کتاب صدای افتادن اشیا

اثر خوآن گابریل واسکز از انتشارات نشر چشمه - مترجم: ونداد جلیلی-دهه 2000

بسیاری منتقدان امروز می‌گویند «یک، دو، سه» ادبیات خواندنی آمریکای لاتین به‌ترتیب زمانی «صد سال تنهایی» نوشته‌ی گابریل گارسیا مارکز، «۲۶۶۶» نوشته‌ی روبرتو بولانیو و «صدای افتادن اشیا» نوشته‌ی خوآن گابریل واسکس است. صد سال تنهایی با ره‌آلیسم جادویی، ۲۶۶۶ با ره‌آلیسم درون‌گرا و صدای افتادن اشیا با سوپرره‌آلیسم نئوناتورالیستی به موضوعی جهانی می‌پردازند. موضوع صد سال تنهایی ورود بحران و مواجهه با بحران، موضوع ۲۶۶۶ جهانی‌سازی و سرمایه‌داری فوق پیش‌رفته و موضوع صدای افتادن اشیا صدور هم‌زمان بحران و بحران‌زدگان است. کتاب صدای افتادن اشیا در روایتی بسیار سنجیده و دقیق بدون هیچ‌گونه جهت‌گیری حقایقی را درباره‌ی وضعیت یک نفر کلمبیایی امروز بیان می‌کند و چنان روایت می‌کند که نمی‌شود جلو دیدگاه کتاب جبهه گرفت. مسایل کلانی از قبیل صدور بحران از آمریکا به کلمبیا در دهه‌ی شصت در قالب کمک‌های انسان‌دوستانه (و ضمناً صدور بحران‌زده‌ها به‌نام سپاه صلح و نیروهای مردمی) و قاچاق مواد مخدر چنان با مسایل درونی و روابط انسانی در هم آمیخته که نویسنده توانسته به‌خوبی خطوط داستان خود را پیش ببرد و خواننده را در سطوح مختلف با لایه‌های داستان خود درگیر کند. فضاسازی‌های بسیار دقیق، شخصیت‌های واقعی (سوپرره‌آلیسم) و احساسات درونی هر انسان براساس شخصیت‌اش، تکنیک خاص نویسنده در تغییر راوی و روایت و بسیاری نکات منحصربه‌فرد این کتاب موجب شده جوایزی از قبیل یکی از مهم‌ترین جایزه‌های ادبیات آمریکای لاتین و اسپانیا (آلفاگوآرا، ۲۰۱۱) را دریافت کند و در سال ۲۰۱۴ بزرگ‌ترین جایزه‌ی ادبیات جهان به‌لحاظ مبلغ (جایزه‌ی بین‌المللی دوبلین) به این کتاب داده شود. محض اطلاع آن‌ها که این‌قبیل اخبار را می‌پسندند، ازجمله جوایز دیگری که به این کتاب داده‌اند جایزه‌ی انجمن قلم انگلستان (۲۰۱۲)، جایزه‌ی روژه کایوا (۲۰۱۲) و جایزه‌ی گره‌گور فون رتسوری (۲۰۱۳) است. این کتاب به زبان‌های بسیار (دست‌کم هجده زبان تاکنون) ترجمه شده است.

برای آشنایی با نثر و متن کتاب بخش کوچکی از فیناله‌ی فصل اول را بخوانید:

