کتاب شبانه ها

اثر کازوئو ایشی گورو از انتشارات نشر چشمه - مترجم: علی رضا کیوانی نژاد-دهه 2000

شبانه ها شامل پنج داستان کوتاه است که عبارتند از: خواننده، زیرو رو بشه دنیا من دوست دارم، تپه های مالورن، شبانه، نوازنده های ویولن سل.
علی رضا کیوان نزاد مقدمه خوبی درباره این مجموعه داستان در ابتدای کتاب آورده. همچنین توضیحات مفصلی درباره اسامی ذکر شده در داستان ها در پایان کتاب تحت عنوان یادداشت ها ضمیمه شده است.
« زندگی بزرگ تر آن است که فقط عاشق یک نفر باشی. تو از این جا بیرون می روی استیو. آدمی مثل تو آدم معروف شدن نیست. مرا ببین. وقتی این باندپیچی ها برداشته شود واقعا همانطور که بیست سالم بود به نظر می رسم؟ نمی دانم. از آخرین طلاقم خیلی گذشته. اما در هر صورت می خواهم از این جا بروم بیرون و روز از نو... »
-از متن کتاب-


خرید کتاب شبانه ها
جستجوی کتاب شبانه ها در گودریدز

معرفی کتاب شبانه ها از نگاه کاربران
Nocturnes: Five Stories of Music and Nightfall, Kazuo Ishiguro
Nocturnes: Five Stories of Music and Nightfall is a 2009 collection of short fiction by Kazuo Ishiguro. After six novels, it is Ishiguro first collection of short stories, though described by the publisher as a @story cycle@. As the subtitle suggests, each of the five stories focuses on music and musicians, and the close of day. The hardback was published by Faber and Faber in the United Kingdom on 7 May 2009 and in the United States by Knopf in September 2009.
Five stories: @Crooner@; @Come Rain or Come Shine@; @Malvern Hills@; @Nocturne@; and @Cellists@.
تاریخ نخستین خوانش: بیست و نهم ماه نوامبر سال 2011 میلادی
عنوان: شبانه ها: پنج داستان درباره موسیقی و شعر؛ کازوئو ایشی گورو؛ مترجم: خجسته کیهان؛ تهران، کتاب پارسه، 1389؛ در 198 ص؛ شابک: 9786005733068؛
مترجم: علیرضا کیوانی نژاد؛ تهران، چشمه، 1389؛ در 223 ص؛ شابک: 9789643627331؛
داستانهای: آوازخوان؛ چه بارانی باشد چه آفتابی؛ شبانه؛ نوازندگان ویلون سل؛ تپه های مالورن؛ ا. شربیانی

مشاهده لینک اصلی
نمی‌توانم داستان‌هایش را دوست داشته باشم. یعنی حتّی داستانی مانند شبانه که خیلی خوب شروع شد و جذبم کرد هم در پایان‌بندی مرا ناامید برگرداند. به طورِ کلی پایان‌بندی‌هایش را اصلاً، اصلاً، اصلاً دوست نداشتم. مترجم در ابتدایِ کتاب گفته است داستان‌های ایشی‌گورو داستان‌هایی هستند که برایِ فهمیده شدن به زمان و خوانش چندباره نیاز دارند. کمااین‌که من به نظرم داستان کوتاه نباید این خصیصه را داشته باشد، داستان‌ها اصل‍اً برایِ من جذابیتی نداشتند که بخواهم دوباره بخوانمشان. روابط انسانی درگیرکننده است اما فرم و نوشتارِ داستان خسته‌تان می‌کند. همان‌طور که گفتم، روحِ مردانگی در کتاب موج می‌زند و نویسنده اصل‍اً نمی‌تواند احساسات زنانه را بروز بدهد و شاید این هم یکی از دل‍ایلِ ارتباط برقرار نکردنِ من با داستان‌ها باشد.
پل‍ات داستان‌ها را جز پایان‌بندی‌هایشان دوست داشتم. شخصیت‌پردازی‌ها هم خوب بودند.
با ترجمه هم مشکلی نداشتم.
ارجاعاتِ کتاب هم خیلی خوب بودند و قطعاً در آیندۀ نزدیک دنبال ِموسیقیِ جز می‌روم. کل‍اً روحِ موسیقی را در داستان‌هایش می‌پسندیدم، بیشتر از داستان‌های موراکامی.

باز هم برایِ یک بار خواندن خوب بود. :)

× منتظریم دوست‌جان بخوانندش، نقدش کنیم.

