کتاب راز داوینچی

اثر دن براون از انتشارات کتابسرای تندیس - مترجم: حسین شهرابی-دهه 2000

اگر بميرم، حقيقت از دست مي‌رود... بايد اين راز را به کسي بسپارم.
رابرت لنگدان، استاد نمادشناسي و تاريخ، براي سخنراني به پاريس رفته که پليس براي مشاوره درباره‌ي قتلي مرموز به سراغش مي‌آيد: رييسِ موزه‌ي لوور در موزه به قتل رسيده و جسدش در وضعيت عجيب و ترسناکي قرار گرفته است. در کنار جسد، معماهايي گيج‌کننده نوشته شده که پليس تصور مي‌کند پرده از راز قتل او برمي‌دارد و لنگدان بايد در رمزگشايي از آن‌ها به پليس کمک کند.
در اين بين، رمزشناسِ فرانسوي، سوفي نُوو، به لنگدان ملحق مي‌شود و همراه با هم مي‌فهمند که تمام اين رازها به نحوي با نقاشي‌ها و يادداشت‌هاي لئوناردو داوينچي مرتبط است. اما درعين‌حال پاي رازي تاريخي در ميان است، رازي که گويا مي‌تواند جهان را زير و زبر کند و باعث شود تا تاريخ را از نو بنويسند.
متاسفانه، فرقه‌ي مذهبي تندرويي هم همزمان به دنبال دستيابي به اين اسرار است که از کشتن اَبا ندارد. اگر لنگدان و نوو نتوانند معماها را حل کنند، حقيقت بزرگ تاريخي يا تا ابد از دست مي‌رود يا به دست کساني مي‌افتد که مي‌خواهند نابودش کنند..


خرید کتاب راز داوینچی
جستجوی کتاب راز داوینچی در گودریدز

معرفی کتاب راز داوینچی از نگاه کاربران
The Da Vinci Code (Robert Langdon #2), Dan Brown
عنوانها: رمز داوینچی؛ راز داوینچی؛ نویسنده: دن براون؛ تاریخ نخستین خوانش: سال 2007 میلادی
عنوان: رمز داوینچی؛ نویسنده: دن براون؛ مترجم: نوشین ریشهری؛ تهران، نگارینه، 1384، در 336 ص؛ شابک: 9647533764؛ چاپ سوم 1385؛
عنوان: راز داوینچی؛ نویسنده: دن براون؛ مترجم: حسین شهرابی؛ سمیه گنجی؛ تهران، زهره، 1384، در 462 ص؛ مصور؛ شابک: 964570340؛ چاپ هفتم 1385؛ چاپ دیگر: تهران، علم آرین، 1384؛ در 462 ص ؛ شابک: 9649582541؛
عنوان: راز داوینچی؛ نویسنده: دن براون؛ مترجم: مریم بهرامی؛ تهران؛ بهزاد، 1385؛ در 571 ص؛ شابک: 9642569264؛
صهیون خرابه های قلعه ای ست در سوریه، نزدیک لاذقیه، در زمان اسکندر، فنیقیان آنجا مسکن گزیدند، چهارصد سال پیش از میلاد مسیح. در سال 1119 میلادی به تصرف صلیبیون مسیحی درآمد، سپس صلاح الدین ایوبی در سال 1188 میلادی آن را فتح کرد. همچنین کوهی ست در جنوبغربی اورشلیم (بیت المقدس) که معبد را روی آن بنا کرده اند، و در آن مسجد الاقصی و قبه ی صخره است. گاهی بیت المقدس را به این نام خوانند. از فرهنگ معین
کتاب «رمز داوینچی» ترجمه نوشین ریشهری، با پاراگراف بالا شروع شده، «رابرت لانگدون» سمبل شناس و استاد دانشگاه هاروارد و «سوفی نی وو» نقش آفرین ماجرا هستند، دل انگیز بود، کتاب با نام «راز داوینچی» و با ترجمه جناب حسین شهرابی و بانو سمیه گنجی در انتشارات زهره و با ترجمه بانو مریم بهرامی در نشر بهزاد نیز منتشر شده است. ا. شربیانی