...از دو کوچه گذشتیم بی‌آن‌که کلامی حرف بزنیم. نگاه‌مان به سنگ‌فرش ترک‌خورده‌ی پیاده‌رو بود یا به تپه‌های سبز سیر در دوردست که درختان ئوکالیپتوس و تیرک‌های تله‌فون، مثل فلس‌های تمساح خیلا، بر آن‌ها دیده می‌شد. وقتی وارد شدیم و از پله‌های سنگی بالا رفتیم لاورده پا سست کرد که من پیش بروم. اولین‌بار بود هم‌چو جایی می‌آمد و مختصات رفتار متناسب را نمی‌دانست. تردیدش به تردید حیوانی می‌مانست که در موقعیتی خطرناک گرفتار شده باشد. در اتاق مبله دو دانش‌آموز دبیرستانی، دو نوجوان که باهم چیزی می‌شنیدند و گاه‌گاه به هم نگاه می‌کردند و هرزه می‌خندیدند و مردی با کت‌وشلوار و کراوات و کیف‌دستی چرمی رنگ‌ورورفته بر زانوان‌اش دیدیم که بی‌شرمانه خروپف می‌کرد. خواسته‌مان را برای زن پشت میز توضیح دادم. هویدا بود زن به درخواست‌های عجیبی ازاین‌دست عادت دارد. چشم ریز کرد بل‌که من را بشناسد یا متوجه شد پیش‌تر بارها آن‌جا آمده‌ام و بعد دست‌اش را پیش آورد و گفت:
«عرض کنم که... چی می‌خواین گوش بدین؟»
لاورده مثل سربازی که تفنگ‌اش را به‌نشانه‌ی تسلیم واگذار می‌کند نوار را به او داد. لکه‌های گچ چوب بیلیارد بر انگشت‌هاش کاملاً هویدا بود. رفت و پشت میزی نشست که زن به او نشان می‌داد. هیچ‌وقت او را این‌قدر حرف‌شنو و فروتن ندیده بودم. هدفون بر گوش گذاشت، تکیه داد و چشم‌هاش را بست. من هم در این میان پی چیزی بودم که مشغول‌اش شوم تا زمان بگذرد. دستان‌ام چنان مجموعه‌ی اشعار سیل‌وا را برگزید که انگار هیچ قصدی در انتخاب آن نداشتم (شاید جشن سال‌گشت به شکلی خرافات‌گونه بر من اثر گذاشته بود). نشستم، هدفون برداشتم و با حس عبور از زندگی حقیقی یا نزدیک‌تر شدن به زندگی حقیقی، حس آغاز زندگی در بعدی دیگر، آن را بر گوش‌ام گذاشتم. وقتی «شبانه» شروع شد، وقتی صدایی ناشناس ـ صدایی باریتون که با اجرای نمایشی پهلو می‌زد ـ اولین خط شعر را بازخواند که همه‌ی کلمبیایی‌ها دست‌کم یک‌بار خوانده‌اند، متوجه شدم ریکاردو لاورده گریه می‌کند. صدای باریتون با هم‌نوازی پیانو گفت «شبی عطرآگین» و ریکاردو لاورده که این‌ها را نمی‌شنید در چندقدمی من پشت دست‌اش را و بعد کل آستین‌اش را به چشم‌اش کشید، «با زمزمه‌ها و آوای موسیقی پرواز بال‌ها». شانه‌های ریکاردو لاورده لرزیدن گرفت و سرش فرو افتاد، دستان‌اش را مثل کسی که دعا می‌کند به‌هم جفت کرد. سیل‌وا به صدای باریتون نمایشی گفت «سایه‌ی تو، سست و نزار، سایه‌ی من، قامت‌گرفته از نور ماه». نمی‌دانستم به لاورده نگاه بکنم یا نکنم، او را در غم‌اش تنها بگذارم یا بروم و جویای احوال‌اش شوم. یادم هست به‌خودم گفتم خوب است دست‌کم هدفون را از گوش‌ام بردارم و با این کار، مثل بقیه‌ی اتفاقاتی که آشنایی من و لاورده را رقم زده بود، بی‌حرف‌زدن او را به گفت‌وگو با خودم وا دارم. یادم هست این کار را نکردم و در سکوتی ایمن شنیدن شعرخوانی را پی گرفتم که در آن مالیخولیای شعر سیل‌وا بی‌این‌که خطری ایجاد کند غم‌گین‌ام می‌کرد. حس می‌کردم غم لاورده غمی خطرناک است، نگران محتوای این غم بودم اما به‌فراست خوددار ماندم و پیش نرفتم که ببینم چه شده است. زنی را که لاورده منتظرش بود، نام‌اش را، به‌خاطر