کتاب شبح آنیل

اثر مایکل اونداتیه از انتشارات مروارید - مترجم: اسدالله امرایی-دهه 2000

شبح آنیل خواننده را به اعماق جامعه‌ی استبدادزده و پرآشوب سری‌لانکا می‌برد و او را با جنگ بی‌رحمانه در آن سرزمین آشنا می‌کند. آنیل تیسرا دختر جوانی است که کارشناس پزشک قانونی سازمان حقوق بشر شده. او که در سری‌لانکا به دنیا آمده، پس از سال‌ها اقامت و تحصیل در خارج از کشور مأموریت یافته به کشور خود برگردد تا درباره‌ی جنایات جنگی گروه‌های خودسر و نیروهای پشت‌پرده در جریان جنگ‌های داخلی به تفحص و تحقیق بپردازد. هسته‌ی محوری رمان، حال و روز همین شخصیت است که اینک خود را در سرزمین مادری بیگانه می‌یابد. نویسنده، داستان را از زبان قربانیانی بازگو می‌کند که به‌واقع نقشی در سیاست ندارند. این رمان، درعین‌حال، گویای عشق و عاشقی نیز هست و به عبارتی داستان عشق و دلدادگی و زندگی انسان سرگشته‌ی امروزی است در جهانی به‌هم‌ریخته و نامتعادل


خرید کتاب شبح آنیل
جستجوی کتاب شبح آنیل در گودریدز

معرفی کتاب شبح آنیل از نگاه کاربران
داستان خوب در مورد سریلانکا، جنگ داخلی آن در مقایسه با وراث دینی و فرهنگی غنی آن است. به طور مناسب، دو شخصیت اصلی یک دانشمند قانونی و یک باستان شناس است. این کتاب در مورد آنچه که باید انجام دهید، زمانی که کل فرهنگ و ملت شما به وحشت و هرج و مرج تبدیل می شود، از بین بردن گذشته است. آن را در مورد جنگ در نهایت صرف خود را به مرگ خود را. پس از آن باید بازسازی شود، مثل اینکه بازسازی یک مجسمه عظیم بودا از زمین به بالا. سرانجام، شما باید در چشم های بودا نقاشی کنید. رمان بسیار زیبا، نگران کننده و هیجان انگیز است. من آن را بدون توصیه خاصی خواندم، مگر آنکه Id از شعر Ondaatjes لذت برد. این کتاب دارای بیشترین غنای اشعار است. من نتوانم لحظات نهایی رمان، بازسازی خلاق مجسمه و کودک کوچک که دست نوازندگان مجسمه را به لمس نهایی برساند، نقاشی در چشم ها. داستان وحشتناک از طریق و از طریق، و پایان است که به وضوح از امید صحبت می کند.

مشاهده لینک اصلی
هر روز در ایالات متحده آمریکا جوانان سیاه پوست در خیابان های شهرهای ما کشته می شوند. چند نفر برای این مرگ ها پاسخگو هستند. بقیه ما از سر، فقر، مواد مخدر، NRA پرهیز می کند و آن را تکان می دهد، مسئله ی بسیار بزرگ ما برای ما این است که تلاش کنیم و آن را متوقف کنیم. در آنیل سریلانکا نه تنها یک گروه از مردم کشته می شوند، بلکه همه آن ها. هیچکس ایمن نیست هیچ کس به حساب نمی آید مجرمان میتوانند دولت، شورشیان یا ضد جاسوسان باشند. هیچ کس نمی داند هر کس دیگر فقط می خوابد و امیدوار است که آینده نباشد. همانطور که آنیل برای پاسخ به مرگ سیلور جستجو می کند، زندگی اش در برابر این شیوه ی بی رحمانه زندگی می کند. نوشتن زیبا بود. داستان فراموش نشدنی بود. اما چیزی از دست رفته بود. این کتاب هرگز برای من جمع نشده است. هنوز هیچ انکار نمی کند که Ondaatje نویسنده با استعداد است. من منتظر خواندن بیشتر از او هستم.

