کتاب شیب

اثر ست گودین از انتشارات درنا قلم - مترجم: محمد خضرزاده-دهه 2000

گفته های قدیمی اشتباه است، برندگان برنده می شوند و ترک می کنند.

هر پروژه جدید (یا شغل، یا سرگرمی، و یا شرکت) شروع می شود هیجان انگیز و سرگرم کننده است. پس از آن سخت تر و کمتر سرگرم کننده می شود، تا زمانی که آن را در نقطه پایین بسیار سخت، و بسیار سرگرم کننده در همه نیست.

و سپس شما خودتان را پیدا می کنید و می پرسید که آیا هدف حتی بدون هیچ زحمتی است؟ شاید شما در یک غرق شدن قرار داشته باشید که به طور موقت عقب نشینی کنید، اگر فشار را ادامه دهید، بهتر خواهد شد. اما شاید آن واقعا یک Cul-de-Sac باشد، که هرگز بهتر از آن نخواهد شد، مهم نیست چقدر سخت است.

بر طبق پرفروشترین نویسنده سث گودین، آنچه که واقعا ستارههای ستاره را جدا از همۀ افراد دیگر قرار می دهد، توانایی فرار از واحدهای خسته به سرعت است، در حالی که ماندن در زمانی که واقعا محاسبه شده و متمرکز شده است.

برندگان سریعا ترک می کنند و اغلب گول می زنند و بدون گناه می روند تا زمانی که مرتکب به ضرب و شتم راست به دلایل مناسب شوند. در واقع، برندگان به دنبال Dip هستند. آنها متوجه هستند که این مانع بزرگتر است، پاداش برای گرفتن گذشته از آن بزرگتر است. اگر شما می توانید شماره خود را در تو رفتگی در دیوار شما، بیش از سهم عادلانه خود را از سود، شکوه و امنیت دراز مدت.

بازنده ها، از سوی دیگر، به دو تله اساسی می افتند. یا آنها نمیتوانند از غرق شدن بیرون بیایند؟ آنها به لحظه حقیقت می رسند و سپس از دست می دهند یا حتی هرگز ناپدید شدن حق را برای تسخیر پیدا نمی کنند.

این یک کتاب کوچک سرگرم کننده که شما یک طراح گرافیک، یک نماینده فروش، یک ورزشکار یا یک مدیر اجرایی هستید، به شما کمک خواهد کرد که در صورت تمایل، زمان، تلاش و استعداد خود را بدانید . اگر شما هستید، Dip به شما الهام بخشید تا سخت بمانید. اگر نه، این به شما کمک خواهد کرد تا شجاعت را ترک کنید، بنابراین شما می توانید شماره دیگری را در چیز دیگری قرار دهید.

Seth Godin ادعا نمی کند که تمام پاسخ ها را داشته باشد. اما او به شما می آموزد که چگونه از سوالات مناسب بپرسید.


خرید کتاب شیب
جستجوی کتاب شیب در گودریدز

معرفی کتاب شیب از نگاه کاربران
این کتاب کتاب رقابته، میگه اگه تو زمینه ای که داری کار میکنی رسیدن به اونجایی که هستی برای رقبا راحته پس تو بهترین نیستی و مسلماً جامعه جوایزش
رو برای نفرات اول قرار داده و شما که بهترین نمی تونید باشید نمی تونید انتظار پاداش های بزرگ از جامعه این چنینی داشته باشید

،دیپ یا گودال یک استراتژی است که شما شرایط رو برای رقبا بسیار سخت میکنید تا نتوانند به شما برسند
از اسم انگلیسش هم معلومه که کتاب خیلی خوبیه

The Dip: A Little Book That Teaches You When to Quit (and When to Stick)

Life changing book: only 80 pages


مشاهده لینک اصلی
پیشنهاد به: همه اونایی که دوست دارن @فوق العاده@ باشن

موضوع
کتاب در خصوص مفهومی به نام شیب هست. چیزی یا بهتره بگم شرایطی که در هر پروسه ای از پیشرفت به وجود میاد و جاییه که آدمای معمولی و فوق العاده موفق از هم جدا می شن.

به طور کلی کتاب دو تا موضوع اصلی رو بررسی می کنه. یکی مقاومت در برابر شیب، و دیگری ترک کردن کاری که بهش مشغول هستین. برعکس خیلی از ضرب المثل ها و شاید انتظاراتتون، نویسنده نمی گه دست کشیدن از کار یا مسیری که درگیرش هستین کار بدیه. و می گه اگر در کار یا شرایطی هستین که پیشرفت شما متوقف شده اتفاقا باید اون رو ترک کنید:
@Quitters never win and winners never quit.@ Bad advice! Winners quit all the tine. They just quit the right stuff at the right time
چکیده کتاب
چیزی که خیلی باید در مسیر پیشرفت و رسیدن به خواسته هامون باید بهش آگاه باشیم، و این آگاه بودن به ما کمک می کنه مفهوم دیپ هست که شکلش اینه:
@description@
محور عمودی میزان نتیجه ای که می گیریم رو نشون می ده و محور افقی میزان تلاش.
فرض کنید یک کار جدیدی رو شروع کردید (از یاد گرفتن زبان یا موسیقی گرفته تا شروع کردن یک بیزنس جدید). اوایل مسیر اغلب با یک مقدار تلاش کم نتایجی رو آدم می گیری تا اینکه جلو تر می ره. به یه جایی می رسیم که کارا سخت می شه و هرچی انرژی می ذاریم و تلاش می کنیم نتیجه چندانی نمی گیریم. نکته اصلی کتاب همینه که اینجا فرق آدم های موفق و آدم هایی که همیشه توی هر کاری معمولی و متوسط می مونن مشخص می شه. کسایی که با ظاهر شدن اولین ناملایمتی های مسیر تسلیم می شن شایسته رسیدن به قله نیستن.
هر وقت به سختی خوردین بدونید راه درستی در پیش گرفتین ;)

