کتاب بن در جهان

اثر دوریس لسینگ از انتشارات نشر ثالث - مترجم: مهدی غبرایی-دهه 2000

‫كتاب «بن در جهان» در واقع دنبالۀ «فرزند پنجم» است و بن، شخصيت اول عجيب الخلقه آنرا در جواني نشان ‌ميدهد و رويارويي او را با دنياي سرشار از نيرنگ و فريب كه در موارد نادري از محبت و مهرباني نيز خالي نيست تصویر ميكند.


خرید کتاب بن در جهان
جستجوی کتاب بن در جهان در گودریدز

معرفی کتاب بن در جهان از نگاه کاربران
برای خودم غصه می‌خورم که تعداد کمتری کتاب برام واقعاً جذاب و لذت‌بخشه.
کتاب اطناب و زیاده‌گویی داره. شخصیت بن چندان احساسات خواننده رو درگیر نمی‌کنه و راوی دانای کل هم هی میاد وسط ماجرا و درباره عاقبت شخصیت‌ها حرف می‌زنه. دست به دست شدن بن و رفتنش به کشورها و شهرهای مختلف بدون هیجان و کشش اتفاق می‌افته. ترجیح می‌دادم ماجرای خانواده لاوت برای من با فرزند پنجم تموم می‌شد.

مشاهده لینک اصلی
@بن در جهان@ ادامه رمان فرزند پنجم است که در سال 2000 نوشته شده است. این قسمت با توصیف هجده سالگی بن آغاز می شود و بر خلاف قسمت اول سخنان بن را شنیده و از افکار و احساسات او مطلع می شویم و تصویر بن خشن و نفوذ ناپذیری که در قسمت اول دیده بودیم تا حد زیادی تغییر می کند، انسانهای مختلفی چه به عنوان دوست و چه غریبه از او استفاده های ابزاری زیادی می کنند. بن حتی قفس های آزمایشگاههای ژنتیکی را هم تجربه می کند و به سختی از دست دانشمندانی که در پی خدمت به بشر هستند نجات می یابد. اما بن هرگز به عنوان یک انسان پذیرفته نمی شود و در غیاب او خانواده اش دوباره دور هم جمع می شوند و او راه بازگشتی به سوی آنها ندارد. بن در طی ماجراهایی از کوههای آمریکای جنوبی و در جستجوی کسانی که مانند خود او هستند، سر در می آورد، پایان داستان حقیقت تلخی را بیان می کند که شاید ناگزیر ترین حالت ممکن است.

مشاهده لینک اصلی
من هرگز کودک پنجم را نمی خوانم، اما فکر می کنم ممکن است مجبورم آن را بگیرم. شخصیت شگفت انگیز است. متولد شده در جهان او نمی فهمد بیگانه در دنیای خودش است. او به مهربانی دیگران متکی است، اما اغلب سوءاستفاده و سوءاستفاده می شود. انتهای آن غم انگیز است اما دقیقا درست است. و من بیش از این نمی گویم.

مشاهده لینک اصلی
اگر چه من آن را دوست داشت، من دوست ندارم آن را بن به خارج از کشور را گرفت و درگیر با خانواده اش. من فکر کردم آن را باید او را به حال پیدا کردن خود مردم @ @ از موضع خودش، شاید، و نه آنقدر در مورد مردم را هدایت و استفاده از او را. من دوست داشتم احساس خودمحکومت بیشتری داشته باشم و شاهد تغییراتی در این پسر فقیر هستم.

مشاهده لینک اصلی
این کتاب، دنباله ای به Lessings @ The fifth Child @، نه هیچ گونه ترس از اخلاق و نه فاجعه کلاسیک از این رمان دارد، بلکه یک پیکارک و افسانه ای با پایان غم انگیز است. من این کتاب را به عنوان مقدمه ای برای کار Lessings توصیه نمیکنم (اولین بار @ @ Fifth Child @ را بخوانید، اما حتی این کتاب یک کتاب صاف و تا حدودی ناامید کننده است).

مشاهده لینک اصلی
نیمه اول عالی است. لسینگ در مورد جهان از دیدگاه بنز می نویسد، به طوری جذاب و کاملا قابل اعتماد است، به خصوص اگر شما خوانده شده پنجم کودک. اما نیمه دوم تغییر سبک: آن را از نقطه نظر Bens حرکت می کند و دوباره به سبک دور، غیر immersive که بود پنجم بچه ها اصلی شکست برای من. پایان بسیار عجیب است.

مشاهده لینک اصلی
عواقب آن به عنوان اولین جلد داستان بنی به عنوان زیبا و غم انگیز است. پایان آنقدر در حال حرکت بود که من بعضی از اشک ها را با توجه به سرنوشت Bens به عنوان سرنوشت همه افراد مختلف در جهان به طور یکسان ریختم. دوریس یک شاهکار را برای احترام و تجلیل از قربانیان گذشته، از حال و آینده، به عنوان جوامع انسانی به همان اندازه، بی همتا و بی همتا، نوشت.

مشاهده لینک اصلی
کتاب های مرتبط با - کتاب بن در جهان


 کتاب ابن عربی
 کتاب آدولف ھ. دو زندگی
 کتاب غذا دعا عشق
 کتاب چاخان
 کتاب نور دنیا
 کتاب هنر اشتباهی