کتاب دکستر قاتل خواب گرد

اثر جف لیندزی از انتشارات میلکان - مترجم: آراز بارسقیان-دهه 2000

دیدار با دکستر، یک گرگ مودب در لباس گوسفند ... یک هیولا که در محل خون ... قاتل سریالی است که یک قانون طلایی او را بسیار دوست داشتنی می کند: "او تنها افراد بد را می کشد".

Dexter Morgan دقیقا نوع مردی است که شما می توانید به مامان به خانه بیاورید. گرچه او بازیگوش است و حس حسابی شگفت انگیز طنز دارد، نقص یک شخصیت دکستر (تقلید او برای قتل) می تواند خاموش شود. اما در قلب دکستر، نجیب زاده ای است که از خواهر او، دب، پلیس میامی حمایت می کند و علاقه مند است تنها با افرادی که واقعا شایستۀ دیدار خاص خود هستند، علاقمند باشد. Dex بسیار خوب است اما کاملا بی تفاوت به (و، رک و پوست کنده، کمی مبهوت) توجه به او توسط زنان پرداخت شده است. علیرغم اینکه او نمیتواند خون را ببیند، او به عنوان تحلیلگر پراکنده خون برای اداره پلیس میامی کار می کند، کاری که اجازه می دهد او را در آخرین جنایات نگه دارد و چشم خود را برای معدن بعدی خود باز کند.

زندگی خوب سازمان یافته دکستر ناگهان ناگهان خدشه ای به وقوع می اندازد، زمانی که یک قاتل سریال دوم، بیشتر قابل مشاهده می شود در میامی ظاهر می شود. Dex حیرت زده، حتی خوشحال، با این واقعیت است که قاتل دیگر به نظر می رسد سبک یادآوری خود را دارد. با این حال او نمی تواند کمک کند اما احساس می کند که ورود تازه مرموز نه تنها به چوبه ی او حمله می کند، بلکه به او نیز می رسد. به نظر می رسد که این قاتل جدید بیش از کشتن دکستر است - به نظر می رسد که او می گوید: «بیا و بازی کنید. زندگی مخفی دکستر برای یک زندگی تنها باعث می شود ... حتی هیولای دوست داشتنی را می توان با چشم انداز یافتن یک دوست جذابمعرفی یكی از راویان باهوش ترین و اصلی در سالها، یكی از رمانهای تازه، شگفت انگیز و درخشان اكثریت جال لیندسی كه به طور گسترده ای تحسین برانگیز است.


خرید کتاب دکستر قاتل خواب گرد
جستجوی کتاب دکستر قاتل خواب گرد در گودریدز

معرفی کتاب دکستر قاتل خواب گرد از نگاه کاربران
Darkly dreaming Dexter (Dexter, #1), c2004, Jeff Lindsay
Darkly Dreaming Dexter is a 2004 novel by Jeff Lindsay, the first in his series about serial killer Dexter Morgan. It formed the basis of the Showtime television series Dexter and won the 2005 Dilys Award and the 2007 Book to TV award.
تاریخ نخستین خوانش: دوم ماه اکتبر سال 2016 میلادی
عنوان: تاریک رویاهای دکستر جلد 1؛ نویسنده: جف لیندزی (جفری پی. لینزی)؛ مترجم: رضا جهان آبادی؛ رضا محمدیان؛ مشخصات نشر: تهران، منتشران اندیشه، 1393، در 285 ص، فروست: مجموعه رمان های دکستر، شابک: 9786009430697؛ موضوع: داستانهای نویسندگان امریکایی قرن 21 م
عنوان: دکستر قاتل خوابگرد جلد 1؛ نویسنده: جف لیندسی (جفری پی. لینزی)؛ مترجم: آراز بارسقیان؛ مشخصات نشر: تهران، انتشارات میلکان، 1393، در 260 ص، شابک: 9786007443392؛ موضوع: داستانهای نویسندگان امریکایی قرن 20 م
‏عنوان دیگر: تاریک رویاهای دکستر
روایتی ست از زندگی «دکستر مورگان» قاتلی زنجیره‌ ای، که در دایره ی جنایی گلیس میامی، با عنوان: «کارشناس تحلیل آثار خون»؛ کار می‌کند. «هری مورگان» پلیس سابق دایره‌ ی جنایی شهر میامی و پدر خوانده‌ ی وی، با شناختی که از دوران نوجوانی دکستر به دست می‌آورد، و فوران نیاز او به کشتن را مهار ناشدنی می‌یابد؛ با آموزش به او، و جهت دادن به قتل‌های وی، سعی می‌کند دکستر را به قاتل قاتلان و متجاوزان بدل کند. دکستر نیز که خود را «موجودی سرد و بی‌روح» می‌داند، می‌خواهد: «از دل هرج و مرج، نظم را بیرون کشد». اما ماجرا هنگامی پیچیده می‌شود، که پلیس میامی در پی قتل‌های سریالی ست. قتلهایی که شباهت‌های بسیاری به قتل‌های دکستر دارد و ...؛ ا. شربیانی