نداشتم و او را با حادثه‌ی ئل دی‌لوویو مرتبط نمی‌دیدم، اما در صندلی‌ام ماندم و هدفون را بر گوش نگه داشتم و تلاش کردم در غم لاورده دخالت نکنم. حتا چشم‌ام را بستم که نگاه خیره‌ی ناخواسته و ناجورم مایه‌ی آزارش نشود، بل‌که در شلوغی این محل عمومی مختصر حریمی خصوصی برای خود دست‌وپا کند. در سرم، و تنها در سرم، سیل‌وا گفت: «و حالا سایه‌یی کشیده و یک‌تا بودند.» در دنیای درونی‌ام، سرشار از صدای باریتون و کلمات سیل‌وا و موسیقی شلوغ پیانو که کلمات را در میان می‌گرفت، زمانی گذشت که در حافظه‌ام کش‌دار می‌شود. کسانی که به شنیدن شعر عادت دارند می‌دانند این حالت چه‌گونه رخ می‌دهد: زمان مثل مترونوم گرفتار خطوط شعر می‌شود و در همان حال مثل زمان در خواب منبسط و مایه‌ی پراکندگی و سردرگمی می‌شود.
وقتی چشم باز کردم لاورده رفته بود.
هنوز هدفون بر گوش‌ام بود وقتی پرسیدم: «کجا رفت؟» صدا بیش‌ازحد بلند بود و واکنش مضحک من برداشتن هدفون و تکرار پرسش بود، انگار که خیال کرده باشم زن پشت میز بار اول سوآل‌ام را نشنیده است.
پرسید: «کی؟»
گفتم: «دوست‌ام.» اولین‌بار بود که لاورده را دوست خودم می‌خواندم و احساس مسخره‌یی سراغ‌ام آمد: نه! لاورده دوست من نبود. «آقایی که اون‌جا نشسته بود.»
زن گفت: «آهان! نمی‌دونم. چیزی نگفتن.» بعد رو برگرداند و جوری بی‌اطمینان تجهیزات صوتی را وارسی کرد که انگار من به کار او اعتراض کرده‌ام. بعد گفت: «من نوارو به‌شون پس دادم. می‌تونین از خودشون بپرسین.»
از اتاق بیرون آمدم و سردستی ساختمان را جست‌وجو کردم. خانه‌ی آخرین روزهای زندگی خوزه آسون‌سیون سیل‌وا حیاط‌خلوتی در میانه داشت مستقل از راه‌روهایی با پنجره‌های باریک شیشه‌یی که در زمان زندگی شاعر وجود نداشت و حالا برای بازدیدکنندگان سرپناه باران بود. صدای قدم‌هام در آن راه‌روهای ساکت طنینی نداشت. لاورده نه در کتاب‌خانه بود، نه بر نیم‌کت‌های چوبی نشسته بود و نه در اتاق کنفرانس بود. حتماً رفته بود. طرف در ِباریک خانه رفتم، از برابر نگهبانی با ئونی‌فورم قهوه‌یی گذشتم که مثل اوباش فیلم‌ها کلاه کج گذاشته بود، از اتاقی که صد سال پیش شاعر در آن به سینه‌ی خود شلیک کرده بود گذشتم و وقتی وارد خیابان چهاردهم شدم دیدم خورشید پس ِساختمان‌های بولوار هفتم پنهان شده است، دیدم چراغ‌برق‌های زردرنگ خیابان انگار که خجالت کشیده باشند یکی‌یکی روشن می‌شوند و بعد ریکاردو لاورده را با بارانی بلند و سر فروافتاده دیدم که دو کوچه جلوتر می‌رفت و به همین زودی جلو باش‌گاه بیلیارد رسیده بود. به خودم گفتم: «و حالا سایه‌یی کشیده و یک‌تا بودند.» این خط از شعر بی‌دلیل به ذهن‌ام آمد و در همان حال موتورسیکلتی دیدم که تا آن لحظه بی‌حرکت بر پیاده‌رو مانده بود. شاید به‌این‌دلیل دیدم‌اش که دو سوارش اصلاً ذره‌یی تکان نخورده بودند. پای آن‌که پشت نشسته بود تا رکاب موتور بالا آمد و دست‌اش در نیم‌تنه‌اش پنهان شد. هردو کلاه ایمنی سرشان کرده بودند و آفتاب‌گیر ِچهره‌پوش ِهردو سیاه بود: چشم مستطیلی بزرگی بود در سری بزرگ.
