کتاب سفر فیل

اثر ژوزه ساراماگو از انتشارات گل آذین - مترجم: زهرا رهبانی-دهه 2000

در اواسط قرن شانزدهم، پادشاه پرتغال، خوان سوم، به پسر عموی خود، ماکسیمیلیانوی اتریشی یک فیل آسیایی به نام سالومون هدیه داد. این رمان سفر حماسی این فیل است که به خاطر تمایلات خاندان سلطنتی و استراتژی‌های نامعقول آن ناگزیر اروپا را زیر پا می‌گذارد. سفر فیل کتابی تاریخی نیست، تلفیقی است از واقعیت و خیال که به عنوان مجموعه‌ای واحد ارائه می‌شود تا دیدگاهی مبتنی بر افسانه و واقعیت را به عنوان نوعی از آفرینش ادبی به خواننده معرفی نماید، پژواکی رسا مبتنی بر اثبات استهزاآمیز بودن رفتار انسان، که بی‌تردید نشان‌گر ابعاد شگفت‌انگیز تخیل نویسنده‌ای است توانا. ده سال پس از دریافت جایزه‌‌ای نوبل ادبی، خوزه ساراماگو هم‌چنان در ادبیات روایتی می‌درخشد؛


خرید کتاب سفر فیل
جستجوی کتاب سفر فیل در گودریدز

معرفی کتاب سفر فیل از نگاه کاربران
در سال 1551، پادشاه Joà £ o III از پرتغال به عصر ارگتکس ماکسیملیان عروسی غیر معمول ارائه داد: یک فیل به نام سلیمان یا سلیمان. این کتاب سفر به این فیل را از لیسبون به وین می برد. اول، نویسنده را برای انتخاب موضوع تحسین می کنم. برای این حادثه ناچیز از قرن 16th و برای نوشتن چنین کتاب خوبی بر روی آن، این فوق العاده اصلی است. این کتاب در یک سبک معمول ساراماگو نوشته شده است. خنده دار، بسیار حیرت انگیز، از جمله توصیف طولانی و متا ارتباط با خواننده. ساراماگو، هنگام توصیف سفر فیل ها، سمعاگو فلش های سمی انتقاد را به هر چیزی که دارای همسر قدرت است می فرستد: کلیسا، اشراف، ارتش و دیگر شخصیت های حکومت. من به ویژه شخصیت مربی فیل، سووو را دوست داشتم. او رنگارنگ، باهوش و شاد است. او موفق به حرکت بین تمام ارقام اقتدار مربوط به فیل و سفر می شود در حالی که فرض بر این است که بهترین بهره فیل و نگه داشتن سر خود را بر روی شانه هایش (به معنای واقعی کلمه) باشد.

مشاهده لینک اصلی
جوزف ساراماگو، برنده جایزه نوبل، به خاطر کمونیسم مادام العمر، سبک نوشتاری تجربی و ترکیب آن با کاربرد فوق العاده شناخته شده بود. همه این صفات در این رمان پرشور و جذابی که از قبل منتشر شده است، مشهود است. روحالقدس، همه چیز با تمام زمان، سفر سولومون فیل (که بعدها به نام سلیمان نامیده می شود)، مهات ناخوشایند خود (سرپرست)، فرمانروای یک کاپیتان کلواری و همه افراد مختلفی که در طول سفر دشوار به اروپا از قرن 16 میلادی ملاقات می کنند، مراجعه می کنند. سولومون و همراهانش به عنوان هدیه ای به ارگ ​​ترکیه اتریش از پادشاه پرتغال، در پی تحولات سیاسی و اختلافات مذهبی با پیروزی لوتر از پنج نکته خود، و کشف خطرات عبور از آلپ در زمستان، انجام معجزات و تلاش برای بهره برداری از آنها. گرچه براساس حوادث واقعی زندگی، این درمان غریزی یک ترکیب لذت بخش از طنز و مشاهیر عاقلانه در مورد طبیعت بشر است.

مشاهده لینک اصلی
سعی کردم من واقعا واقعا انجام دادم. بنابراین درس شخصی این است که من عابر پیاده هستم که خواندن آثار ادبی نابغه را بخوانم. به عبارت دیگر، تا زمانی که ادبی به معنای نادیده گرفتن قوانین استاندارد گرامر در مورد نشانه گذاری و غیره باشد. من می دانم طرفداران این نویسنده را دوست دارند و می بینم که چرا. او به وضوح داستان سرایی است. داستان جالب توجه این است که من این کتاب را برای اولین بار برداشت کردم. من سعی کردم و سعی کردم اما سبک نوشتن فقط منحرف شده است. پاراگراف هایی که برای پنج صفحه حاوی گفت و گو که برای آنها تقریبا هیچ نشانه گذاری یا استفاده از حروف بزرگ وجود ندارد. من دوست داشتم داستان این داستان را بخوانم، اما ذهنم در مورد روش تحویل در مورد آن بحث نمی کند. من آن را 4 ستاره می دهم، زیرا می دانم باید یک داستان بزرگ باشد و نویسنده (که اکنون مرده است) نباید از ناتوانی ظاهری اش در درک عظمت ادبی رنج ببرد.

مشاهده لینک اصلی
من می خواستم این طولانی تر باشد این یک تمثیل کاملا اختراع نشده است، که به طول رمان دقیق است، مانند دیگر ساراماگو. این بر طبق تحقیق، بر اساس حادثه واقعی سال 1551 است. این بدین ترتیب از واقعیت غریبه تر از داستان، سفر فیلمی هندوستان تحت حاکم او، از پرتغال به استرالیا، در سرزمین و سپس دریای و سپس کوه ها و سپس رودخانه فرود می آید. به طور معمول، علامت های نقطه گذاری بیش از دوره و کاما وجود ندارد، چند پاراگراف شکسته وجود دارد، هیچ فصل وجود دارد، و نویسنده گاهی اوقات متوقف می شود برای تفسیر نظرات. مدیتیشن خطی، شاید به نظر می رسد سبک وزن در دوستی، قدرت، تلاش، زندگی به طور کلی.

مشاهده لینک اصلی
ناامیدی، این فیل. palavrosa- نوشته شده است هنگامی که من دوست دارم / دوست داشتم در ساراماگو، سادگی نوشتن بود - کلمات قصار تحقیر ظاهرا engraçados، اما بدون هیچ Graça عوضی @ @ بدست despropósito، می دهد همان ایده است که بود فقط به نظر می رسد غیر قابل احترام، زیرا آن را ندارد به زبان مورد استفاده در بقیه کتاب. من تحت £ sensaçà نقاط از دست رفته از علاقه به منظور توسعه داستان و متن در کلمات قصار و توصیف سوپا © rfluos از دست داده بود، حتی برای نقش پر فقط. به هر حال، با توجه به کتابهایی که از ساراماگو خوانده ام، انتظار زیادی را داشتم.

مشاهده لینک اصلی
کتاب های مرتبط با - کتاب سفر فیل


 کتاب زبان بدن
 کتاب مردی در تاریکی
 کتاب زندگی نزیسته ات را زندگی کن
 کتاب موسیو ابراهیم
 کتاب اسرار ذهن ثروتمند
 کتاب بر شانه های غول(گالیله)