مشاهده لینک اصلی
خواب مگر جز این است که دیوانه‌بازی‌های خودمان را می‌اندازیم تو چاه تاریک ناخودآگاه و وقتی از توش بیرون بیاییم عوض این‌که بخواهیم برویم کلیه‌ی بچه‌ی همسایه را صبحانه بخوریم، نان و پنیرمان را می‌خوریم؟

مشاهده لینک اصلی
من باید اعتراف کنم که من همیشه شایستگی خاصی با قاتلان سریال داشتم و من تنها آن را نمی دانم. به نظر می رسد آمریکای شمالی به طور کلی با آنها وسواس دارد. آنها مشهور شده اند. با این حال، با وجود شهرتشان، آنها هنوز به عنوان چیزی جداگانه، چیزی غیر از انسانی در نظر گرفته می شوند، چیزی که از آن می ترسد. این است که، تا زمانی که Dexter.Dexter اولین قاتل سریال است. شما نمی توانید کمک کنید، اما او را دوست داشته باشید. برای اولین بار در سریال تلویزیونی شنیده بودم و در ابتدا فکر کردم دکستر نوعی قاتلان شکار قاتل بیرحمانه برای خیر بشری است، اما این همه آن نیست. در واقع Dexter یک قاتل سریال است. او به رسمیت شناخته است که او برخی از خواستار است. در حقیقت، او به کسانی که قصد مسافرت تیره خود را دارد، اشاره می کند، چیزی که به طور کامل از کنترل او خارج شده است. به جای کنترل مسافر تاریکی، او را به افرادی که خدماتی دارند، آزاد می کند. او به دنبال یک کد دقیق است و به این دلیل که به دنبال کدی است که ما نمیتوانیم کمک کنیم اما او را دوست داریم. برای اینکه از او نفرت داشته و از او بترسید، باید با قربانیانش همدردی کند، اما چگونه می توان با قاتلان و قاتلان کودک همدردی کرد. پس چگونه دکستر اولین قاتل سریال با یک کد اخلاقی می شود؟ پدر هری، البته. پدرش به زودی متوجه می شود که دکستر چیست. درک کردن دکستر نمی تواند تاریکی را درون او تغییر دهد، هری به دکستر می آموزد که کد را دنبال کند. او می داند که دکستر نمی تواند همیشه خواستار خواسته هایش باشد و از آنجایی که کشتن کسی اجتناب ناپذیر است، او نیز ممکن است جهان را بهتر از او کند. پذیرش و آموزش هری چیزی است که باعث می شود دکستر قاتل سریال او امروز است. من مفهوم این کتاب را دوست دارم من عاشق دکستر هستم من عاشق فلسفه ها با پدرم هستم. با این حال، معمولا من ترجیح می دهم خواندن به تلویزیون، اما در این مورد، من سریال تلویزیونی را خیلی بیشتر از کتاب لذت بردم. تعداد زیادی از ملودی درونی وجود دارد که برای تماشای تلویزیون بسیار مناسب است زیرا چیزهای دیگری وجود دارد که علاقه شما را حفظ می کنند. اما در کتاب، این مونولوگ درونی صفحات و صفحات روایت را ایجاد می کند و تعداد زیادی از گفتگوها را ایجاد نمی کند. من خودم را به این بخش ها ربط دادم. با این حال، این لذت بخش، متفاوت برای من خواند. این کاملا خارج از ژانر طبیعی بود که من خوانده ام و من آن را دوست داشتم، اگرچه، من احتمالا رمان را نخواهم خواند.

