کتاب ستوان آینیشمور

اثر مارتین مک دونا از انتشارات بتهوون - مترجم: زهرا جواهری-دهه 2000

این احتمالا مبهم ترین کاری مک دونات است که چیزی را می گوید. ستوان Inishmore یک نگاه فانتزی به سازمان های تروریستی ایرلندی است که در اوایل دهه 1990 جزیره Inishmore در جزایر اران قرار دارد. این بازی بر روی یک چرخه انتقام خونین شهر کوچکی تمرکز دارد که در اثر مرگ یک گربه معروف مرد INLA به حرکت درآمد. طبق معمول، بسیاری از طنز McDonagh به ابهام در پشت اخلاقیات فاسد متکی هستند - در این مورد، ما با پدریاک ملاقات می کنیم، که به معنای واقعی کلمه در اواسط شکنجه یک مرد است وقتی که او تماس می گیرد که گربه We We توماس ضعیف است. (این یادآور شخصیت وودی هارلشون در هفت روانپوسته است، یک گانگستر خشن که به طور غیرمعمولی به شیخ تسو بننی وابسته است یا شخصیت رالف فینس در بریجز، یک تبه کار با یک قانون اخلاقی انتخابی سخت است.) اما حتی اگر مک دونگ دوست دارد دوباره تم ها زمان و دوباره، هرگز برای من قدیمی نیست. او یک کمدی و فاجعه / اخلاق و خشونت را با چنین روش منحصر بفردی روبرو می کند، هر یک از نمایشنامه هایش به زاویه مشخصی نزدیک می شود. و در حالی که اکثر نقاشی هایش روی صحنه نسبتا احمقانه است، چیزی بسیار تاریک تر از زیر در می آید و این چیزی است که او واقعا با Inishmore فرق دارد. بهتر از گاوبازی Inishman؛ نه به عنوان Pillowman خوب است. هشدار دهنده اصلی برای مرگ حیوانات (که به دلایلی من را در این نام تجاری خاص کمدی مزاحم نمی کند).


خرید کتاب ستوان آینیشمور
جستجوی کتاب ستوان آینیشمور در گودریدز

معرفی کتاب ستوان آینیشمور از نگاه کاربران
من اجرای این نمایش توسط گروه لیو رو دیدم. یه کار خیلی قوی و حرفه ای بود. علاوه بر متن نمایش که کار خیلی جالبی بود، اجراها و کارگردانی هم اونقدر قوی بود که تا اخرین لحظه کار میخکوبش میشدی.

مشاهده لینک اصلی
اگر راجع به سیاست ایرلند چیزی ندونی خوندنش لطفی نداره.

و متن اصلی کلی بازی زبانی جالب داره که تو ترجمه سوخته.

مشاهده لینک اصلی
چه فکری لول این کتاب یک سفر است این خیلی غیر منتظره بود، حتی اگر واقعا انتظارات زیادی نداشتم یا هر ایده ای که درباره آن بود، واقعا نمی توانستم این را انتظار داشته باشم. * این کتاب با یک گربه مرده آغاز می شود و نیمی از سر آن گم می شود. چی؟! چه کسی این را به یک گربه انجام می دهد؟ خوب شما به زودی به اندازه کافی پیدا خواهید کرد پس از آن، یک شبهنظامی گروه شکنجه (نسخه ایرلندی) نیمه روانگردان (نسخه ایرلندی) شکنجه را انجام می دهند که باعث می شود شما چیزهای بدی را که باعث می شود شما را از بین ببرید، و همچنین کل مجموعه های دیگر دیگر در سراسر این درام بسیار کوتاه. * من شخصا دوست داشتم آی تی. کاملا ذهن دمیدن که چگونه خنده دار و خجالتی و منزجر کننده این می تواند همه در یک بار. شگفت انگیز بود. * تنها بخشی که من در مورد این کتاب دوست نداشتم این است که آن را به عنوان یک بازی نوشته شده است، همانطور که در یک صحنه برای یک مخاطب زنده اجرا شده است. و کوچکترین اما ناچیز Spoiler، گربه ها در این کتاب کشته شده اند. درست مثل قتل همه ی مردم برای دیدن. و تمام لحظات دیگر گوری. من نمی دانم چگونه آنها احتمالا این را در صحنه تولید می کنند. من احساس می کنم که باید چیزی را از دست بدهم ... اما همه چیز کنار هم، من هنوز آن را دوست داشتم، بنابراین من فقط تصمیم گرفتم وانمودم که این به معنای یک کتاب کوتاه به جای یک بازی بود، به این ترتیب من هنوز هم می توانم آن را کاملا ،