مشاهده لینک اصلی
ترسناک است. از طریق بسیاری از این کتاب، احساس غم انگیزی از ترس و غم و اندوه باقی مانده است. موضوع ثابت مرگ و شکنجه سخت است، اما Ondaatje بشری به ما نشان می دهد که کار را از طریق خواندن انجام می دهد. خشونت بدون توقف در همه طرف ها در سریلانکا تنظیم کننده این کتاب است و آنیل، شخصیت اصلی ما، بیگانه است که تبدیل به یک انسان شناس قانونی شده است. او توسط سازمان عفو ​​بین الملل به عنوان بخشی از یک مطالعه برای تعیین حقیقت قتل ها و شکنجه هایی که تبدیل به واقعیت روزمره آنها شده است، به کشور فرستاده می شود. شما می توانید برای بسیاری از ارواح Anil، هر دو در زندگی شخصی و حرفه ای خود را. بازگشت به زادگاهش باعث ایجاد بیشتر می شود. من نمیخواهم کتاب را برای هرکسی که میخواهم بخوانم بخوانم، اما هر دو کیفیت نوشته و موضوع آن را یک کتاب مهم می دانند.

مشاهده لینک اصلی
داستان های عمیق که یک تصویر بزرگتر را تصویر می کنند این رمان واقعا یک مجموعه غنی از داستان های متقابل است که زندگی و غم انگیز کسانی را که در جنگ داخلی خشن و مخفی در سری لانکا زندگی می کنند را یاد می گیرد. آنیل یک سریلانکا است که دوباره نماینده یک سازمان بین المللی حقوق بشر به عنوان یک محقق قانونی است. او به منظور یادگیری در مورد یک بدن که در یک محل دفن در باستان یافت می شود، مجاز است، اما بدن اخیرا قرار داده شده است - فقط یکی از ده ها یا صدها هزار قتل در دهه گذشته اتفاق می افتد. با بررسی این مورد عمیقا، او نشان می دهد که یک مرگ می تواند نماینده بسیاری از بیماری ها باشد. این چیزی است که در این کتاب اتفاق می افتد: ما عمیق به شکستگی، زندگی غم انگیز چهار کاراکتر و نحوه زندگی آنها متصل می شویم - و از چند فروشگاه کوتاه و لینک ها، ما یک نسل را جذب می کنیم.

مشاهده لینک اصلی
همانطور که ما در سفر به جنگ کولمبو در سریلانکا پاره پاره شده، ما توسط صدای ملودی شاعرانه مایکل اونداتایز بیهوش می شود. ما از طریق سفر انیل به کلمبو و پیدا کردن او از @ ghost @ Sailor هدایت می شود. آنیل یک انسان شناس قانونی برای یک گروه حقوق بشر است، به دنبال حقیقت مشارکت دولت در جنایات سریلانکا در دهه 1980 است. خواندن کتاب در حالت آرام، ما هرگز از واقعیت زندگی در این کشور اطمینان نداریم. حتی Anil یک دختر بومی یا زودگذر بازگشت همیشه تعادل است. اعتماد و حقیقت برای این زمان و مکان لازم نیست. بچه های خوب و بدی ها دشوار است که تمایز قائل شوند. در نگرانی نهایی کتاب، هنوز هم هنوز مطمئن نیستیم که واقعا Anil's Ghost واقعا است. این کتاب یک قرائت قانع کننده است. این بینش را در هر مکان ایفا می کند که توسط انقلاب و خشونت متوقف شده است.

مشاهده لینک اصلی
کتاب های مرتبط با - کتاب شبح آنیل


 کتاب مراقبه
 کتاب آشنایی با دی اچ لارنس
 کتاب همه کاری که باید بکنی کشتن است
 کتاب لبخند با یک مغز اضافه
 کتاب قوی سیاه
 کتاب وقتی شعله ها شما را در بر می گیرند