مشاهده لینک اصلی
این سرگرم کننده بود زیرا متفاوت بود. Dexter یک psycopath است. او دوست دارد مردم را بکشد و احساس گناه نداشته باشد. خواهر او پلیس است. دکستر کمک بزرگی به پلیس برای تحقیق قاتلان است، زیرا دکستر آن را دوست دارد. یکی از صحنه های سرگرم کننده، دکستر گفت که قاتل یک اتاق سرد (مکث) و باریک را دوست دارد. خواهر او می پرسد: \"دچار تنگی می شود؟\" آیا Dexter نمی داند، اما درست احساس می کند. سپس او می گوید: مثل یک کامیون یخچال کامیون. و این اولین نشانه آنهاست. در یک صحنه دیگر، دکستر فکر می کند که قاتل دلسوز دکستر می گوید آیا می خواهید بازی کنید؟ مردم عادی می روند دکستر مشتاقانه لبخند می زند و فکر می کند \"من دارم انجام می دهم\". پدر فاستر دکستر به او یک قانون طلایی اشاره کرد - هرگز بچه های خوب، فقط بچه های بد را بکشند. بنابراین در این راه، دکستر یکی از بچه های خوب است. (اما او این داستان را کشته و مردم را تحریک می کند.) این اولین کتاب این مجموعه است. این یک رمز و راز جرم است. این یک پایان شاد برای بچه های خوب است. من آن را دوست داشتم. من بحران بزرگ را در پایان ندیدم چون نمی دانستم چه اتفاقی افتاده است. مجبور بودم حدس بزنم هیچ جزئیاتی در مورد چگونگی مرگ یک فرد، چگونگی زخمی شدن فرد و نحوه برخورد با کسی وجود نداشت. من تقریبا به این 3 ستاره داده ام. سریال تلویزیونی را ندیده ام. متفرقه: متاسفانه نویسنده ای که این را می گوید دوست نداشتم. او درست مانند دکستر بود، اما زمانی که او دو زن، خواهر و کارآگاه سرب را انجام داد، آزار دهنده بود. او از صدای عجیب و غریب، بینی و ناخوشایندی برای زنان استفاده کرد. DATA: حالت نشانه: شخص اول دکستر. طول کتاب های صوتی بی نظیر: 7 ساعت و 51 دقیقه. زبان سوگند: قوی از جمله کلمات قیمتی مذهبی. زبان جنسی: هیچکدام. تعداد صحنه های جنسی: یکی به آن اشاره شده است، هیچ جزئیات. تنظیم: میامی، فلوریدا. کپی رایت کتاب: 2004. ژانر: تعلیق رمز و راز جرم.

مشاهده لینک اصلی
مانند بسیاری دیگر، من دکستر را از سری تلویزیونی شگفت انگیز Showtime کشف کردم. اگر طرفدار نمایش هستید، اما هنوز رمان را خواندید، سپس پیشنهاد می کنم آنها را بررسی کنید. آنها متفاوت از نشان دادن برای مطمئن هستند، اما نه چندان متفاوت است که نشان می دهد به مواد بی اعتبار است. در حقیقت، من فکر می کنم که، حداقل در فصل اول، این نمایش بسیار مرسوم به رمان است. بزرگترین تفاوت بین این دو برای من قدرت را برای هر دو فراهم می کند. سریال تلویزیونی بیشتر در مورد شخصیت های B، خطوط داستان پشتیبانی می کند. هنگامی که این داستان را با شخصیت هایی مانند Bautista، Deb و Rita بحث می کنیم، نمی توانیم نمایش بدون این را تصور کنیم. من عاشق چند کاراکتر در دکستر هستم که بازنویسی و نوشتن عالی را نشان می دهند. در عین حال، این رمان بیشتر باید بر روی دکستر به عنوان یک شخصیت متمرکز شود؛ زیرا روایت اول شخص از دیدگاه دکسترز است. در رمان، قهرمان ما خود را در نظر نمی گیرد انسان و یا هر چیز دیگری مانند انسان در اطراف او. این گفتگو های بی رحم عالیه و طنز آمیز را فراهم می کند. این یک برجسته از رمان است. در حالی که طرح رمان کوتاه تر و ساده تر از فصل اول داستان است، من تحت تأثیر سبک درخشان قرار گرفتم. این یک روایت خوب نوشته شده است که من را در مورد ناسازمانی من نسبت به شخص اول فراموش کرده است. همچنین یک تورنگر صفحه است؛ شما از طریق آن پرواز می کنید.