به‌فریاد بر لاورده بانگ زدم، اما نه به‌این‌دلیل که می‌دانستم هم‌الان چه اتفاقی براش خواهد افتاد، نه به‌این‌دلیل که می‌خواستم به او هشدار بدهم، فقط می‌خواستم به او برسم، حال‌اش را بپرسم و بل‌که به او کمک کنم. اما لاورده صدای من را نشنید. قدم‌هام را بلندتر برمی‌داشتم و از لابه‌لای عابران پیاده‌رو تنگ پیش می‌رفتم و کنار خیابان می‌رفتم که اگر لازم شد سریع‌تر بروم، وارد خیابان شوم و ناخواسته با خود می‌گفتم: «و حالا سایه‌یی کشیده و یک‌تا بودند.» یا نمی‌گفتم بل‌که مثل جرنگه‌یی که در سرمان می‌شنویم و نمی‌توانیم نشنویم تحمل‌اش می‌کردم. در گوشه‌ی بولوار چهارم اتوموبیل‌ها در شلوغی ترافیک دم غروب آرام‌آرام در خیابان ِیک‌خطه پیش می‌رفتند و وارد خیمه‌نس می‌شدند. جلو یک اوتوبوس سبز، که همان‌جا چراغ‌هاش را روشن کرد و گردوغبار خیابان و دود اگزوزها و اولین قطره‌های ریز باران را مرئی کرد، فضا یافتم که از خیابان رد شوم. وقتی به لاورده رسیدم، یا آن‌قدر به او نزدیک شدم که ببینم شانه‌های بارانی‌اش بر اثر بارش باران تیره‌تر دیده می‌شود، به باران فکر می‌کردم و به یافتن سرپناه. گفتم: «همه‌چی درس می‌شه.» حرفی یاوه بود چون نمی‌دانستم همه‌چیز اصلاً چه هست، چه برسد به این‌که درست می‌شود یا نمی‌شود. ریکاردو با چهره‌یی به‌هم‌پیچیده از درد به من نگاه کرد و گفت: «ئه‌له‌نا هم توش بود.» پرسیدم: «تو چی؟» جواب داد: «تو هواپیما!» یک آن گیج شدم و خیال کردم نام آئورا ئه‌له‌نا است، ئه‌له‌نا را با چهره و شکم برآمده‌ی آئورای باردار دیدم و گمان می‌کنم در آن لحظه احساسی تازه تجربه کردم که ترس نبود، هنوز ترس نشده بود، اما بسیار به ترس شبیه بود. بعد دیدم موتورسیکلت مثل اسبی جفتک‌پران به خیابان پرید، دیدم شتاب‌ناک مثل توریستی که پی نشانی می‌گردد نزدیک شد و درست در لحظه‌یی که بازوی لاورده را گرفتم، در لحظه‌یی که دست‌ام به آرنج آستین چپ بارانی‌اش چسبید، سرهای بی‌چهره به ما نگاه کردند. تپانچه‌شان، بی‌تعارف و بی‌تشریفات مثل دستی فلزی، ما را نشانه گرفت و دو تیر شلیک شد. صدای شلیک را شنیدم و لرزه‌یی آنی در هوا احساس کردم. یادم هست قبل ِاین‌که ناگهان وزن تمام بدن‌ام را احساس کنم دست‌ام را بالا بردم که سپر سرم باشد. پاهام سست شده بود و نگه‌ام نمی‌داشت. لاورده بر زمین افتاد و من با او افتادم. دو بدن بی‌صدا بر زمین افتاد و مردم فریاد کشیدند و صدای زنگ و همهمه در گوش‌ام بلند شد. مردی کنار بدن لاورده آمد بل‌که او را بلند کند و یادم هست وقتی دیگری سراغ من آمد که به من کمک کند غافل‌گیر شدم. گفتم یا یادم می‌آید گفتم من خوب ام! چیزی‌ام نشده است! خوابیده بر زمین دیدم کسی میان خیابان پرید، مثل کشتی‌شکسته‌ها دست تکان داد و جلو وانتی سفید که به کنج خیابان می‌پیچید ایستاد. چندبار نام ریکاردو را به زبان آوردم. گرمایی در شکم‌ام احساس کردم و به خودم گفتم نکند خودم را خیس کرده‌ام، اما بی‌درنگ فهمیدم آن‌چه تک‌پوش خاکستری‌ام را خیس کرده ادرار نیست. کمی بعد بی‌هوش شدم اما آخرین تصویری که به‌روشنی در ذهن‌ام مانده است تصویر بدن‌ام است که به هوا بلند شد و تصویر مردانی که جهدکنان من را، مثل سایه‌یی کنار سایه‌ی دیگر، کنار لاورده پشت وانت گذاشتند و لکه‌ی خونی کف وانت ماند که در آن ساعت، با آن نور کم، به سیاهی آسمان شب بود.

