کتاب داستان موفقیت نخبگان

اثر مالکوم گلدول از انتشارات نیلوفر - مترجم: نوشین طیبی-دهه 2000

در این کتاب جذاب، مالکوم گلدولِ جامعه شناس ما را با خود به سیر و سفری هوشمندانه می برد؛ سفر در دنیای نخبگان یعنی دنیای باهوش ترین، مشهورترين و موفق ترین افراد.

او معتقد است که ما به وضعیت کنونی افرادِ موفق بسيار بيشتر از پیشینه ی آن ها _یعنی فرهنگ، خانواده، نسلی که به آن تعلق دارند و ویژگی های منحصر به فرد زمانه ی شکوفایی آن ها_ اهميت می دهیم. او در این راه اسراری از میلیونرهای دنیای نرم افزار همچون بیل گیتس را فاش می کند و برایمان می گوید چرا هرگز نامی از باهوش ترین مرد جهان نشنيده ایم، چرا تقريباً هیچ قهرمان هاکی در پاییز به دنیا نیامده است، چرا آسیایی ها در ریاضیات مهارت بهتری دارند، چه چیز گروه بیتلز را بزرگ ترین گروه موسیقی راک کرد و چرا در حوادث سقوط هواپيما قوم و نژادی که خلبان ها متعلق به آن هستند به اندازه ی میزان آموزش و تبحر در کارشان مهم است.

زندگی نخبگان از منطقی خاص و غير منتظره پیروی می کند. گلدول تلاش می کند از این منطق پرده برداری کند و در همین راستا، برای بهره برداری از بیشترین استعدادهای بالقوّه نهفته در وجود انسان ها طرح اغوا کننده ای ارائه می کند. این نکته می تواند نحوه ی درک ما از موفقيت را متحول کند.


خرید کتاب داستان موفقیت نخبگان
جستجوی کتاب داستان موفقیت نخبگان در گودریدز

معرفی کتاب داستان موفقیت نخبگان از نگاه کاربران
من کمی نگران بودم که این کتاب بیشتر بر اساس حکایات نسبت به هر چیز دیگری باشد. به میزان زیادی این کار را می کند، اما Malcolm شامل آمار نیز می شود، بیشتر از آنچه من فکر می کنم مورد است. هر چیزی که در این کتاب به نظر من در موفقیت است، تایید می کند. کیفیت فوق العاده انسان مورد نیاز نیست و واقعا هیچ رمز و راز بزرگی بزرگ وجود ندارد. آنچه برای موفقیت لازم است این است: - شانس / شانس، مانند زایش در اوایل سال اگر شما می خواهید یک بازیکن یخ هاکی است. پس زمینه، آن را فرهنگ، وضعیت اجتماعی و اقتصادی و غیره است. - کار سخت، حداقل 10،000 ساعت در زمینه انتخاب خود را اگر شما می خواهید به اکسل. این کتاب قطعا به من توجه زیادی به فکر می کنم، حتی اگر همه از آن ایده های پیش از فکر من را بازی کرد.

مشاهده لینک اصلی
در حالی که گلادول گاهی اوقات به صورت مماسی می رود، و در حالی که برخی از نمونه هایی که به نظر می رسد غیر ضروری یا غیر آبی هستند، این یک نسیم برای خواندن است، و اشتیاق و شور و شوق Gladwells واقعا از طریق صفحات خونریزی می کند. آن را به خوبی خواندن یک کتاب غیر کتاب مقدس با همان قلب به عنوان این یکی بود. به علاوه، موضوع زمینه ای مهم است. دور از داستان های نادان ما، داستان های تلخ ما در مورد پیروزی بر بدبختی با تنها مهربان بودن مغز بزرگ و جاه طلبی های اصلی! دور با بتپرستی نابغه ستاره ای چشم ما! همه چیز را به تمام عواملی که سزاوار و یا نادیده گرفته شده یا دیده می شوند یا نمی بینیم، به وجود می آورند و باعث ایجاد و ادامه دادن به ما می شوند.

