کتاب زندگی پی

اثر یان مارتل از انتشارات علم - مترجم: گیتا گرکانی-دهه 2000

زندگی پی (به انگلیسی: Life of Pi)‏ نام کتابی است نوشته «یان مارتل» است که در ۲۰۰۱ در کانادا منتشر شد. زندگی پای کتابی درباره مذهب، ترس، طبیعت و سرسختی پایان ناپذیر انسان است. زندگی پی درباره پسر جوانی بنام پی پاتل، فرزند یک صاحب باغ وحش در هندوستان است. پی پاتل در شانزده سالگی همراه خانواده‌اش از هند به طرف کانادا کوچ می‌کند. خانواده پی در قسمت بار یک کشتی ژاپنی در کنار جانوران باغ‌وحش به سمت خانه جدید سفر می‌کنند. در میانه راه کشتی غرق می‌شود و پی خودش را در قایق نجاتی به همراه یک کفتار، یک اورانگوتان، یک گورخر زخمی و یک ببر بنگال دویست کیلو گرمی تنها می‌بیند. در هفته نخست سفر پی بر روی این قایق نجات تنها چیزی که بر همه چیز چیره است کشمکش برای زندگی ست. ادامه کتاب شرح ۲۲۷ روز گمشدگی پی، در دریا است. این کتاب، برنده جایزه بوکر شده و از روی آن دو فیلم نیز ساخته شد. فیلم زندگی پی نامزد ۱۱ جایزه اسکار شده است و اکثر منتقدان، آن را ستوده‌اند.


خرید کتاب زندگی پی
جستجوی کتاب زندگی پی در گودریدز

معرفی کتاب زندگی پی از نگاه کاربران
این قطعا یکی از کتاب های تخیلی است که تا به حال خوانده ام. معنوی طبقاتی و افسانه مانند خواندن آن، این کار با عمق زیاد است. پایان دادن به یک عنصر فکری حتی بیشتر باعث می شود خواننده را در نظر بگیرد.

مشاهده لینک اصلی
یک مرد جوان، یک قایق نجات و یک ببر بنگال به نام ریچارد پارکر. قبل از دیدن فیلم کتاب بخوانید. همانطور که فیلمبرداری بسیار عالی است، تصاویر و موزیکهای جدید رمان پیچیده تر است.

مشاهده لینک اصلی
در اینجا یک داستان قانع کننده وجود دارد، اما متأسفانه آن را با توضیح بیش از حد، تمثیل مذهبی اشتباه گرفته و نوشته نویسی متهم می کند. نویسنده نوبت وعده داده است که داستان به شما به خدا اعتقاد دارد. مشکل این بود که من این پیام را قانع نکردم، این بود که پیام خیلی گیج شده بود، روشن نیست که چه چیزی در واقع بود یا به چه شیوهای به سمت تایید خدا اشاره کرد. من این تصور را می پذیرم که هدف در مورد تعصب کمتر بود، نه در مورد تقویت اندیشه های اهمیت ایمان که قبلا توسط مؤمنان برگزار شده است. از دیدگاه ادبی، آن چیزی نیست که بتوان آن را بازخرید. این کتاب ضعیف است، پروس غالبا لکه دار است و داستان طولانی تر از سزاوار بودنش است. خواننده به طور مداوم در نظر گرفته شده است که غیر هوشمند است - هر استعاره توضیح داده شده است، هر ارتباط اشاره کرد، و هر موضوع بالقوه برای تفکر به سرعت توسط نمایشگاه ربوده شده است. با این حال، طرح اغلب، جذاب است. اساسا یک داستان از بقا در برابر شانس است، و بنابراین تمام تنش و پیش بینی شما انتظار دارید. راوی دارای طنز و جذابیت است، اما داستان به نظر می رسد که پس از مدتی از بین رفته و یک مسیر بی انتها یا دو به سمت انتها می رود. اما به طور کلی آن را سرگرم کننده به اندازه کافی برای نگه داشتن شما خواندن. پایان است هوشمندانه و شگفت انگیز است، و داستان قبلی را در یک نور جدید casts. اما به نظر میرسد به نظر برخی از آنچه که توسعه یافته، تضعیف شده است. در اینجا یک درس ضمنی درباره حقیقت وجود دارد که شما آن را می خواهید، که من با آن موافق نیستم: حقیقت این است که آن چه بدون در نظر گرفتن نگرش شما نسبت به آن است. شما می توانید انتخاب کنید که واقعیت را انکار کنید و یک نسخه کمتر دلخراش برای خودتان ایجاد کنید، اما این به نظر من یک انتخاب خوب نیست. شاید همین طور است که من پیام های کتاب را تماما قانع نکردم.