مشاهده لینک اصلی
بار اول که کتاب راز داوینچی را خواندم برایم مسحورکننده بود، دو سال پیش فیلمش را دیدم و هنور جذاب بود، اما مرور داستان برای بار سوم چندان مرا به دنبال خود نکشاند و آن را نیمه رها کردم. شاید علت این موضوع، لو رفتن معماهای داستان باشد. اولین بار تقریبا ده سال پیش راز داوینچی را خواندم و امتیازم به آن برای بار اول پنج بود.
---------------------------------
بخش‌های ماندگار:
روح انسان از گمراهی نجات پیدا نمی‌کنه، مگه اینکه هر دو‌ وجه مؤنث و مذکر رو داشته باشه.
...
تاریخ را همیشه برنده‌ها می‌نویسند. وقتی دو فرهنگ با هم برخورد می‌کنند، بازنده از بین می‌ره و برنده کتاب‌های ﺗﺎرﯾﺨﯽ رو می‌نوﯾﺴﻪ ـ ﮐﺘﺎب‌ﻫﺎﯾﯽ ﮐﻪ آرﻣﺎن ﺧﻮدﺷﻮن رو ﺗﻤﺠﯿﺪ می‌کنه و دﺷﻤﻦ ﻣﻐﻠﻮب رو ﺣﻘﯿﺮ ﺟﻠﻮه میده. ﻧﺎﭘﻠﺌﻮن ﮔﻔﺘﻪ ﺗﺎرﯾﺦ ﭼﯿﺴﺖ، ﻣﮕـﺮ داﺳﺘﺎنﻫﺎﯾﯽ ﮐﻪ ﺑﺮ ﺳﺮ آن ﺗﻮاﻓﻖ می‌کنند؟

مشاهده لینک اصلی
این یکی از آن کتابهایی است که بعد از اینکه کل منظومه شمسی آن را خواند، خوانده ام. عزیزم دان و رابرت به لطف تمام رسانه ها و دوستانم در مغز من خالکوبی کردند. قبل از خواندن آن، من از دایره خود خارج بودم. و اگر امروز Id هنوز از دایره خود بیرون بیاید، خوب خواهد بود. از آنجا که من هیچ چیز خارق العاده ای از دست ندهید ... خواندن تا حدودی سریع (آن را نه به عنوان طولانی و دشوار برای درک، و هنوز هم، متراکم آن، پس از مدتی، آن را احساس می کند freaking دیوار بزرگ چین نوع طولانی) که تغییر من زندگی و به این معنی نیست که معنی آن این نیست که هر کتاب باید زندگی شما را تغییر دهد، اما تاثیر کوچکی خواهد بود. به هر حال، یک داستان خوب، اما به نظر من، به نظر من، تکرار می شود، ضعیف نوشته شده است. و این بدان معنی نیست که من می توانم یک کتاب بهتر و همه چیز را فراموش کنم. من فکر می کنم سبک نوشتنش ساده و ساده است؛ در زمان مناسب از یک داستان جالب استفاده کرد. داستان دیوانه اما جالب چه می توانم بگویم؟ فیلم بهتر است ... 23 ژوئن، 13 * همچنین در وبلاگ من.

مشاهده لینک اصلی
این رمان خیره کننده و دلنشینی است که در زندگی ام خوانده ام. خنده دار، کد داوینچی دلیل اصلی من عاشق کتاب است؛ اولین بار که من آن را خواندید، زمانی بود که من 12 ساله بودم و از آن زمان کتاب خواندن با سرعت غیرمجاز داشتم. من همیشه با نمادها، جوامع مخفی / برادری، تاریخ، توطئه ها، و مهمتر از همه، لئوناردو داوینچی و مونا لیزا، که هر دو منبع اصلی اشتیاق من برای هنرهای رنسانس هستند، مجذوب می شوند. در کد داوینچی، دن براون، رمان بی نظیر و فوق العاده ای را تا کنون ایجاد کرده است. او با عمق حماسی به تاریخ میپردازد و آن را با اصطلاحی که هیچ نویسندگی دیگری ندارد میتوان آنرا بازگو کرد. رابرت لنگدان شخصیت محبوب من در داستان است. من فقط دوست دارم که چگونه مغز او کار می کند، چگونه او حقایق تاریخی را برای شخصیت های دیگر باز می کند و این اسرار را با سرعت قلب قلب باز می کند. من به خصوص دوست داشتم که عنصر دیده بان Micky Mouse در سری رابرت لنگدان، و اهمیت آن برای توسعه شخصیت لنگدونز. هیچ کدام از جزئیات در کد داوینچی هنوز حل نشده و یا ناشناخته باقی مانده است، و دن براون چیزی را تصادفی نمی کند. من کاملا لذت بردم از اینکه چگونه کتابهای دن براون در کمتر از 24 ساعت تجدید نظر می شود و خواندن کتابهایی که احساس می کنید از زمان شروع رمان، یک عمر رفته اید. علاوه بر این، شروع هر فصل به وسیله غنی توصیف تنظیمات، جنبه مهمی در کتابهای دان براونز در تنظیم خواننده در مسیر درست و دو برابر شدن اقدامات در حال انجام است. در نهایت، می خواهم اضافه کنم که خواندن این شاهکار به عنوان بخشی از ماراتن دن براون من، و همچنین به عنوان یک جشن برای 10 ساله من خواندن کتاب، و 10 سالگرد خواندن کد داوینچی برای اولین بار، همراه با داشتن Inferno فیلم منتشر شده در تاریخ تولد من، دل من رو به رشد بود دلتنگی بی پایان و emotions heartwarming. ساده ترین رتبه 5 ستاره!