مشاهده لینک اصلی
این کتاب سفید است. سفید اغلب با تسلیم همراه است. من روح من را به این کتاب تسلیم کرد. بدون تردید، بهترین دستاوردی است که بشر تا به حال به دست آورده است. اصلی این کتاب در مورد موفقیت است. موفقیت، همه می خواهند موفق شوند، اما ما می توانیم برای رسیدن به این رویا انجام دهیم؟ این کتاب می تواند به شما بگوید چه چیزی می خواهید، شما می توانید دوستان خود را برای همیشه پیدا کنید، داستان شما را الهام بخش خواهد کرد هنگامی که شما در پایین هستید، می توانید آن را تشویق کنید زمانی که برای رویای خود مبارزه می کنید و به شما انرژی بیشتری می دهد. بنابراین، آن را بخوانید، شما آن را شایسته می دانید.

مشاهده لینک اصلی
بیا، و این برای شما است که بفهمید که چه فکر می کنید. . شما ممکن است قادر به پرداخت صورتحساب نباشید. مالکوم گلادول برای هزینه نوشتن، نوشتن، خواندن اطلاعات و نحوه استفاده از آن پرداخت. کتاب الهام گرفته از الهام و الهام است. بیا

مشاهده لینک اصلی
پیش بینی قیمت 20-20 است - آن را بسیار آسان تر به دنبال موفقیت های گذشته و پیدا کردن الگوهای برای روشن شدن ترکیبی از استعدادهای طبیعی، محیط زیست، فرصت و عوامل دیگر که منجر به بیل گیتس، بیل جوی و موفقیت های دیگر (مرد) کسب و کار در این کتاب توضیح داده شده است. پرسش واقعی برای مورخان و دانشمندان علوم اجتماعی این است: ما با این اطلاعات چه کار میکنیم؟ آیا این صرفا یک راه برای از بین بردن افسانه ها است و وب سایت پیچیده ای از عوامل ایجاد موفقیت های فردی را به نمایش می گذارد؟ درس چیست؟ ما چه می کنیم؟ آیا این خوب است اگر ما تمام تلاش خود را از کار سخت انجام ندهیم - من به راحتی می توانم در زمینه هایم مانند شکست های ترمیتی نگاه کنم و تعداد زیادی از عواملی را که من امروز در آن حضور می بینم ببینم - اما چه اتفاقی می افتد؟ گلادول کمی به آنچه در فصل مورد نیاز در مورد دانش آموزان در KIPP اشاره می کند کمی اشاره می کند و می گوید که به جای کلاس های ریاضی و برنامه ای با یک وکیل جوان که در تلاش برای ایجاد شریک زندگی است، آنچه جامعه آنها را برای همه فراهم می کند، ضروری است. او حتی در مورد انواع فرصت های ارائه شده توسط KIPP کمی مبهوت است: ماریتا فقط یک شانس داشت. و به شانس او ​​داده شده نگاه کنید! یک نفر کمی برنج برنج به برونکس جنوبی آورد و معجزه کار معنی دار را به او توضیح داد.\nخیلی شبیه جزئیات تاریخی در زباله سفید - روشن است که ما در سرزمین فرصت های برابر برای همه زندگی نمی کنیم. هرگز چیزی در نظر گرفته نشده است. سوال واقعی باقی می ماند: چطور می توانیم برابری بیشتری ایجاد کنیم؟ کدام نوع برابری مناسب است؟ افکار بیشتر برای آمدن بعدا.

مشاهده لینک اصلی
کتاب های مرتبط با - کتاب داستان موفقیت نخبگان


 کتاب 12 ستون
 کتاب بازی دوستانه
 کتاب ونسان ون گوگ
 کتاب هنر تاثیرگذاری
 کتاب زن تسخیر شده
 کتاب ایده عالی مستدام