مشاهده لینک اصلی
این یک کتاب بسیار خوب است. الحمدالله زندگی پی و دونده بادبادک شباهت های عشق، درد و امید در زندگی بود. فیلم فیلم Pi بسیار جذاب بود و زیبایی بسیار زیبا بود. الحمدالله

مشاهده لینک اصلی
زندگی از Pi است تعجب است.این داستان یک پسر از شانزده است که در یک قایق رانی با یک ببر بنگال رشته است. این یک داستان از بقا و تعامل مرد با خود و وحشی است. این درس در زون و معنویت است. و این فقط بزرگ است. پنهان افسانه، بخشی از تمثیل، بخشی خاطرات، بخش دانشنامه، و بخشی از متن فلسفی است. \"زندگی از Pi همه این چیزها است. اما بیشتر از همه، این یک داستان است. و آن را مانند داستان قرون وسطایی می خواند - نوعی است که در آن یک حلقه از پسران و دختران متولد شده و در اطراف یک پیرمرد متولد شده است که، با وجود آرامش و آرامش، به شدت به اتاق توجه می کند. در این مورد، داستان او می گوید مرموز و شگفت انگیز است. بر خلاف آنچه هر کس هرگز شنیده است متفاوت است. بنابراین والدین کودکان در خارج از دایره قرار می گیرند، اشاره به سخنان تلخ و حس کردن چیزی است که عمیق در زیر شخصیت ها و عمل رخ می دهد، چیزی که، با یک درخشان و نکته نادر، داستان نویسی نشان می دهد که آیا به طور کامل، برخی از اخلاق و حقیقت، و یا شاید برخی از بینش به شرایط انسانی اجازه نمی دهد. این سخنگو خوب است او از گناه استفاده نمی کند و بنابراین وضوح تفکر و سادگی او از روایت، شنوندگانش را فرا می گیرد. او برای درک عناصر ضروری زندگی است و بنابراین داستان خود را به روشنی و بدون مصور نشان می دهد. شنوندگانش در پیچیدگی خود نسبت به صداقت خود بی شرمانه هستند. بنابراین داستان «داستان حقیقتا حساس و دراماتیک که در اطراف یک مبارزه اغلب خونین برای زندگی و مرگ ساخته شده است» وارد صدایی می شود که حتی اندازه گیری شده است، گام بردارید ، مقیاس پذیر و این صدا برای هر چیز دیگری که در بسته بندی قرار دارد، درب ها را باز می کند: صحنه های آبزی زنده، بازتابی بر نیاز و عقل انسان، دامنه و وارد شدن درک متقابل شناختی. با این همه، پسران و دختران و مادران و پدران یاد می گیرند و تعجب می کنند و شاید برخی از آنها متوجه شده اند که این مرد نه فقط یک داستان گرایانه است، بلکه واقعا یک معلم است و همه چیز او را توصیف می کند. توضیح، هر جزئیات، هر وحی \"همه چیز برای تدریس چیزی بیش از داستان یک پسر و یک ببر است.\" من آن را توصیه می کنم؟ کاملا. فکر، سرگرم کننده، پر از مسائل. آیا من آن را می آموزم؟ بله، من فکر می کنم در اینجا وجود دارد که کارهای زیادی در آن انجام می شود. برداشت های مثبت: به غیر از برخی از وحی های فراوانی، دو چیز برای من وجود دارد: صدای و داستان. این چیزی است که درباره سادگی صدایی که مرا به خدای چیزهای کوچک یادآوری می کند، تعجب می کند و من این را در مورد فرهنگ هند می دانم. و پس از آن فقط داستان سرایی عالی است.

مشاهده لینک اصلی
کتاب های مرتبط با - کتاب زندگی پی


 کتاب بادبادک باز
 کتاب اراگون
 کتاب در جستجوی فردی
 کتاب مرد توی زیرزمین خانه ام
 کتاب کافکا در ساحل
 کتاب زنان سیبیلو و مردان بی ریش