کتاب مترسک و خدمتکارش

اثر فیلیپ پولمن از انتشارات پریان - مترجم: فرزاد فربد-دهه 2000

در منطقه‌ای روستایی، مترسکی را صاعقه می‌زند و او جان می‌گیرد. مترسک با پسربچهٔ ‫بی‌خانمانی آشنا می‌شود و او را به عنوان خدمتکار خود انتخاب می‌کند تا هر دو راهی سفری پرماجرا شوند.


خرید کتاب مترسک و خدمتکارش
جستجوی کتاب مترسک و خدمتکارش در گودریدز

معرفی کتاب مترسک و خدمتکارش از نگاه کاربران
اولین کتابی که از پولمن خوندم .
کتاب دقیقا فانتزی به تمام معنا بود . جوری فضاسازی کرده بود که هر اتفاق خارج از عرفی میفتاد به راحتی قبول میکردی و دنبال دلیلش نمیگشتی .
تیکه ها و طعنه هاش هم خوب بود . اونجایی که مترسک مغزش رو از دست داد و نگران بود اتفاقی بیفته براش و بعد دید نه چندان تغییری نکرد یا اونجا که با وجود اینکه هیچ چیز از جنگ نمیدونست ولی افسر شد و ... طعنه های خوبی بود .
عالی نبود اما برای یک بار خوندن خوب بود .
اعتراف میکنم وقتی این کتاب رو خریدم داشتم به مترسک قصه ی هاول فکر میکردم :)

مشاهده لینک اصلی
آه، ترسناک فروتنی ... از بین بردن آثار کشاورزان. مرد نی، صاحب لباس پوشیدنی، صبر بی نهایت، و دانش عمیق روانشناسی و عادت های رفتاری دوستان پر از ما. تصور کنید اگر به طور ناگهانی، این ترسو به زندگی تبدیل شود. این دقیقا همان چیزی است که در این داستان اتفاق می افتد. این یکی از همکاران است که در حال حاضر یک مغز در سر و صدا دارد و او به زودی بنده را به شکل یک پسر جوان به نام جک به دست می آورد. آنها با هم به دنبال ماجراها هستند، و به زودی آنها برده های ترسناکی، مبارزه با سربازان، همکاری با بازیگران، و به طور کلی داشتن زمان زندگی خود را دارند. ترسناک کاملا جذاب است. حتی زمانی که از دست دادن اندامها، از بین بردن بز ها یا سقوط برای یک جاروسی آلوده، او موفق به خوشحالی می ماند و به تجربیات جدید باز می شود. در اینجا احتمالا یک درس در آنجا وجود دارد. این داستان شیرین سزاوار است که یک کلاسیک بچه باشد.

مشاهده لینک اصلی
این یک داستان کوچک لذت بخش است، برای کودکان و بزرگسالان به طور یکسان. یک ریشخند رعد و برق رنج میبرد و به زندگی میافتد؛ او یک پسر جوان به نام جک را به عنوان خدمتکار شخصی اش استخدام می کند و هیچ چیز بهتر از انجام این دو قدم در یک ماجراجویی بزرگ نیست، تکمیل قسمت ارتش، تفریح ​​بر روی یک جزیره ی انفرادی و حتی یک رابطه ی عاشقانه است. همه با تصاویر سرگرم کننده، داستان را به زندگی نشان می دهند و لحظات دراماتیک و خنده دار خود را فقط در زمان مشخص می کنند. بدیهی است که توسط سروانتس الهام گرفته شده، این داستان کوتاه باید افرادی از هر سنی را برآورده کند، صرف نظر از اینکه آنها فقط آموخته اند خواندن یا خواندن تمام زندگی خود را داشته باشند. لطفا خودتان را به نفع خود بگذارید، در صندلی مورد علاقه خود بنشینید، یک فنجان چای با خود ببرید و از این سنگهای کوچک لذت ببرید.

مشاهده لینک اصلی
همه چیزهایی که قبلا از Pullman خواند، کتابهای Dark Material بود. من این را صرفا به نفع نام پولمن نامیدم. در هنگام خواندن این کتاب، از خودم سوال زیادی پرسیدم. سوالاتی مانند: آیا این کتاب به عنوان یک تمثیل است؟ آیا قرار است هماهنگ باشد؟ آیا این تلاش برای طنز بود؟ این داستان کجاست؟ آیا تا به حال پایان یافته است؟ چرا هنوز میخواهم این را مطالعه کنم؟ چندین کتاب بهتر دیگر وجود دارد که با احساس مشابه و مخاطبان مشابه نیز وجود دارد.

مشاهده لینک اصلی
اگر چه از نی، نارگیل پس از آن به ریاست کدو تنبل به رهبری ساخته شده، دارای قلب در قالب کاغذ تا خورده، نخود مغز، اما آنچه که توسط آقای نی عروسک بسیار لمس کردن. @ انجام همانطور که او به لانه ژاکت خود را تضعیف، عروسک نی افزایش یافت. او فقط متوقف زمانی که یک گلوله ولگرد پاهای او را اخراج هم جدا، و او تا به حال به تکیه بر روی دست خود، اما به آرامی آنها می توانند از طریق میدان جنگ .... رعد و برق از انفجار، ناله و فریاد، صدای تفنگ، و سوت از گلوله ها، چلپ چلوپ یک آتش سوزی مهیب .... @ Semuanay گذشت برای قرار دادن یک لانه پرنده که از درخت! طنز در واقع سقوط کرد، عروسک آقای نی ساخته شده برای ترساندن پرندگان به جای تلاش برای نجات یک پرنده نوزاد، تزئین غار سنگهای قیمتی به جای آن توسط شاه و ملکه از پرندگان استفاده می شود. بعدها او جایزه ای را از پادشاهی پرندگان دریافت کرد. فیلیپ پولمن همیشه یک تخیل گسترده ارائه می دهد. چیزهایی که در اطراف ما از طریق دست سرد فیلیپ پولمن می تواند چیزی فوق العاده ای باشد

مشاهده لینک اصلی
پولمن کتاب های او همیشه یک داستان جالب، و از سوی دیگر از سوی دیگر، یک منحصر به فرد و مانند پناهنده از راه. مانند کتاب @ Si Straw Puppies and Waiters @ this. تصور یک زندگی عروسک نی و ماجراجویی و یک خدمتکار وفادار به نام جک. آنها هر دو ماجراجویی است که آنها هرگز تصور، در واقع خسته شده اید توسط دو نفر از آنها یک مقصد نهایی mempesona.Saya به عنوان کنجکاوی خواننده dirudung است، ذهن من با سوالات پر شده بود. چرا که هر دو آنها را تجربه یک سفر پر از ماجراجویی، که من در نهایت پاسخ در پایان یافت cerita.Terenyuh ببینید ثبات و یکنواختی سی عروسک نی رفت، توسط وفاداری جک، خدمتکار. خوب ... استقامت می تواند نتایج خوبی تولید کند!

مشاهده لینک اصلی
کتاب های مرتبط با - کتاب مترسک و خدمتکارش


 کتاب سرزمین خیالی من
 کتاب هری پاتر و محفل ققنوس 1
 کتاب خودآموز یونگ
 کتاب تک گویی های مدرن برای مردان
 کتاب روان درمانی گروهی
 کتاب چگونه سوگیری و تبلیغات را در رسانه ها تشخیص دهیم