کتاب قصر شیشه ای

اثر جینت والز از انتشارات هرمس - مترجم: مهرداد بازیاری-دهه 2000

The Glass Castle : a memoir, c2005, Jeannette Walls
عنوان: قصر شیشه ای؛ نویسنده: جنت (جینت) والس (والز)؛ مترجم: مهرداد بازیاری؛ تهران، هرمس، 1393، در 348 ص، شابک: 9789643639006؛ موضوع: سرگذشتنامه فقرا، بی خانمانها، و ... معتادها


خرید کتاب قصر شیشه ای
جستجوی کتاب قصر شیشه ای در گودریدز

معرفی کتاب قصر شیشه ای از نگاه کاربران
من واقعا از این خاطرات بسیار لذت بردم. این به خوبی نوشته شده است، جالب و روشنگری است. من دوست داشتم این نگاه را به یک زندگی خانوادگی تبدیل کنم که خیلی متفاوت از من بود. به گفته او، داستان او بسیار قدرتمند است و حرکت می کند؛ چرا که با وجود همه مواردی که برای او اتفاق می افتد، او همچنان عاشق و عفو است. در کل واقعا فوق العاده است، این احتمالا من را به خاطر خاطرات دیگری از بین برد.

مشاهده لینک اصلی
قبل از این که این بررسی را شروع کنم، اجازه دهید فقط بگویم که من به طور معمول داستان داستان ادبی را نمی خوانم. و تقریبا هرگز از آن لذت بردم. اما این کتاب ... مرد، این کتاب چیزی خاص است. قلعه شیشه ای ممکن است یک خاطره به عنوان داستان های ادبی با کیفیت بالا به فروش برسد. با این حال آن را به نحوی بسیار بیشتر تکان دهنده و احساسی واقعی از بسیاری از آنچه که Ive در این سبک خوانده است. این معنای پشت هر کلمه است، اما هرگز خسته کننده یا مجبور نیست. نمادین بسیار بیشتر از بسیاری از کتاب های این ژانر بسیار اهمیت دارد، که بسیار جالب و بسیار معنی دار هستند. دیوارها به راحتی می نویسند و کلماتش به زیبایی در سراسر صفحه حرکت می کنند. من تقریبا از این داستان خسته شده ام. اما شخصیت ها جنبه ای هستند که واقعا این کتاب را بالا می برد. این افراد همه احساس واقعی، بسیار متواضع و بسیار زنده را احساس می کنند. دیوارها شما را به دنیای او می کشاند، شما را از دیوارهایش دور می کند، و می بیند که چه چیزی او می بیند، چه خواهران و برادرانش چه می بینند، آنچه پدر و مادرش می بینند. قلعه شیشه ای یک خاطره است، اما همچنین یک بیلدونزورامن است. احساس کردم که من آنجا بودم تا ژانتا، لوری و بری را رشد دهم. این یک داستان است که من فکر می کنم به هر یک از بازرسانی که از مشکلات والدین خود رنج می برند بسیار شخصی خواهد بود. این سخت است که هر احساسی را احساس نکنیم که این شخصیت ها احساس می کنند، درک می کنند، به یاد داشته باشید که به این ترتیب خود را. حتی زمانی که نمی توانستم با وضعیت خاصی ارتباط برقرار کنم، می توانستم کاملا دقیق در این سناریو احساس کنم. و شما می توانید هر یک از احساسات جانی را حتی زمانی که در شرایطی بودند که می توانستم به سختی تصور کنم، مرتبط سازم. شما تقریبا خود را / در کلمات جانس و در زندگی خود را پیدا کنید. شاید بخش قابل توجهی از این داستان، احساس ذاتی امید بود. واقعا مهم است که داستان های شخصیت هایی را که از طریق پست و در حال حرکت در حال کار هستند، ببینند. با این حال، دیوارها نیز از تأثیرات روانی و روانی والدین دستکاری شده و غیر قابل اعتماد، خجالت نمی کشند. من دوست داشتم ببینم که سه شخصیت اصلی رشد می کنند و حرکت می کنند. VERDICT: این یک داستان فراموش نشدنی است که من به هر کسی و هرکس توصیه می کنم. مطمئنا به سرعت شما را ترک نخواهد کرد.

