کتاب بر گام خرچنگ

اثر گونتر گراس از انتشارات نیلوفر - مترجم: حسن نقره چی-دهه 2000

یک کشتی کروز آلمانی تبدیل به حامل پناهنده شد، آن را توسط یک زیردریایی شوروی در ژانویه 1945 مورد حمله قرار گرفت. حدود 9000 نفر در دریای بالتیک فرود آمد، و این باعث مرگبار ترین فاجعه دریایی از تمام دوران است. Paul Pokriefke یک مادربزرگ نابالغ در یک شبنم قایقرانی متولد شده است که روزنامه نگار میانه ای است که تلاش می کند تا رویدادهای غم انگیز را کنار هم بگذارد. در حالی که مادرش همه ی موجودیت خود را در لحظات ناسالم ببیند، پولس آرزو می کند که زندگی شان کمتر از گذشته باشد. برای پسر نوجوانش، که در تاریکی، گوشه های راست و چپ اینترنت است، Gustloff مظهر انکار رنج آلمان در زمان جنگ است. از دست دادن به عقب برای حرکت به جلو، Crabwalk در یک بار داستان فریبنده از یک فاجعه در دریا و بررسی بی اهمیت از روش های نسل های مختلف آلمانی ها در حال حاضر گذشته خود را مشاهده کنید.


خرید کتاب بر گام خرچنگ
جستجوی کتاب بر گام خرچنگ در گودریدز

معرفی کتاب بر گام خرچنگ از نگاه کاربران
این یک کتاب نیست که شما می توانید @ به طور واقعی مانند @ چون بینش دردناک است، من فکر می کنم حتی بیشتر از آن چیزی است که همبستگی قوی بین آلمانی ها از این کتاب و آمریکایی های امروز وجود دارد.

مشاهده لینک اصلی
گفتگو با تاریخ. آنچه قبل از آن بود، چگونگی آن در حال حاضر است و ممکن است در آینده از آن آگاه باشد. گراسمن دارای یک ریتم روزنامه نگاری است که او را با رویدادهای تاریخی ذره بین توصیف می کند و قلب رمان نویس، که زندگی را در داخل تاریخ خواندن که در ما بازتاب می یابد، همانطور که تاریخ گذشته در حال حاضر در حال تکرار است.

مشاهده لینک اصلی
در این کتاب، نویسنده، رویدادهای تاریخی، ترور ویلهم گلاستوف و غرق شدن کشتی به نام او را با کاراکترهای داستانی هر دو در گذشته و زمان معاصر ترکیب می کند تا یک رمان خوب با یک پیام ایجاد کند. گذشته، در اطراف کشتی فرو می ریزد که طی آن راوی متولد شد و در حال حاضر بر او تمرکز می کند و می داند که پسرش به یک نئو ناز تبدیل شده است. یکی از موضوعات مهم کتاب، قربانیان جنگ آلمان خواهد بود. این کشتی امروز هشتاد و هشت سال پیش به قتل رسید و با حدود 9000 نفر درگذشت، این بزرگترین کشتی فاجعه است، اما بسیاری از آنها در مورد آن شنیده نشده است. من شخصا هستم علت این است که ملیت قربانیان است. هرچند آلمان یکی از کارهای وحشتناکی را که در جنگ انجام می دهد، باعث مرگ غیرنظامیان می شود، از جمله بسیاری از کودکان که کمتر دچار غم و اندوه هستند. در همان کتاب، در این کتاب نیز می توانید ببینید که چگونه نازی ها می توانند از این فاجعه ای مانند این برای ترویج ایدئولوژی خود با پرداختن اطلاعات استفاده کنند و این واقعیت را که این کشتی نیز برای جنگ استفاده می شود، نادیده بگیرد. این نشان می دهد که ناتوانی جامعه در دیدن پیچیدگی حوادث، اما چیزهایی را در سیاه و سفید نشان می دهد که واقعیت تاریخ را تحریف می کند. این نیز به موضوع دوم کتاب بستگی دارد که چگونه گذشته در حال حاضر تاثیر می گذارد و اینکه همیشه خطر است از تاریخ خود تکرار می شود. من واقعا ایده ی کتاب را دوست داشتم. مسئله اصلی من این بود که خواندن درباره نیمه اول لذت بزرگ نبود. این امر نه از حوادث غم انگیز و موضوع جنگ است، بلکه به دلیل نوشتار نویسندگان. پریدن از همه جا و گاهی اوقات غیر ممکن است برای درک آنچه دقیقا او صحبت می کند ساخته شده کتاب کمی پیچیده تر از آن باید باشد. این به طور عمده برای وقایع تاریخی می رود. من به دنبال یک مستند در مورد تو غرق Wilhem Gustloff به دنبال آن را آسان تر. این مساله با وقایع جاری مشکل نبود. با این حال، پیام کتاب را دوست داشتم. من واقعا دوست دارم که او آن را گرد کند. و این یکی از کتاب هایی است که در مورد مسائل اجتماعی به خوبی می نویسد و باعث می شود که یک نفر فکر کند.

