کتاب شبی عالی برای سفر به چین

اثر دیوید گیلمور از انتشارات نشر چشمه - مترجم: میچکا سرمدی-دهه 2000

شخصیت اصلی این داستان «رومن» مجری یكی از معروف‌ترین برنامه‌های تلویزیونی است. او و همسرش رابطه‌ای بسیار سرد باهم دارند تنها نقطه روشن زندگی او پسركوچكش «سایمون» است. سایمون در همان ابتدای قصه گم می‌شود. او و پلیس به دنبال كودک می‌گردند اما هیچ اثری از او پیدا نمی‌كنند. حتی جسدش نیز كشف نمی‌شود. رفته‌رفته روح و جسم «رومن» رو به زوال می‌رود و زندگیش آکنده از جنون و حسرت می‌شود و منزلت اجتماعی‌اش از دست می‌رود.


خرید کتاب شبی عالی برای سفر به چین
جستجوی کتاب شبی عالی برای سفر به چین در گودریدز

معرفی کتاب شبی عالی برای سفر به چین از نگاه کاربران
جذبم کرد و طوری پیش رفت که تا حدودی از شخصیت خود داستان به دور شدم و خودم را به‌جاش تصور کردم. نویسنده لحظه‌های مختلف را در غالب احساسات یکسان اما به ظاهر متفاوت نشان می‌داد که باعث می‌شد خودت رو در یکسری نبودن ببینی که دیگه دلیلی برای عدم وجودش نیست.

-@فکر کردم اگر او دیگر خبری از پدر و مادرش نمی‌گیرد برای این نیست که دلش برای آن‌ها تنگ نشده، به خاطر این است که می‌داند پرسیدن دیگر فایده‌ای ندارد. او پسر باهوشی است. می‌داند چطور بی‌حرکت دراز بکشد و منتظر بماند.@

-@با خودم فکر کردم، به خودت فشار نیاور، عجله‌ای نیست، امشب دوباره برگرد، فردا شب دوباره برگرد. فرقی که نمی‌کند. چراغ خواب را خاموش کردم. نزدیک سپیده بود. آن نور قوی را که روی شهر می‌خزید فقط می‌توانستی از پنجره‌ی هتل‌ها ببینی. نور روی میدان مسابقه‌ی دو پخش شد، روی ساختمان دانشگاه، ساختمان مجلس، داشت به طرف قسمتی از شهر می‌رفت که زیاد با آن آشنایی نداشتم، منطقه‌ای که گاهی روی پیاده‌روهایش خون دیده می‌شد. یک دونده روی مسیر بیضی شکل میدان مسابقه می‌دوید، دور می‌زد و دور می‌زد و دور می‌زد. (زندگی چه‌قدر تکراری است) من بدون لباس جلوِ پنجره ایستاده بودم. با خودم فکر می‌کردم، دلیلی برای عصبانیت وجود ندارد، خواب به سراغت خواهد آمد، خواهد آمد، خواهد آمد.@

مشاهده لینک اصلی
من قبلا از این کتاب یه کتاب دیگه ای خونده بدم که عشق به یه پسر بچه رو به تصویر کشیده بود.به همین دلیل زیاد این قسمت از کتاب گیلمور برام جذاب به نظر نیومد ..اما سبک نویسنده برام جالب بود.یه جورایی @کامو@ طوری بود.یه جورایی شبیه آدمایی مینویسه که تو اتاقشون پوستر آل پاچینو دارن.
از این ولگردی ها ،از این بی هدف بودن ،از این رهایی خاص خوشم میومد.به نظرم یه مقدار غیر قابل امکانه برای مایی که تو این عصر زندگی میکنیم..اما شده برای چند لخظه که بتونی حسش کنی ، حس خوبی بهت دست میده !
اینکه راه بیفتی بری فرودگاه ،بدون هیچ تصمیم قبلی ،و فقط یه مقصد انتخاب کنی...

مشاهده لینک اصلی
کتاب های مرتبط با - کتاب شبی عالی برای سفر به چین


 کتاب انتخاب
 کتاب خشونت و نظم های اجتماعی
 کتاب سال اندیشه جادویی
 کتاب مرد توی زیرزمین خانه ام
 کتاب زنان سیبیلو و مردان بی ریش
 کتاب پنلوپیاد