مشاهده لینک اصلی
با توجه به دیگران، من فکر می کنم خوب است که این کتاب به طور مستقیم به صورت پیش نویس نوشته شده است، اما در عین حال، آن چیزی که برای من بسیار خسته کننده بود. من تا به حال سخت در حال تجسم هر چیزی به دلیل توصیف از این محدود بود، و بسیاری از عامیانه که من نمی کردم. در اینجا صحنه های واقعا قابل توجهی وجود دارد، اما بعد از چند سال، آنها قدیمی شده اند. صحنه ای که من بهترین را دوست داشتم این بود که پدر جینته زهره خود را برای کریسمس به ارمغان بیاورد. من واقعا صدای این صدای این کتاب را دوست نداشتم؛ چرا که به نظر می رسید که این اتفاقات رخ داده است و از اینکه این خانواده چقدر رنج می برد، شگفت زده شد. من فکر می کنم حوادث این به اندازه کافی برای آن هستند؛ زبان لازم نیست که آن را ترسیم کنید. همانطور که شخص دیگری اشاره کرده است، باعث می شود تعجبم این است که هدف این داستان چیست. در انتها به نظر می رسد مانند خودخواهی خالی. کل عجیب و غریب مثبت و نگرش گاه به گاه نادیده گرفته می شود هر آنچه که می توانست. اغلب من این داستان را بخوانم زیرا آن را من را کنجکاو ... و من به کنجکاوی بسیار ضعیف است. من نمی دانم چه چیز دیگری باعث می شود من آن را بخوانم. داستان واقعی این افراد باور نکردنی است، اما نه به خوبی.

مشاهده لینک اصلی
4.5 ستاره من اغلب خاطرات خواندن ندارم، اما وقتی که انجام می دهم، می خواهم آنها را مانند این ها بشمارم. داستان Jeannette Walls ها فوق العاده قدرتمند است و گاه باور نکردنی است. بدین معنی نیست که بگوییم چی نوشتن درست نیست، فقط این است که همه چیز به طور قابل توجهی در زمان های مختلف ویران کننده است و دیگران آن را تقویت می کنند که سخت است تصور کنید کسی که چنین چشمان روشن دارد همه چیز را می بیند. با انعطاف پذیری می نویسد، تجارب منفی او به عنوان یک فرد جوان بود. دوران کودکی او عشایری بود و والدین نادیدنی که نمی توانستند نیازهای چهار فرزندشان را تامین کنند. این کتاب با سه سالگی Jeannette آغاز می شود، سگ های گرم را برای خود در آشپزخانه می گذارد و در بیمارستان با سوختگی در سراسر بدن او به پایان می رسد. من به سرعت در حال قلاب بودم. خاطرات یک ساختار خطی دارد که از لحاظ تاریخی از لحاظ زمانی طول می کشد. من احساس می کردم که قطعا بیشتر به داستان او علاقه مند بودم چون دورتر رفتم. سالهای نوجوانی او در حالیکه او را به عنوان یک زن جوان به خود میآورد، در حالی که سعی داشت خانواده را از نظر احساسی و اقتصادی از بین ببرد، کاملا در آغوش گرفت. در زمانها و در دیگر مراسم، من واقعا از عشق بدون قید و شرط خود به خانوادهاش الهام شدم هنگامی که آنها آنقدر بد رفتار کردند. این واقعیت که او می تواند از همه این تجربیات وحشتناک با عشق به پدر و مادرش دور بماند باور نکردنی است. مطمئنا دوران کودکی من مثل یک تعطیلات لوکس بود.

مشاهده لینک اصلی
dnf dnf dnfi قبل از اینکه به صفحات دو رقمی بپردازم، به عنوان خرابکاری نام می برد. من بیش از حد بسیاری از کتاب های دیگر را به احتمال زیاد در مورد من می دانم که من ادامه به نفرت از این داستان (همانطور که در داستان خیالی، IMO).

مشاهده لینک اصلی
کتاب های مرتبط با - کتاب قصر شیشه ای


 کتاب گارنیک در هاکوپیان
 کتاب ناخوش احوال
 کتاب داستان های جشن تولد
 کتاب حرف بزنم یا نزنم
 کتاب من می میرم اما یادها می ماند
 کتاب فلسفه عشق