مشاهده لینک اصلی
من عاشق دکستر هستم بنابراین، 5 ستاره ممکن است کمی برانگیخته شود. اگر مجبور بودم نشستن و فکر کردن درباره داستان کلی و نوشتن و هر چیز دیگری را انجام دهم مطمئن نیستم که این کتاب 5 ستاره باشد. احساس می کنم از آنجایی که فصل اول نمایش را می دانم خیلی خوب است، من تمام این داستان فوق العاده ای را که این کتاب می توانستم استفاده کنم، اما در عین حال از متن کوتاه و شیرین به موضوع نکته کتاب لذت بردم. در کل من واقعا از خواندن این مطلب لذت بردم و تقریبا در یک نشست آن را تکمیل کردم. من خیلی علاقه مندم که کدام سریال را ببینم چون نمایش فقط به دنبال یک کتاب است، من هیچ نظری ندارم که انتظار چه چیزی باشد. من از پایان این کتاب لذت بردم، که کاملا متفاوت از نمایش است. (مشاهده اسپویلر) [من واقعا از آن لذت بردم که براون فرار کرد به جای اینکه دکستر او را بکشد. این بسیار جالب خواهد بود که ببیند کجا داستان او در حال پیشرفت است. متاسفانه من خراب شده ام که کتاب 8 را چاپ می کند، اما متن را نمی دانم. من همچنین قتل لگوارتا را نادیده گرفتم. او همیشه شخصیتی است که من دوست نداشتم و تصور می کردم او در اوایل این مراسم می میرد اما او نمی کرد. (پنهان کردن اسپویلر)] اگر طرفدار نمایش هستید و در لبه گرفتن آن، فقط می دانید که تعداد زیادی از آنها برای بزرگداشت نمایش به منظور افزایش 13 قسمت به وجود آمده است. از آنجا که این تنها یک صفحه 288 صفحه ای است، جنبه هایی از این نشان می دهد که من منتظر بودم اما هنوز خواندنش خوب بود. باز هم، من هیجان زده به دیدن که از آن از اینجا می رود و بسیار هیجان زده می شود به یک دیکتر کاملا جدید دنیای!

مشاهده لینک اصلی
من آن را به اندازه کافی دوست داشتم که آن را تمام کند، که بیشتر از آنچه من می توانم برای پالانویکس آخرین، لعنتی بگویم. با این حال، من واقعا واقعا شخصیت اصلی را ندیده ام و من تماشای این نمایش را برای دو سال به تعویق انداختم زیرا من این کتاب را دوست نداشتم، که تصمیم بسیار بدی بود زیرا مجموعه ای عالی است. دو چیز وجود داشت که واقعا برای من کار نمی کرد: 1. این واقعیت است که دکستر جامعه را به ابرقهرمان ها تقسیم می کند، مثل اینکه همه آنها قدرت اضافی دارند و همه آنها فقط در خارج از محدوده ذهنی گله قرار می گیرند. 2. من نمی توانستم آسترینگ را بگذارم. تاریک خوابیدن دکستر تصمیم می گیرد که یک شگفت انگیز غم انگیز بلا بلا را انجام دهد. در نهایت، در نهایت متوجه شدم که جهنم من به من مربوط می شود، جف لیندسی و برادران واکوفسکی همه در یک میز نشسته بودند که تلاش می کردند با هم چیزی بنویسند. برادران واکووکی صحنه های خود را ادامه خواهند داد، اما ما هرگز به ما اجازه نمی دهیم که این صحنه ها را به هم بزنیم. لیندسی آنها را در V-Vendetta به صورت V-Vetted در V-Vedetta تعریف می کند و تصمیم می گیرند کل فیلم تنها از کلمات شروع می شود که با حرف P شروع می شوند.

مشاهده لینک اصلی
کتاب های مرتبط با - کتاب دکستر قاتل خواب گرد


 کتاب فیلم همچون فلسفه
 کتاب شهر و خانه
 کتاب جهانی سازی و مسائل آن
 کتاب 1000 نماد
 کتاب سه روایت از زندگی
 کتاب انفجار بزرگ