مشاهده لینک اصلی
Nocturnes آهنگ های کوتاه کوتاه است که به معنای ستایش زیبایی شب است. اکثر نکتهای معروف در عصر عاشقانه موسیقی کلاسیک نوشته شده است. Frà © © دا شریف و کلود Debussy آهنگسازان مورد علاقه شخصی من هستند. در حال حاضر، من جرات زیادی به ادعای خود را به یک موسیقی کلاسیک ژاک اما بله، من یکی از کسانی که خوش شانس مردم بر روی زمین است که فوق العاده تحت تاثیر زیبایی آن است. اعتیاد من نسبت به موسیقی کلاسیک اغلب من را مجبور کرد که از طریق اینترنت برای به دست آوردن بیشتر و بیشتر و بیشتر. ادبیات و موسیقی، بر اساس باور من، مکمل یکدیگر است. آنها فقط دوقلوهایی هستند که به یکدیگر متصل هستند. با گفتن چنین گفت، هرگز به من نگفت که داستان های کوتاه را می توان به معنای واقعی کلمه با نوترون ها مقایسه کرد! و Kazuo Ishiguro من را با این ایده دیوانه در این کتاب معرفی کرد. اصیلهای اسحاقرن مانند موزیک کوتاه، شیرین، جذاب زیبا و البته ملودیک هستند. در حقیقت، وقتی کتاب را برای اولین بار در دستم گرفتم، با نام خودم را ناراحت کردم. پس از خواندن آن، من هم اکنون می دانم Ishiguro واقعا تشکیل 5 nocturnes! ژاپنی متولد کازوو Ishiguro در سن کمی به انگلستان آورده شد. این احتمالا توضیح می دهد که چگونه او این حس معمول در بریتانیا را از طنز آموخت. مشاهدات درخشان و پرتره های صحنه های کمدی او اغلب به من یادآور ویلیام سامرست موهم بود! نه به عنوان موعظه، درست، اما شوخ. تمام پنج داستان از دیدگاه موسیقیدانان (یا شاید پنج نوازنده) نوشته شده است و (و یا) آنها نیز بسیار پیچیده است. من به خصوص دوست داشتم باران بیاورم یا بیا شاین، نوسترین و سلیست ها. این باور با این وجود دارد که لزوما نیازی به نوشتن اشعار برای شاعر نیست! فقط یک موضوع ذهنی شاعرانه است. داستان نهایی مجموعه، Cellists انعکاس این ایده است. این یک شانس بسیار خوبی است که شما بخواهید این باور را بپردازید اما بعدا دوباره کارگردان فیلم چیست؟ کارگردان خوب فقط می داند کدام قطعه بهترین است. قطعا یک مسئله بسیار بحث انگیز است اما هی، من فقط Ishiguro را تحسین میکنم! من به معنای واقعی کلمه خندید با صدای بلند در حالی که خواندن باران باران و یا می آیند، که به نام بعد از آهنگ معروف انجام شده توسط هنرمند حتی مشهور ری چارلز. پس از نوشتن تمام این کلمات در مورد این کتاب، در حال حاضر اگر من اصلا داستان کوتاه Nocturne را ذکر نکنید، آن را به سادگی یک جرم است! این داستان عجیب، خنده دار و عجیب غم انگیز است. کوتاه اما تیره، درست مثل شب هنگام. احتمالا به معنای واقعی کلمه \"نوسترین\" به معنای \"نوکورت\" است! یک مغز ژاپنی و طنز انگلیسی، چه چیز دیگری شما باید در یک نویسنده بنگرید؟ آن را سریع خواندن و عجیب و غریب خود را نیز بیش از حد. نه این که همه از آن به همان اندازه قدردانی کنند، اما اگر شما به موسیقی، به خصوص کلاسیک، شما ممکن است بخواهید این را بررسی کنید.

مشاهده لینک اصلی
من واقعا خوشحالم که این موضوع را به دست آورده ام، بخشی به دلیل آنکه داستان کوتاه و دلپذیر جهان است که می توانم انگشتان خود را در یک روز آفتابی فرو بریزم، زیرا من علاقه مند به نوشتن هنر و کیفیت در سراسر کتاب به طرز وحشیانه متنوع بود که کنجکاوی من را یافتم. این مجموعه دارای دو داستان استثنایی درباره عشق، زندگی و موسیقی است. نکته ساده در این پیشنهادات در استخر عمیق احساسات اشاره دارد. با این حال، سه داستان دیگر به من فکر می کردند که نکات فقط کاملا بی نظیر بودند. همانطور که با هر کتاب Ishiguro که خواندن آن را دارم، باید تعجب کنم که آیا احساساتی که در پی آن بودند، واقعا محکم و واقعی بودند، یا اینکه آنها تنها خطوط تصادفی بود که در هوا پخش می شد، سپس از انگشتانش عبور کرد، امیدوار بود که تصورات ما پر شود استراحت. بنا بر این، شخصیت ها و سناریوها گاهی اوقات به تدابیر غیر قابل تحمل می رسند. من مطمئنا می توانم بفهمم که چرا Nocturnes به بعضی از خوانندگان احساس تاسف می کند. اما برای اکثر موارد، آن را مانند یک نیمه دلخواه در پشت به من احساس. سپس دوباره، شاید من فقط مرده در داخل. ¯ \\ ((ƒƒ \") _ / ¯

