود برای خواندن و در عین حال من خیلی خوشحالم که من انجام دادم. در بعضی اوقات این کار بی رحمانه و گرافیکی بود و من نیاز به انجام معافیت های طولانی داشتم - کار داوطلبانه من با پناهجویانی که باید به داستان هایشان به کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل بگویند تا وضعیت پناهندگی بدانند بدان معنی است که من زمان زیادی را در مورد جنگ، و خشونت. راه Adichie این وحشت را به دست آورد و به زیبایی به عنوان خلوص * humanness * زندگی در اطراف آن نشانه ای از نابغه او است.

مشاهده لینک اصلی
3.5 ستاره

مشاهده لینک اصلی
کتاب های مرتبط با - کتاب نیمه ی یک خورشید طلایی


 کتاب 1Q84
 کتاب فرزند عشق
 کتاب آنچه زنان می خواهند مردان بدانند
 کتاب بهانه ها را رها کنیم
 کتاب بل کانتو
 کتاب اینس، روح من