خرید کتاب ساربان سرگردان
جستجوی کتاب ساربان سرگردان در گودریدز

معرفی کتاب ساربان سرگردان از نگاه کاربران
نمی دانم چه اصراری است که با نگاهی آلوده به عینک بدبینی به این کتاب نگاه شود ، اینکه دانشور از سر اجبار و ...نوشته است و گویی کتابی سفارشی است ، آنچه که من در این اثر دیدم تجربه ای است که با گذر زمان و افزایش سن و تغییر نگرش به زندگی هر انسان آگاهی را دچار خود میکند ، به هر ترتیب این کتاب فارغ از تمام سیاه نمایی هایی که خاص ادبیات داستانی ایرانی است ، کورسوهای امیدی در حد خورشید داشت

مشاهده لینک اصلی
صحبت کردن و قضاوت کردن راجع به کتابی که ادامه کتاب دیگری است همیشه سخت است... چرا که مخاطب انتظار دارد سطح داستان، اگرنه بالاتر از جلد(های) قبلی، لااقل در همان سطح باشد... با این دید، که قضاوت کردن سخت است، باید بگویم ساربان سرگردان از @جزیره سرگردانی@ پرداخت ضعیف تری دارد، هرچند در نهایت کتاب خوبیست.

اما نکته ای مهم تر از این که این، دنباله ای برآن است وجود دارد: سبک کتاب. به نظر کسی که جزیره سرگردانی را دوست داشته، از این کتاب هم نسبتا راضی خواهد بود، اما جزیره سرگردانی، به خاطر مواردی که خودتان هنگام خواندنش خواهید فهمید، از آن کتاب هایی می شود که اکثرا یا کاملا بدشان می آید یا کاملا دوستش دارند... (هرچند من در اکثر کتاب ها این نظر صددرصدی رو قبول ندارم.) پرگویی های راوی، اشارات زیاد کتاب به شخصیت های سیاسی، اشارات زیاد به عبارات و اصطلاحاتی که در زمان روایت داستان باب بوده اند، و چند مورد دیگر، شاید حوصله عده ای را سر ببرد، ولی مطمئنا عده ای هم داستان را ممکن است تنها به خاطر همین موارد (سوای داستان) دوست داشته باشند.

اما اگر بخواهم یک مقایسه انجام بدهم بین این کتاب و جزیره سرگردانی، می شود گفت که این کتاب، به نسبت درونی تر است و تمرکزش خیلی بیشتر بر شخصیت کلیدی هرفصل است... به نسبت جزیره سرگردانی که همه شخصیت ها را تا حدود زیادی عمق کاوی کرده بود.

مشاهده لینک اصلی
کتاب های مرتبط با - کتاب ساربان سرگردان


 کتاب جانداران سمی هولناک
 کتاب داپلر
 کتاب گرداب جذب
 کتاب بعد از زلزله
 کتاب جنگ و تسلیحات
 کتاب رابرت ویلسون تئاتر فضا