مشاهده لینک اصلی
بهترین کتابهای مک دونات تا الان خوانده شده است. من حدس می زنم که این کمک می کند که این یکی در واقع به طور مستقیم در مورد تروریسم، به ویژه در مورد ماهیت خشن (و خسته کننده) خشونت است. او تروریسم را دوست داشت، مرد گرچه دوستش دارد، شهوت کوچک شهر، شخصیت هایی که خیلی دیوانه / احمق هستند و آن را غیر ممکن نمی دانند و کلمات را که می خواهند صحنه را زیباتر کنند و آن را ذخیره کنند، به سرعت به پایان نمی رسد. آن را وحشتناک (و Id دوست دارد به دیدن آن را انجام زنده) و در عین حال گفت و گو عالی است - بدبختی و گزش، نشان می دهد که حتی در میان نگرانی (برای گربه) و تروریسم (به طور کلی)، مردم موفق به دریافت با زندگی (و نه درoh، وای من @ راه هم). آن را سرگرم کننده در کلیشه های ایرلندی - تروریسم و ​​گردشگری - در حالی که تصدیق می کنند که هر یک از این فعالیت ها در خود (و به ویژه تروریسم) در نهایت بیهوده و احمقانه است. پس از همه، داستان در مورد انتقام گربه مرده است. اما نگران نباشید - هیچ لحظه ای طولانی از انعکاس خود، هیچ گناهی نیست، برای کسانی که بیت ها و قطعه ها خراب شده اند، تنها احساسات @ tender @ برای گربه رزرو نشده است. به شدت توصیه می شود: بازی به عنوان سنگین دست به عنوان من نوشتن در مورد آن است!

مشاهده لینک اصلی
مارتین مک دوناک، فرماندار Inishmore (Dramatists Play Service، 2003) مارتین مک دوناق یکی از بهترین نمایشنامه نویسان جهان است، چه اینکه برای رسم (The Pillowman) یا Screen (در بریج) نوشته می شود. در اینجا شواهد بیشتری از این وجود دارد: ستوان Inishmore، به عنوان خنده دار وحشیانه در بریج و به عنوان پر از خشونت به عنوان Pillowman، بررسی پوچ بودن درگیری مداوم در ایرلند با چشم McDonaghs همیشه زرد. چشم انداز با مرگ یک گربه. در حقیقت، کل بازی به مرگ این گربه تبدیل می شود، زیرا نگهبانان آن ها سعی می کنند تا قبل از اینکه صاحب یک افسر در یک گروه انفجاری IRA پیدا کنند، جایگزینی برای پیدا کردن آنچه اتفاق افتاده است. اما سوال باقی می ماند: چگونه گربه جان سپرد؟ و مهمتر از همه، زمانی که صاحب مالک آن را پیدا کند، او مراقبت خواهد کرد، یا فقط کشتن همه افراد درگیر می شود؟ اما هیچ توضیحی از طرح این نیست که این عدالت را انجام دهد؛ شما باید آن را برای خود بخوانید. این جادوی جادویی جادویی است، شخصیت های آن با تمام دقت قابل توجهی که از McDonagh انتظار می رود، کشیده می شوند و سرعت آن به نقطه ای نزدیک است. این یک بار دیگر کار کامل است و یک رقیب قوی برای بهترین نقطه در لیست بهترین لیستهای سال من است. *****

مشاهده لینک اصلی
همیشه بسیار جالب است که ببینید کدام قسمت هایی که در آن تکامل یک نویسنده قابل توجه است، این چیزی است که از ابتدا کار کرده و چه چیزی بهبود یافته است. تکامل صدای او narrativa.Leyendo این بازی (old've خواندن بیش از à © لیتر) کاملا روشن است که مک دونا همیشه خوب گفت و گو و شوخ طبعی بود است، اما او از دست رفته کمی بخشی از نمایشنامه. کمی از هر چیزی که باعث می شود شخصیت ها از @ character @ به انسان ها بیرون بیایند. چیزی که در حال حاضر به کمال دسته در کار آینده به عنوانThe Pillowman بروژ @ @In .Aún یا بیشتر، این کار هرگز احساس کمتر، آن را یک فیلم کمدی بسیار عالی است که روشن می سازد که نه تنها سبک mejoró خود بسیار است، اما آن را همیشه بود بسیار خوب است اگر دوست دارید فیلمSeven Psychopaths @ این به عنوان اولین تلاش است که عناصر بسیاری را به اشتراک می گذارد اما در مقیاس کوچکتر.

مشاهده لینک اصلی
این بازی دوم در سه گانه Inishmore است (سوم که هرگز منتشر نشد)، و این بسیار تاریک ترین کار تمام McDonaghs است. خیلی سیاه. این نمایشنامه از همان گفتگوهای خنده دار و با صدای بلند و حالت های پوچ، این بازی بسیار خشن و بدبینانه تر است. صحنه های نهایی به طرز وحشیانه ای خشونت آمیز هستند، و McDonagh در درمان خود بی رحم است. این حداقل مورد علاقه من از McDonaghs است، زیرا او دشواری و پیچیدگی بهترین کار خود را - چنگ Inishman، جمجمه در Connemara. بهترین کار او تاریک و بسیار شگفت انگیز در راه های طنز آمیز از اسطوره ای از ایرلند خوش شانس، اما همچنین دارای عنصر بشریت و عشق به شخصیت های ناقص است که در این بازی گم شده است. با این حال، خواندن خوب و خواندن و یا تماشای هر چیزی McDonagh می نویسد و یا هدایت می کند (من فقط دیدم او کوتاه اسکار، شش تیرانداز، که خوب بود، اما شاید نه بزرگ).

مشاهده لینک اصلی
کتاب های مرتبط با - کتاب ستوان آینیشمور


 کتاب بهبود رابطه ی والد و کودک از طریق بازی - جلد دوم
 کتاب جزیره ی شاتر
 کتاب روزی که رهایم کردی
 کتاب نگاهی انتقادی به دانشگاه هاروارد
 کتاب فرانکلین و بازی کامپیوتری
 کتاب جادوی زاویه دید