مشاهده لینک اصلی
تعداد تلفات در تایتانیک: 1،500 تعداد تلفات در غرق شدن ویلهلم گاستلوف: 9،000 بنابراین، چطور پیش از این هرگز از این رویداد شنیده ام؟ خط داستان @ Crabwalk @ در اطراف غرق شدن Gustloff، کاوش ارتباط آن در زندگی سه نسل است. بزرگترین نویسندگان مادر است که در هنگام گشتلوف در هنگام حمله به آن قرار داشتند. خود داستانگار، نویسنده ای که در زمان غرق شدن گشتلوف متولد شده بود و ترجیح می داد برای تظاهر به این واقعه هرگز اتفاق افتاده است. این بسیار برای شکوفایی مادرش است که می خواهد او را به نوشتن یک کتاب در مورد جزئیات وقایع Gustloffs غرق شدن به عنوان او تجربه آنها. و نویسندگان پسر، که توسط مادربزرگ او گرفته شده است، و در عوض پدرش انجام این کار ، تشویق شد که حافظه Gustloff را زنده نگه دارد. نگاهی جالب به چگونگی زندگی نسل های مختلف آلمانی ها در زندگی پس از گذشته های نازی های ملتهب است. خیلی خواندن. کمی متراکم است - ترجمه آن، و آلمانی می تواند کمی نکته (من چند جمله با بیش از 125 کلمه در آنها شمارش). اما هنوز هم می تواند در چند ساعت خوانده شده است. برای کسانی که علاقه مند به Gustloff، یک توصیف خوبی از آن را در اینجا وجود دارد: http://en.wikipedia.org/wiki/Wilhelm_Gustloff_(ship)

مشاهده لینک اصلی
من در ابتدا فموموسی شده بودم که به صورت نیروی جانبی، از زمان غرق شده، احساس می کردم که در سومین و یا بیشتر این کتاب قرار گرفتم. گراس چند داستان مختلف را به صورت قدم به قدم بیان می کند و از طریق استفاده از زبان، آنها را با هم در هم می شکند، به طوری که خواننده اغلب مطمئن نیست که کدام داستان در یک لحظه مورد اشاره است. این اثر را به عنوان توصیف بصری قابل دسترسی در مورد آنچه اتفاق می افتد به تاریخ زمانی که آن را تکرار، نسل پس از نسل، به ویژه در رابطه با گسترش اینترنت و تاثیر آن بر تجربه و مالکیت تاریخ، استحکام / عدم ثبات آن، و چگونه، به لحاظ فزاینده ای فوری، برای لحظات کوتاه دوباره به زندگی باز می گردد و آن را دوباره کشف و گسترش می دهد تا به اینترنت. من معتقدم که این خرگوش سوال است. البته، یکی از بسیاری از رماننویسان آلمانی به بررسی موضوع چگونه یک نسل جدید هویت ملی خود را در مقابل کشف تاریخ خود را مدیریت می کنند. صرف نظر از سادگی تحویل و سر راست بودن شخصیت ها و حوادث، احساس می کردم که Id با صدها سال فلسفه و مکانیک اجتماعی آلمان ارائه شده است. پس از تمام تاریخ پیچیده و تفاسیر غیرقابل انکاری از شخصیت ها، کافکا قهرمان بی هدف است.

مشاهده لینک اصلی
کتاب های مرتبط با - کتاب بر گام خرچنگ


 کتاب باغ زمستان
 کتاب آخرین رز کشمیری
 کتاب در انتظار یک زندگی طبیعی
 کتاب به کبوتر اجازه نده اتوبوس براند
 کتاب میزبان
 کتاب پینوکیا