کتاب دختر ستاره ای

اثر جری اسپینلی از انتشارات ایران بان - مترجم: فریده اشرفی-دهه 2000

دختر ستاره. از روزی که او در آرام میکا بالا در سر و صدا رنگ و صدا می آید، راهرو ها با صدای "Stargirl، Stargirl" می خندند. او فقط با یک لبخند از قلب لئو بورلوک می گیرد. او یک انقلاب مدرسه روحانی را فقط با یک شادی جرقه می زند. دانش آموزان مایکا بالا اغراق می کنند. در ابتدا. سپس آنها را به او می گیرند. Stargirl به طور ناگهانی برای همه چیز که باعث متفاوت شدن او می شود، لئون، احساس ناامیدی و ناامیدانه ای را از دست می دهد و از او می خواهد که چیزی را که می تواند او را نابود کند تبدیل می کند: طبیعی است. جری اسپینلی، مدافع نیوبری، در این جشن عدم انطباق، داستان عجیب و غریبی درباره عواقب محبوبیت و هیجان و الهام اولین عشق را می پوشد.


خرید کتاب دختر ستاره ای
جستجوی کتاب دختر ستاره ای در گودریدز

معرفی کتاب دختر ستاره ای از نگاه کاربران
Stargirl (Stargirl, #1), Jerry Spinelli
Title: دختر ستاره‌ اى (Stargirl, #1), Author: Jerry Spinelli, Translator: فریده اشرفی, Paperback, 240 pages, Published: 2011, by: ايران بان, first published: 2000, Original title: Stargirl, ISBN13: 9789642980055
تاریخ نخستین خوانش: روز ششم ماه نوامبر سال 2016 میلادی
عنوان: دختر ستاره ای؛ نویسنده: جری اسپینلی؛ مترجم: فریده اشرفی؛ تهران، ایرانبان، 1386، در 240 ص؛ چاپ سوم 1390؛ در 233 ص؛ شابک: 9789642980055؛ چاپ چهارم در 233 ص؛ موضوع: داستانهای نویسندگان امریکایی قرن 20 م
داستان دختری شانزده ساله و مدرسه و بلوغ و نوجوانی ست و صداقت جوانی و البته که عشق نیز؛ همان استار گرل
ا. شربیانی

مشاهده لینک اصلی
این کتاب یه بخشی از قلبتونو تسخیر میکنه.جدی میگم.استار گرل فقط یک دختر نیست.انسانیته.محبته و تمام احساسات گرمی که هر روز تجربه میکنیم و و به خاطر همین روزمرگیشون فراموششون میکنیم.
اگر این کتابو خیلی سطحی فقط بخونید یه داستان بامزست از یه دختر و یه پسر که تفاوت های زیادی دارن ولی .باز هم خیلی شبیه همن.اما اگر یه کوچولو عمیق تر بشیم استارگرل خیلی بیشتر از یه دختر و لئو خیلی بیشتر از یه پسر دبیرستانیه.لئو به همه اهمیت میده.اما واقعا فقط به افکار بقیه و اینکه در بارش چه احساسی دارن فکر میکنه.استارگرل اینطور نیست.به احساسات بقیه فکر میکنه.و گاهی هم به خودش.و از نظرم اینه که مهمه.اینه نگران باشی بقیه چه فکری در موردت میکنن خیلی مهمه اما آیا واقعا احساسات اطرافیانمون،چه اونایی که میشناسیم و چه اونایی که نمیشناسیم،مهم تر از دغدغه های الکی در باره ی خودمون نیست؟
فکر میکنم همه باید کمتر به افکار منفی دیگران و بیشتر به احساسات روزمره ی هم اهمیت بدیم.
هر کدوم از ماها میتونیم برای خودمون استارگرل،پای گل (کتابو بخونین میفهمین)و یا هرچیز عجیب غریب و خوب دیگه ای باشیم.
فقط اگه این کتاب قشنگو بخونیمو دربارش فکر کنیم.
بـــــخــــونیدش

مشاهده لینک اصلی
همیشه حزب Goodreads بود. من برای این کتاب اهمیتی نداشتم. شاید این تجربه بهتر بود که آن را به عنوان یک بالغ جوان قابل تحسین در نظر بگیرد، تلاش می کرد تا در خود جا بگذارد و خود را پیدا کند، اما خواندن آن به عنوان یک بالغ فراتر از ناراحتی بود. کل اعتبار به خودتان یک پیام خوب است، اما من تحویل بی پایان را تحمل کردم. سوزان بیش از حد بالا بود که غیر قابل شناسایی و ارتباط با او بود. اوه خیلی منحصر به فرد و شگفت انگیز به نظر می رسد ناز و یا دوست داشتنی، آنها مسخره پوچ و شگفت انگیز است. نمایش به برخی از مراسم غم انگیز غریبه ها، و سپس ناهار خانوادگی، و درک نمی کنند که چرا خانواده ناراحت خواهد شد؟ آویزان یک تخت در حیاط مدرسه با پیامی که عشق شما را برای کسی اعلام می کند و احساس اشتباه می کنید که توسط آن خجالت کشیدید؟ غریبه ها را به عنوان خریداری می کنید تا یک بازی حدس بزنید که مسائل آنها ممکن است چیست؟ مطمئنا پیغام شخصی شما برای بچه ها خوب است (به همین دلیل است که این 2 ستاره به جای فقط 1)، اما شخصیت سوزانز خیلی ظالمانه بود و بنابراین بیش از حد بالا و به طوری که مجبور شد که آن را تقریبا احساس تشویق لزوما مهربان و متفکر است یا شما، اما فقط سعی کنید خود را به انجام هر کاری که لازم است بپردازید و متفاوت باشید.

مشاهده لینک اصلی
این کتاب بمکد تقریبا این است که: روز اول: دختران ستاره عجیب و غریب 2 روز: لئو عشق را با او * گاگ * روز 3: stargirl محبوب روز 4: همه نفرت 5 روز: لئو می افتد از عشق با روز six6th: stargirl برگ 7 روز: لئو غمگین است، اما می شود بیش از آن که آن را جمع می کند. تنها دلیل این که من این را خوانده ام، افتخار من در کلاس انگلیسی بود (از من بپرسید چرا معلم من به این فکر می کند که این توانایی نابغه ادبی را دارد). خط پایین این است که مگر شما یک مکنده برای شیرین عشق جوان استثمار این کتاب شما نیست. رمان Stargirl شما epically شکست خورده!

مشاهده لینک اصلی
StargirlJerry SpinelliWritten توسط اشلی MutkaStargirl یک رمان بسیار جالب است

مشاهده لینک اصلی
من واقعا نام کتاب را دوست داشتم. اما در داخل به عنوان نام جذابی نبود. این در میان کتابهایی است که من برای آن خوانده ام و در نهایت فراموش خواهم کرد. هیچ چیز خاصی وجود نداشت که به من کمک کند آن را برای مدت طولانی به یاد داشته باشید! فقط یک داستان ساده از عشق جوان با پایان ناامید کننده. اگرچه عاقبت آن است، من فکر نمی کنم آن را بخوانم!

مشاهده لینک اصلی
4.5 / 5 نظر در وبلاگ من!

مشاهده لینک اصلی
کتاب های مرتبط با - کتاب دختر ستاره ای


 کتاب آنچه زنان و مردان نمی دانند
 کتاب ماسه و کف و خدایان زمین
 کتاب شاه کلید جک کنفیلد
 کتاب کنت دراکولا
 کتاب در مدح عشق
 کتاب جنگ پیرمرد