کتاب بینایی

اثر ژوزه ساراماگو از انتشارات مروارید - مترجم: اسدالله امرایی-دهه 2000

رییس حوزه‌ی انتخاباتی شماره‌ی چهارده،‌ بعد از این‌که چتر خیس را با خشونت تمام بست و بارانی‌اش که زیاد به دردش نمی‌خورد از تن در آورد، غرولندکنان گفت: هوای بدی برای زمان رای‌گیری است. او مجبور شده بود چهل‌متری فاصله بین محل پارک اتومبیلش تا در ورودی را با عجله طی کند و حالا طوری وارد اتاق شده بود که قلبش می‌خواست از دهنش بیرون بپرد. امیدوارم آخرین نفر نبوده باشم، او این جمله را به آقای منشی گفت که تمام این مدت بدن خود را تا حدودی پوشانده بود و جلوی در انتظارش را می‌کشید. باران به شدت می‌بارید و باد تندی که در حال وزیدن بود، قطرات باران را چون گردابی در هوا می چرخاند. بر روی زمین هم سیلابی به راه افتاده بود


خرید کتاب بینایی
جستجوی کتاب بینایی در گودریدز

معرفی کتاب بینایی از نگاه کاربران
در ابتدا در زمینه حوادث خود به نام \"Blindness @\" (که من به شدت توصیه می کنم) در زمینه حوادث ناخوشایند @، (که من به شدت توصیه می کنم)، سموگاها عواقب غیر معمول را شروع می کنند: روز انتخابات در یک شهر نامعلوم در یک کشور نامشخص، و نظرسنجی خالی است. همه ناگهان، به طور مستقیم به دنبال باران شدید، هر کس در شهر می آید تا یک بار رای بدهند. پس از شمارش این رایها کشف می شود که 7 از 10 خالی است. یک رأی در حال نوشتن است، جاسوسان به جمعیت عمومی یکپارچه می شوند تا تعیین کنند چه اتفاقی می افتد و اگر در میان شهروندان این کشورها توطئه وجود داشته باشد، هیچ شواهدی مشخص وجود ندارد. پس از شمارش آرا در پایان مرحله دوم، 9 مورد از 10 مورد خالی است. دولت دولت ناامیدی را اعلام می کند و پس از آن فاجعه ای را در بین مردم ایجاد می کند. مطمئنا یک داستان شدید، به طور کامل طرفدار رویدادهای جاری امروز است. @ دیدن @ بسیاری از قلعه های ادبی ساراماگوس را تسخیر می کند: یک اختلال غیرواقعی و گسترده که بر کل ملت، بی نظمی بوروکراتیک در مواجهه با فاجعه و تأثیرات تکان دهنده ی یک ذهنیت جمعی جمعی تأثیر می گذارد. من این ترجمه خاص (از پرتغالی) را در شعر و حرکت یافتم. توصیه شده.

مشاهده لینک اصلی
مانند دیگر کتابهای ساراماگو که خواندید، این عواقب از نوع به Blindness تجربه واقعا منحصر به فرد خواندن بود. در حال حاضر در دور سوم من با سبک نوشتاری خاص خود - حداقل پاراگراف، بدون نقطه گذاری برای نشان دادن مکالمات و نام شخصیت به غیر از @ و به همین ترتیب - بسیار کمتر چالش انگیز از اولین تجربه من ساراماگو (کورکورانه). در حالی که این عادت مستقیم نیست، من خواندن Blindness قبل از دیدن را توصیه می کنم. در حالی که دومی پر از تفسیر سیاسی در اطراف برگه های خالی مرموز در انتخابات است، کتاب نیمه دوم اشاره زیادی به سابق دارد، از جمله بازنگری هروئین پنهانی و تغییر موقعیت آن به عنوان @ suspect @ در توطئه های درک شده دولت. کتاب بدون پاسخ در مورد آراء خالی به پایان می رسد، بنابراین شاید یک قسط سوم وجود خواهد داشت. اگر چنین است، من را حساب کنید

مشاهده لینک اصلی
همانطور که @ Somewhat @ sequel to Blindness، این کتاب همان شهرک را 4 سال بعد در دوران انتخابات دنبال می کند. اعتقاد بر این است که در @ spell @ یکی از زنان که در 4 سال قبل از آن زجر نکشید کور نیست، رای دهندگان به زودی دیر می آیند، همانطور که دستور داده است که این کار را انجام دهند، و 80٪ تکان دهنده، رای دهندگان خالی را نوشته اند. حکومت بار دیگر با بی رحمانه واکنش نشان می دهد و شهروندان را در محاصره قرار می دهد و تحقیقات را آغاز می کند. با این حال، جایی که این کتاب از ابتدا متفاوت است ... شهروندان می بینند که یکدیگر را می گیرند و به یکدیگر کمک می کنند و در این زمان از دشمن می آیند. اگر شما از کورکورانه لذت می برید، باید این را انتخاب کنید. اگر به فکر خواندن این یکی از 1 هستید، ابتدا خواندن Blindness را پیشنهاد می کنم، زیرا این امر به شما در درک بهتر رمان و پیش بینی آن منجر خواهد شد.

مشاهده لینک اصلی
من هنوز خواندن این کتاب - نه آن است که من می توانم به راحتی مرور کنید در حالی که همچنین نگاه کردن به کودک و پاسخ به دختران من @ WHY، مادر؟ @ سوال با بخش دیگری از مغز من. به عبارت دیگر، خواندن آن ارزشمند است. در این فصل انتخابات مناسب است. زبان او هرگز متوقف نمی شود و من را تحت تاثیر قرار می دهد. احکام بسیار طولانی و شگفت انگیز است، مثل خوردن قارچ؛ شما فقط می خواهید به گاز گرفتن و ببینید که در داخل هر یک و آن را به آرامی خوردن، و سپس دست خود را برای دیگری. احکام آسان نیست، بلکه بسیار جالبی است، احساس واقعا لذت بخش برای پایان دادن به آن، و شروع دوباره به خواندن آن. فقط آرزو می کنم که حافظه من بهتر باشد، بنابراین می توانم برخی از مسائل خود را نقل قول کنم.

مشاهده لینک اصلی
کار دیگر ساراماگو! او می نویسد که او از یک فعالیت سیاسی در یک کشور خاص سخن می گوید و آن را چنین شخصی فراگیر می سازد که مردم در جمع می گویند آن را به همان شیوه. حتی زمانی که ما از این نکته یاد می گیریم که ما فرایند انتخاب / انتخاب یک سفارش را تکرار می کنیم، حائز اهمیت تر است. بازی های سیاسی، gã¼nah keã§i یافته، ترورهای سیاسی و رسانه ... تنها منهای ± سنبله uyuåÿturul دوباره سبک ساراماگو büyük Harfsen، noktalamasä ± Z، با ماه virgã¼l diyaloglarä ± ± ± Raraku ارسال نشده است. گاهی اوقات این گیج کننده است که چه کسی گفته است. این یک رمان زیبا بود که تلاش را تکمیل کرد.

مشاهده لینک اصلی
کتاب های مرتبط با - کتاب بینایی


 کتاب خشونت و نظم های اجتماعی
 کتاب آفریقایی
 کتاب 12 ستون
 کتاب هنر معاصر تاریخ و جغرافیا
 کتاب بالاتر از همه
 کتاب مسیح در شقایق