مشاهده لینک اصلی
در حین خواندن این، هر چند من همیشه از پروزه لذت می بردم، مطمئن نبودم که کجا می رفت و / یا چه کار می کرد، اما می دانستم که می توانم به او اعتماد کنم. و به اندازه کافی مطمئن بودم پاداش دادم اگرچه این پنج داستان جداگانه است (با یک شخصیت تکراری و یک مکان تکراری، هر دو بار دو بار اتفاق می افتد)، داستان ها قطعا متعلق به یکدیگر هستند. دو مورد از داستان ها بسیار خنده دار است به نقطه ای از مسخره (شکایت نیست، اما چیزی که من فکر نمی کنم من از او قبل از او دیده می شود) و در حالی که طنز در این دو نمی ظاهر ظریف در همه، حتی این دو داستان به موضوعات کلی صحبت از توهم، سرخوردگی و ناامیدی، و ماهیت استعداد و بدبختی، مشهور مشهور جعلی در Ishiguras ظریف، به وضوح.

مشاهده لینک اصلی
Şükür!

مشاهده لینک اصلی
Nocturnes: Five Stories of Music و Nightfall مجموعه ای از داستان های کوتاه Kazuo Ishiguros پس از شش رمان موفق است. آخرین کتاب او از یک پنجم داستان کوتاه «کرونر»، «باران می آیند» یا «خورشید شاین»، «مالورن هیلز»، «نوسترین و سلستیس» - ساخته شده است. جایی که او به بررسی عشق، موسیقی و گذشت زمان می پردازد؛ زیرا رویاها و روابط ممکن است شروع به گرد و خاک کنند. Ishiguro، همچنین یک گیتاریست و یک کارگردان سابق، برنده جایزه بوکر برای رمان فیلم تبدیل شده است، باقی مانده از روز است. نویسنده معروف دارای این جذابیت عجیب و غریب و در عین حال فریبنده غریب است. و در این آخرین کتاب با عنوان Nocturnes، همان جذابیت نیز مشهود است و این کتاب همانطور که از نام آن نشان می شود، با لمس خفگی و مطمئنا غم انگیز است. هر یک از پنج داستان بهترین توصیف می شود به عنوان برش های زندگی بدون قطعنامه دراماتیک؛ من این واقعیت را دوست داشتم که به نظر می رسید که ما در گفتگوهای خود از استقرار استقبال می کردیم و سپس فکر می کردیم چه چیزی ممکن است از آنها باشد. اولین داستان، کرونر، با ژانک، یک گیتاریست لهستانی که احساس می کند برای خودش متاسف است و در مورد یکنواختی زندگی او مانند بازی پدر و مادر نه بار در یک بعد از ظهر. با این حال، این تسلیم خود را به زودی شکسته می شود زمانی که مادران مورد علاقه اش را ترجیح می دهد، اما تونی گاردنر، پیرزن آمریکایی. به جای تعجب، Janeck از گاردنر برای کمک به همسرش از یک گوشته در زیر پنجره او دعوت شده است. اما بدون توجه به او، این یک حرص و انصاف از مرد به او به زودی به همسر سابق خود را. با این حال، این آخرین داستان، Cellists بود، که به ویژه منحصر به فرد وحشت زده شد. تیبور، نوازنده مجارستانی، با زن آمریکایی عجیب و غریب ملاقات می کند که ادعا می کند که یک هنرمند است. پس از آزار و اذیت در مورد هیچ چیز، او متوجه می شود که او حتی سلول را بازی نمی کند، اما معتقد است که او می تواند این کار را بسیار خوب انجام دهد و صرفا @ محافظت از استعداد خود را بدون پیچیدگی @. داستان به پایان می رسد با راوی است که نقاط Tibor در یک کافه که آنها با هم کار می کردند. پانسمان تیبورها و اقدامات نشان می دهد که مانند بسیاری از کسانی که رویاهای بزرگ داشتند، او در نهایت مجبور شد برای کم کردن هزینه ای که برای آشنایی با بسیاری از رویاپردازان مانند من وجود دارد آشنا شود. به طور خلاصه، این کتاب لفظ های عادی و حتی آشنای تلخ و شیرین، پشیمانی و ناامیدی با انتهای باز را به درستی انجام می دهد. شاید این به این دلیل است که آنها خیلی معمولی هستند و می توانستند به خوبی به هر کدام از ما برسند، منتقد کتاب دیوید سکستون می گوید: \"این داستان ها به شما بی سر و صدا می آیند، اما بعد از آن شما را تحریک می کنند. @ Readers will tell Ishiguros stories به عنوان یک یادداشت موسیقی در سرت نگه داشته می شود. برای بررسی بیشتر کتاب ها، به FreshGrads Reads مراجعه کنید. ما همچنین بررسی در مورد غذا، فیلم و بیشتر در سنگاپور انجام می دهیم. اینجا را بررسی کن

مشاهده لینک اصلی
کتاب های مرتبط با - کتاب شبانه ها


 کتاب تصادف شبانه
 کتاب آزمایش های شگفت انگیز 1
 کتاب قورباغه را بخور!
 کتاب دروغ های سفره عقد
 کتاب زمان زود پیر می شود
 کتاب تاثیر سایه