در نهایت تلاش کتاب این هست که این سه تا مفهوم رو که شرط به قله رسیدن هست روشن کنه:
1. Quit the wrong stuff
2. Stick with the right stuff.
3. Have the guts to do one or the other.
بقیه کتاب صرف تعریف این خوب و بدها می شه تقریبا و پر هست از جمله های رنگارنگ و مثال های جالبی که خاص استایل سِث گادین، نویسنده کتاب هست که در ادامه جهت جلای روح بهترین هاش رو آوردم:

Selected
-Extraordinary benefits accrue to the tiny minority of people who are ale to push just a tiny bit longer than most

-Strategic quitting is the secret of successful organizations. Reactive quitting and serial quitting are the bane of those that strive (and fail) to get what they want. And most people do just that. They quit when its painful and stick when they cant be bothered to quit.

- The difference between a mediocre Tennis player and a regional champion isnt inborn talent, its the ability to push through the moments where its just easier to quit.

- A woodpecker can tap twenty times on a thousand trees and get nowhere, but stay busy. Or he can tap twenty-thousand times on one tree and get dinner.

مشاهده لینک اصلی
اکنون آن را بخوانید این کوتاه است. شیرین است قبل از اینکه هرکسی حرفه خود را آغاز کند لازم است لازم باشد. من یک سریال سریال هستم، و این کتاب به دیگران مانند خودم کمک خواهد کرد تا زمانیکه به پایان برسد و زمانی که از آن عبور کنید.

مشاهده لینک اصلی
این کتاب کوچک، یک BOP دیوانه! در این کتاب بیشتر، سبک تیرانداز استودیو Seth Godin است که در هر صفحه از DIP: اولین کتابی است که شما را در هنگام خواندن (و هنگام کشیدن) آموزش می دهد. یکی از خطوط مورد علاقه من این است: \"ما شکست می خوریم وقتی که ما با وظایفی که به آنها دلبستگی نداریم، هیجان زده می شویم.\" شما را ترک می کند تا شما را کشف کند.

مشاهده لینک اصلی
ابتدا با انجام برخي از بسياري از خوانندگان سرعت خودمصرف، شروع به کار کنيد. من نمی خواهم سعی کنم خودم را از این که زمان مناسبی را اعلام کنم چگونه می توانم یک ساعت برای خواندن یا خواندن کتاب بخوانم یا آن را از بین ببرم، گفتم که من از بین می رفتم و در حال رفتن به ماشین بودم که یک چیز را اثبات می کند از بسیاری از بررسیهایی که خواندم. آنها در واقع کتاب را خواندند تا بتوانند هر اندیشه و درسهایی را که آموزش داده بودند درک کنند. من می توانم با بسیاری از بررسی های انجام شده ای که آنها در مورد منابع خود به این کتاب می اندیشید ندارند. بهائی- هرچند که کتاب کوتاه است و خیلی هم اهمیت دارد. این آشکار را بیان می کند، اما باعث می شود که ما این حقیقت را با صدای بلند بخوانیم و با آنها برخورد کنیم. شاید شما در یک کار بی پایان هستید، شاید این مسیر هیچ جایی نداشته باشد، شاید وقت آن باشد که از میان برود. کتاب شما را تجزیه و تحلیل می کند که در آن شما در بسیاری از مناطق مختلف هستید. این کار را برای 1000 صفحه انجام نمی دهد؛ و برای تحریک بسیار فکر در چنین کتاب کوچک واقعا عالی است. کتاب های 10 برابر اندازه آن وجود دارد که هرگز فکر خود را کامل نمی کند. برای اصلاح برخی از بررسی های غلط: این کتاب در مورد دانستن اینکه چه زمان برای ترک. این ممکن است به رسمیت شناختن از خروج قبل از شروع چیزی است که ارزش سرمایه گذاری از زمان و یا ترک، زیرا شما متوجه می شوید که شما نمی توانید در چیزی که شما پرشور در مورد آن برنده نیست، و یا ترک، زمانی که شما دیگر نمی تواند رشد در حالت فعلی شما. وقتی که برخی از آنها اشتباه گرفته می شوند و این کتاب را متناقض می دانند، زمانی است که او درباره عدم خروج از شیب صحبت می کند. اگر قصد دارید یک مسابقه 26 مایل راه اندازی کنید، 20 مایل را سرمایه گذاری نکنید و از آن خارج شوید. چه اتفاقی میافتد بهتر است شروع نکنید تا آن زمان و انرژی زندگی خود را هدر ندهید و به اندازه کافی متعهد نباشید که نتایج بدست آورید. بنابراین شما باید انتخاب کنید قبل از اینکه شما شروع به ترک آن کنید و یا کامل انجام دهید. در طول مبارزات، وقت صرف وقت نکنید. شما در این نقطه به دور هستید. اگر شما اکنون حاضر به عقب نشینی نباشید، بیش از حد دور می شوید. زمان کالای ارزشمندی است که غیر قابل تعویض است. کار با هدف- و سخت برای نتیجه نهایی. پس از تمام کوتاه بودن، آن را به سرعت بخوانید. آن را در نظر بگیرید، زندگی خود را تجزیه و تحلیل کنید. آیا اگر امروز به دنیا آمدید، با داستان خود در زندگی خوشحال خواهید شد؟ اگر نه، وقت آن است که آنچه را که اهداف خود را از کار انداخته اید ترک کنید و آنچه را که برای شما ایجاد شده است انجام دهید. زنده! www.byeveryword.org