مشاهده لینک اصلی
این کتاب همچنان درباره ی اوج ها سخن می گوید، حقیقت با قدرت تغییر جهان است، و با این حال، من هیچ یک از آن را به من داد. صادقانه، دن براون دیگر نمی تواند من را گول بزند. من واقعا دوست Angels \u0026 amp؛ شیاطین، اما تاب در این کتاب کار چی و همچنین آنها را برای من در A و انجام داد. D - تنها تعجب آنها به من داد این بود که چگونه بد آنها بود. من بعضی از این @ twist @ را حدس زدم، اما زمانی که آنها را خواندید، احساس می کردم که دستکاری شده اند ... حتی برای بازی احمقانه ای هم هستم، و من خودم را درک نمیکنم. با این وجود، دوست داشتم دوباره در جهان باشم که سرنخ و معماهای من عاشق کار بخشی دا Vincis بازی در آن، با این حال، برای یافتن گنج، کد بهتر به تماشای یکی دیگر از فیلم ایندیانا جونز. اینها بسیار جالب هستند و با نگاشتن توصیفی و کم عمق پر نمی شوند.

مشاهده لینک اصلی
رمان که به طور غریزی بود، من در مورد یک کتاب که ناگهان در همه جا به سر می برد (در هواپیما، قطار و اتومبیل، به خوبی تاکسی) شک می کنم، اما من آماده ام برای اولین بار آن را امتحان کنم. احساس می کردم رمان است دو جزء متمایز. من با توصیف موضوع مذهبی برای دو سوم کتاب، مجذوب شده بودم، تا زمانی که بخش پایین تپه سواری غلتکی را آغاز کرد. از آن لحظه، وجود داشت تحرک فکری در آن برای من برای همه. هیچ چیز اصلاح شده بود، همه چیز به نظر می رسید به مهلت نوشته شده بود که قبل از از دست رفته بود. آن را به رمان عملی ضرب المثل تبدیل شده بود، نه، این یک درمان ضعیف نوشته شده بود برای یک عمل فیلم ممکن است که همه چیز را بدانیم ضعیف باشد، اما من آماده بودم که در بخش اول به دلیل موضوع، سبک اسطوره را تحمل کنم. به این ترتیب، آنچه که من علاقه مند بود محتوای غیر داستانی بود، نه داستان و یا رمان خود را. رمان به عنوان محصول اول در یک دوره محصول بدون توجه به آنچه شما را از سبک پروس به فکر می کنم، کتاب به عنوان یک کالا کار می کند.این حتی به عنوان یک فیلم کار می کرد. این فیلم ساخته شد. موفقیت می تواند عفو کند. در دست یک نویسنده بهتر، می توانست رمان درخشان باشد. اما این نکته نیست. این نباید باشد. آن تمرین در کارآیی اقتصادی بود.

مشاهده لینک اصلی
یکی از شگفت انگیز ترین کتاب هایی است که هر خواننده می توانست بخواند. اطلاعات خاص شگفت آور، جزئیات باور نکردنی و مقدار زیادی از اطلاعات جالب و ارزشمند درباره ی عیسی، کباب، مری و مسیحیت، حتی فیلم هایی که بسیاری از قسمت های کتاب حذف شده اند هنوز هم عالی است. واقعا واقعا تعجب می کنم که آیا کتابی شگفت انگیز به نظر می رسد. این قهوه ای چنین نویسنده ای خلاق و نوآور است که هیچ نویسنده ای به نقطه ی خلاقیت او رسیده است. این کتاب به شدت توصیه می شود و می تواند هزاران بار خوانده شود â ™ ¥ ~ سزاوار بیش از 5 ستاره !!

مشاهده لینک اصلی
کتاب های مرتبط با - کتاب راز داوینچی


 کتاب پیامبر و دیوانه
 کتاب دره اتاوا
 کتاب کمدی منطق
 کتاب اربابان جدید جهان
 کتاب چاخان
 کتاب بیمارستان ترسناک