کتاب جاده ی سه روزه

اثر جوزف بویدن از انتشارات مروارید - مترجم: محمد جوادی-دهه 2000

جاده‌ی سه‌‌روزه اولین رمان جوزف بویدن کانادایی است که محمد جوادی آن را ترجمه کرده و انتشارات مروارید به چاپ رسانده است. نام کتاب از بخشی از فرهنگ و آیین سرخپوستان آمریکای شمالی گرفته شده است که به مرگ و گذر از این دنیا به دنیای دیگر اشاره دارد. سبک معماگونه‌ی داستان مخصوصاً در چند فصل اول که راوی مشخصی ندارد، کاربرد مونولوگ‌های فراوان و گاه مبهم، همراه با دیالوگ‌هایی میان راویان و دیگر شخصیت‌ها، تغییر مداوم زمان و مکان و نیز استفاده از توصیف‌های جزء به جزء، شیوا، بدیع و زنده، خواننده را مشتاقانه به دنبال‌کردن داستان ترغیب می‌کند.

حوادث این رمان در دو فضای جنگ، مناطق جنگی اروپا در خلال جنگ جهانی اول، و طبیعت وحشی کانادا اتفاق می افتد و خواننده را از یک سو در بطن جنگ همراه با ترس، اضطراب، وحشت و لطمه های روحی و فیزیکی سربازان قرار می‌دهد و از سوی دیگر با عقاید، رسوم و زندگی سرخ‌پوستان قبایل آمریکای شمالی آشنا می‌کند.


خرید کتاب جاده ی سه روزه
جستجوی کتاب جاده ی سه روزه در گودریدز

معرفی کتاب جاده ی سه روزه از نگاه کاربران
تا حالا کتابای زیادی خوندم که جنگ رو تقبیح کردند. کتابایی مثل در جبهه غرب خبری نیست یا عقرب روی پله های راه آهن اندیمشک که چهره ی کریه جنگ رو به بهترین شکل ممکن به تصویر کشیده بودند. اما نشون دادن جزئیات جنگ رو تا زمانی که جاده ی سه روزه رو نخونده بودم توی هیچ کتابی ندیده بودم. طوری که چند بار دچار حالت تهوع شدم و دستم رو جلوی دهنم گرفتم. بویدن نویسنده ی بسیار تواناییه که چهره ی واقعی جنگ رو نشون میده. جنگی که باعث از بین رفتن معصومیت در خیلی از آدمها میشه. ای کاش به جای پخش کردن کتاب @ دا @ توی سازمانها و ادارات مختلف این کتاب رو به مردم میدادند. فراموش کردم بنویسم این کتاب به فارسی ترجمه شده.

جاده ی سه روزه / جوزف بویدن / محمد جوادی / انتشارات مروارید / چاپ اول 1389 / 384 صفحه. البته کتاب به چاپ دومم رسیده

مشاهده لینک اصلی
من فکر می کنم این یک کتاب جامع 3.5 ستاره بود. نوشتن بسیار توصیفی بود - تقریبا دردناک بود. هنگامی که X و الیاه در طول حوضه جنگ در ترانشه ها در فرانسه جنگیدند، شما تقریبا می توانستید صداهای اسلحه ها و فریاد های مردان را در این محدوده نزدیک بشنوید. من این را بعنوان یکی دیگر از مهمترین مقالات ادبیات قرار می دهم که دقیقا نشان می دهد که مردان چه کسانی در جنگ جهانی اول جنگ را تجربه کرده اند. گفتگو بسیار کمی بود، به طوری که من معمولا زمانی که من خواندن بود، من را تسکین می داد، اما روابط به وضوح شرح داده شد و اعتقاد داشتند. من از داستان های مختلفی که شامل جنگ های زاویه و الیاس در ترانشه ها به عنوان تک تیراندازان بود، شرح دادم، از زمان گذشته او به عنوان مراقب Xavier در حالی که در قایقرانی، و تاریخ X زمانی که او یک کودک بود. این خواندن قطعا برای ضعف قلب نیست، بلکه علاوه بر مهم بودن در درک ما از جنگ جهانی اول است.

مشاهده لینک اصلی
این کتاب وحشتناک نیست. اما این نیز خوب نبود. در همه من واقعا نمی فهمم چرا بسیاری از این شاهکار را می خوانند. مطمئنا، من برخی از اطلاعات ارزشمندی را درمورد جنگ جهانی اول آموختم. همچنین، به دست آوردن برخی از بینش به ذخایر بومی و آمپر؛ @ bush Indians @ بسیار جالب بود. اما این کتاب شبیه نحوه خواندن یک کتاب درسی بود. اطلاعات جالب است که در نهایت به شما در آزمون کمک خواهد کرد، اما به سختی خسته کننده به خواندن. من می توانستم هر بار که بخواهم این کتاب را متوقف کنم و از آن پشیمان نشویم و آن را دوباره نادیده بگیریم. (متاسفانه من نمیتوانستم این را برای مدرسه بخوانم.) من واقعا به طرح توجه نداشتم. شاید سبک نوشتن - فلس بک ها و نوشته های کنونی - حیوانات خانگی من - یا شاید شخصیت ها - Xavier یک انتخاب ضعیف بود به عنوان راوی و الیا مزاحم بود. هر چی بود، فقط باعث شد که من نفهمیدم چه اتفاقی افتاده.

مشاهده لینک اصلی
داستان جذب دو کری از دوستان کانادایی که به عنوان پسران وحشی یاد می گیرند و سپس تبدیل به تک تیر انداز برای ارتش کانادا در جنگ جهانی اول می شوند. با گذشت زمان از یک عمه که به یکی از آنها در مسیر سه روزه کمک می کند، زمان لازم برای مرگ است. قدرت نفوذ در قصه گویی او، به عنوان مخالف، می گویند، شخصیت و یا زبان است. توصیف عالی از جنگ. مهم این است که تکه ای از نقش کانادایی های بومی در تاریخ نظامی را ارائه می دهد. این نویسنده ای است که دوباره خواندنی خواهد بود

مشاهده لینک اصلی
یکی از کتابهای توصیفی در مورد ww1، هرچند که کمی عجیب بود و من فقط به صحنه های جنگ توجه نمی کنم، بلکه جنایاتی را که یکی از شخصیت ها مرتکب می شود. از کتاب لذت بردم، نگاه اجمالی به باورهای بومی، اما محتوای جنسی برای من کمی بود.

مشاهده لینک اصلی
نوشتن بیش از حد متوسط ​​است، و نویسنده کار خوبی را در توصیف زندگی دو مرد کری کانادایی و واکنش های مختلف خود را به حمله به میدان جنگ WW1. این بی حوصلگی بی وقفه را به داستان می اندازد که وعده بهبودی تنها کمی کاهش می یابد

مشاهده لینک اصلی
کتاب های مرتبط با - کتاب جاده ی سه روزه


 کتاب شورش خرگوش ها
 کتاب بی سواد و فرقی نمی کند
 کتاب نیمه ی یک خورشید طلایی
 کتاب نردبان جادویی برای رسیدن به موفقیت
 کتاب از برگه های ناشناخته ام
 کتاب محفل عوضی ها