http://www.vandadjalili.com/article/7/

http://www.cheshmeh.ir/book/صدای-افتا...


خرید کتاب صدای افتادن اشیا
جستجوی کتاب صدای افتادن اشیا در گودریدز

معرفی کتاب صدای افتادن اشیا از نگاه کاربران
عالی، چیز دیگه ای نمیتونم بگم

مشاهده لینک اصلی
این کتاب برای من که نماد صبر و استقامت بود! بس که مقاومت کردم تا کنار نزارمش! البته تا این حد وحشتناک نبود! اما هر چی که هست روایتش افتضاحه! جملاتش بسیار کلیشه ای هستن و جملات زاید زیادی توش داره! ماجرای @ریکاردو لاورده و همسرش@ به اندازه کافی خوب بود، بعقیده من بهتر بود نویسنده بجای آلوده کردنش با یک مشت جملات ناشیانه ی کلیشه ای، روی ماجرای لاورده فوکوس میکرد

مشاهده لینک اصلی
یک موتور سیکلت به هنگام خروج از مرکز فرهنگی به یمارا و والورده می رسد. تیرانداز آنتورو یامارا صدمه دیده است، والورده مرد. بازمانده به دنبال پاسخ است. پاسخ به سوالات شما: چه کسی ریکاردو والورده بود؟ چه کسی مردی بود که در میز بیلیارد شناخته شده بود و نمی خواست تقریبا هر چیزی درباره گذشته اش را فاش کند؟ بنابراین ما متعهد به یک تبار از Bogota به گذشته، پشت سر گذاشتن شریک © و دختر بچه، برای یافتن پاسخ - جزئی، ناقص، فوق العاده - در حافظه از ریکاردو والورده که € ™ ثانیه کمک دختر مرده، مایا بازسازی . «canse Recordar، ESTO ES الگوریتم فونز هیچ NOS ENSEA ± N، حافظه ES UNA actividad agotadora، تخلیه لاس energÃas ý لس desgasta músculos» Â، او را از مردم در پایان مسیر خورشید Yammara.Storia، در یک کشور برای برخی از جنبه متولد فکر می کنم زمین فوق العاده از ماموت ها و کک، اسب آبی و بمب ها، قهرمانان ملی و هیپی بی رحم آمریکایی است. در پس زمینه، پادشاه، پابلو اسکوبار، که برای سال € ™ ثانیه روایت حماسی یک ملت با این نتیجه که حقیقت، سپس، هنگامی که آن بیرون می آید، شما می توانید مردم باعث تنهایی و پوسیدگی از بین بردن نیست شکل است. از خواندن برای کسانی که دوست حس غم انگیز از چیزی است که در خرابه، از باغ وحش.

مشاهده لینک اصلی
رمان آرام، متکبرانه و آهسته شروع به کار می کند، اما نشان دهنده آسیب عمیقی از خشونت و قاچاق مواد مخدر در دو نسل کلمبیایی ها است. سه شخصیت تعریف نسل اول: طبقه متوسط ​​ریکاردو لاورده پایین آمده، خلبان حرفه، النا (الین) Fritts، آمریکا آرمان گرا و ساده و بی تکلف، داوطلب سپاه صلح و به میزان کمتر مایک باربیری، یکی دیگر از داوطلبان سپاه صلح که کشف، هل می دهد و technifies کسب و کار و ماری جوانا علا با ریکاردو که پایان می رسد تا پرواز مواد مخدر به داخل ایالات متحده، با همدستی ناگفته ضمنی توسط Elena که برگ است. مایک می یابد که کسب و کار کوکائین سود آور است، اما چشم پوشی از خطرات آن، باعث شکستگی از سه زندگی است. نسل دوم به عنوان قربانی بی گناه از اولین، است که با یک پس زمینه از افزایش خشونت، concealers سکوت پرورش به تصویر کشیده، هوآ © rfanos به عنوان حقیقت و صلح جدا شده است. آنتونیو Yammara یک قربانی قبل از اینکه psicológica قربانی تیراندازی فقط به خاطر اینکه آنها است، اتفاقی، در کنار لاورده، مایا Fritts، دختر ریکاردو و النا نه کمتر psicológico و geográfico قربانی انزوا و، به میزان کمتر، هاله، همسر و دختر آنتونیو، لتیسیا، به نظر می رسد در مسیر بود که به تکرار در یک کلید کوچک، تاریخ از نسل اول، به دلیل تاثیر از زخم های اجتماعی مواد مخدر، هنوز به طور موثر با رمان cicatrizan.La بازی می کند تضاد بین pegostosa و گرم Magdaleno دره رطوبت که در آن توهمات شبکه تجارت مواد مخدر استراحت، هجوم به خانه و وجدان به عنوان مورچه ها گرمسیری و سرد، خاکستری، تنها و چند ساله نم نم باران bogotano است که نفوذ و به پایان می رسد تا ذهن Calar زخم نسل، فساد و کوتاه کردن داستان از عشق و تکمیل متقابل رمان amistad.Una نامه DarÃo جارامیلو، یکی از L به عنوان بهترین رمان به تصویر می کشد، از طریق منابع © S یک داستان عاشقانه، چگونه ترافیک مواد مخدر نفوذ بود و مصرف طبقه متوسط ​​کلمبیا که نمی توانست، و یا نمی دانید مقاومت در برابر.