مشاهده لینک اصلی
زندگی من یک نکته بسیار کم در نهایت اخیر است، بنابراین این کتاب می تواند مجموعه ای عالی از توصیه ها باشد. متأسفانه فقط یک جمله مفید وجود دارد - @ اگر آن را ترساند، ممکن است چیز خوبی باشد که @ را امتحان کنید - و مردم به من گفته اند که تقریبا یک سال است. بدی من برای گوش دادن نیستم! بقیه کتاب یک ظرف بزرگ است. یکی از نکات اصلی، به نظر می رسدQuit اگر شما نمی توانید بهترین، @ اما یکی دیگر از نقطه نظر به نظر می رسد،Quitting در Dip اشتباه است. @ آیا این در واقع سازگار است؟ گودین در مورد تعيين موقعيت کوتاه مدت و مدت زمان تصميم و تصميم گيري، و در مورد تلفات و سربازي هر دو (و يا به طور کلی، از آنجا که تنها در مورد شماره 1 علاقه مند است) صحبت می کند. وی همچنین ادعا می کند که اگر شما نتوانید بهترین کار را در هر کاری انجام دهید، آن را ارزش نداشته است. اما انتظار می رود که ما می توانیم بلافاصله متوجه شویم که آیا بهتر است در آنچه که ما در دراز مدت انجام می دهیم، راه درست برای ما زمان ما است. من خیلی مطمئن نیستم که صداقت این ارزیابی به شدت در مورد منحرف کردن خود منفجر شده است. گاهی اوقات شما فقط نمی دانید نابغه آهسته، هر کسی؟ در کل، این مسخره است که انتظار یک کتاب کوچک برای حفظ کلید موفقیت داشته باشیم. بنابراین، به این معنا، خوب از Godin به دور انداختن تعدادی از اندیشه های کوچک، اما در همان زمان، اگر یکی از بزرگ یکی را مهار کند، متقاعد کننده تر می شود.

مشاهده لینک اصلی
من تعجب می کنم که آیا این کتاب وبلاگ بهتر (و کوتاه تر) را ساخته است؟ نقاط آن را تکراری، اغلب مبهم و کشف کردم. گودین در پاسخ به سوالاتی خوب بود، اما به خوبی به این نتیجه نرسیده است. نمودارها دلخواه بودند زیرا فقط بر اساس نظراتشان بود. و پایان دادن به عقب. بنابراین من با کیفیت نوشتار تحت تاثیر قرار نگرفتم. این کتاب متأسفانه از ساختار ضعیف و قدرت استدلالهایش در نتیجه رنج می برد. من، با این حال، مانند پیشنهاد کلی در مورد نیاز به ترک زمانی که یک شغل در مرده است. در اینجا و آنجا نقاطی که او ساخته بود بسیار عالی بود. من به ویژه به نظرات او در مورد چگونگی شیب اغلب موانعی تولید شده در نظر گرفته شده برای از بین بردن متقاضیان و یا غیر متعهد. این یک چشم انداز است که در زندگی من در زمان های مختلف فاقد آن بودم، اما پیش می رفتم که آن را در ذهن داشته باشم. من فقط آرزو می کنم که خداوند زمان بیشتری را صرف هزاره ها کرده است. جهت بیشتر در مورد چگونگی تشخیص صخره ها در مقابل کول دیسپس در مقابل کوه ها، کتاب را عملی تر از نظری می کند.

مشاهده لینک اصلی
کتاب های مرتبط با - کتاب شیب


 کتاب مثل هیچ کس
 کتاب پخت شیرینی های کم چرب
 کتاب راهنمای دوست داشتنی بودن به روش آدری هپبورن
 کتاب بی نظمی نوین جهانی
 کتاب آگاتا کریستی
 کتاب ظرافت جوجه تیغی