مشاهده لینک اصلی
من یک کلاس در آمریکای لاتین می گیرم و این کتاب به طور طبیعی علاقه من را به خود جلب کرده است. اگرچه داستان داستانی همیشه بهترین منبع اطلاعات واقعی در مورد یک مکان نیست، اما اگر (درست انجام شود) یک ابهام روانشناختی و احساسی ارائه می دهد که می تواند به همان اندازه ارزشمند باشد. واسکوس قطعا این حق را انجام داده است. او کلمبیا به طور کلی و بوگوتا به طور خاص دارای کیفیت ترسناکی از ترس و عدم امنیت فراگیر است که او در نوشتن کاملا خیره کننده بیان میکند. به خوبی از جوایز و تقدیر ها شایسته است. و ترجمه فوق العاده است و کاملا فصاحت است. یک داستان در یک داستان (و من در واقع بعد از آن بیشتر دوست داشتم) درباره یک مردی که مسیری را با مهاجم عبور می کند در یک شیوه کاملا تصادفی و خشونت آمیز، و زندگی خود را به طور دائمی از نتیجه تغییر داده است، برای پیدا کردن در مورد غریبه ها گذشته از آن ممکن است باعث آن شود. واقعا خواندن بسیار جذاب، به عنوان یک تفسیر اجتماعی و سیاسی در تاریخ تاریخی خشونت آمیز و در سطح شخصی در مورد آنچه که وحشتناک است، باید در جایی که در خانه می بینید، احساس خوبی داشته باشید. بسیار جالب، کتاب مکثی نوشته شده است. توصیه شده.

مشاهده لینک اصلی
کتاب شگفت انگیز، آن را کمی کند اما یک بار (مشاهده اسپویلر) [آنتونیو ملاقات با مایا و او شروع به داستان داستان والدین خود را آن را جالب تر می شود. از ابتدای رمان روشن است که جرمی که ریکاردو را در زندان به سر برد، با مواد مخدر روبرو شده بود، بنابراین وقتی داستان او به نمایش در می آید، متوجه نشدیم که او مواد مخدر را به ایالات متحده حمل می کند. تعجبی بود که صلح داوطلبان سپاه در کلمبیا نیز در قاچاق مواد مخدر مشارکت داشتند و این امر به دلیل ارتباط او با آنها بود که ریکاردو درگیر شدن در آنچه که در نهایت به او آزادی او را می داد، مشارکت می کرد. من واقعا این زاویه داستان را دوست داشتم. این به من کمی اندکی از فیلم Sangre de Condór / Blood of Condor بولیوی یاد داد که همچنین در برخی از کشورهای آمریکای لاتین، برخی از صلحبانان مانند داوطلبان داشتند. \u0026 lt؛ \\ spoilers \u0026 gt؛ (پنهان کردن اسپویلر)]

مشاهده لینک اصلی
من خوشحالم که این کتاب را در یک روز زیبا و در مکان آفتابی به پایان رساندم؛ زیرا کتاب بسیار تاریک و غم انگیز بود. با این حال، من واقعا این را دوست داشتم. یک قطعه زیبایی نوشته شده. بله، آن غم انگیز است، و شما واقعا برای کاراکتر ها متاسف هستید (حتی اگر انتخاب های فقیرانه آنها را به سرنوشت خود هدایت کنید). من درباره کلمبیا خیلی کم می دانم، اما Vasquez واقعا شما را به بوگوتا حمل می کند. من نیز واقعا لذت بردم که چگونه شخصیت های زندگی در هم آمیخته اند و این داستان چشمگیر شکل گرفته توسط گذشته خشونت کلمبیا را تشکیل می دهند. من احساس می کنم این رمان برای مدتی با من سر و کار دارد.

مشاهده لینک اصلی
کتاب های مرتبط با - کتاب صدای افتادن اشیا


 کتاب نیروی نامرئی
 کتاب پزشکی پردردسر
 کتاب قلب پنج زبان عشق
 کتاب گداها همیشه با ما هستند
 کتاب زیتون
 کتاب همه روزهای ما