کتاب آقای پیپ

اثر لوید جونز از انتشارات آموت - مترجم: فریده اشرفی-دهه 2000

در یک جزیره ی گرمسیری غنی از مس، که در اثر جنگ ویران شده است، جایی که معلمان با اکثر افراد دیگر فرار کرده اند، تنها یک مرد سفید پوست تصمیم می گیرد که پشت سر بماند: عجیب و غریب آقای واتس، موضوع بسیار کنجکاوی و نومیدی است، که از مدرسه ویران شده خارج می شود و شروع به خواندن به کودکان هر روز از انتظارات کلاسیک چارلز دیکنز کلاسیک. همانطور که توپخانه در کوه بازتاب می کند، ماتیلدا 13 ساله و همسالان او توسط ماجراهای یک یتیم یتیم به نام Pip در شهر لندن لرزان هستند. بلافاصله بقیه روستاییان، در ابتدا تهدید شدند، و در نهایت الهام بخش به اشتراک گذاشتن داستان های خودشان بودند که اسطوره غنی از گذشته خود را زنده می کردند. اما در یک مکان ویرانگر که حتی بچه ها مجبورند با عقل خود زندگی کنند و بقای روزانه تنها هدف است، تخیل می تواند یک چیز خطرناک باشد.


خرید کتاب آقای پیپ
جستجوی کتاب آقای پیپ در گودریدز

معرفی کتاب آقای پیپ از نگاه کاربران
Dolores, Matildas Christian mother, expresses an extreme distrust of Mr. Watts, her daughters teacher. She does everything in her power to ensure that her daughters mind is not getting polluted by the white man and his odd book; “The Great Expectations”. She even goes as far as stealing and hiding the book. When redskin soldiers enter the village, they destroy everything, including Mr. Watts’ The Great Expectations, and Dolores’ Bible,… all they leave behind are smoking fragments of local peaple’s lives.
Mr. Watts then ask school kids to retrieve the book; The Great Expectations. Kids iclucing Mathilda try, day and night, to remember and rebuild the characters, the scenes and the lines, retrieving the whole story, piece by piece. One evening when Mathilda can not sleep, is thinking about Pip and The Great Expectations, she feels that her mother is also awake. Maybe Dolores is also rettieving The Bible for herself!
Retrieving life when you loose everything, that’s what ”Mister Pip” is about, I think, and I love that. Don’t give up when you loose things, persons and situations, retrieve them all, a very beautifull solution to missing and loosing; ”We only see what we see. I know the man who took us kids by the hand and taught us how to re-imagine the world, and to see the possiblity of change… we needed a teacher, Mr Watts became that teacher. We needea a magician to conjure up other worlds, and Mr Watts had become that magician...”.
Thanks to Marjan for suggesting me ”Mister Pip”, which also made me reread ”The Great Expections”.

گویا کتاب به فارسی هم ترجمه شده.مشاهده لینک اصلی
همانطور که کسی که هرگز دیکنز را خوانده است، من اهمیت عنوان این کتاب را هنگام خواندن آن در یک کتابفروشی در کریکری، نیوزیلند، فراموش کردم. همانطور که شروع به خواندن کردم، صدای راوی به من یادآوری کرد که Scout از Kill the Mockingbird- مخلوطی از صدای دختران ساده و بی نظیر و نسخه بالغش به عقب بازگشته است. من واقعا دوست دارم که همپوشانی دیدگاههای گذشته و حال در مورد وقایع مشابه باشد. خواندن بررسی های دیگر مردم، بسیاری از مردم صدای روایت را دوست داشتند و آن را باور نکردنی یافتند. فکر می کنم خیلی زیاد آن را تحلیل نمی کنم. اگر چه من هرگز احساس نمی کردم به طور کامل با او ارتباط برقرار کرده یا با او ارتباط برقرار کنم. همانطور که ماتیلدا با Pip انجام داد. تعدادی از منتقدان نیز گفته اند که این کتاب ناشی از ماتیلدا و مردمش است. من فکر می کنم نویسنده نقص و بشریت را از تمام شخصیت هایش، صرف نظر از رنگ یا مکان خود نشان داد. من فکر می کنم این همان چیزی است که همه شخصیت هایش - تراژدی و پیروزی های زندگی روزمره - و مبارزات ذهنی / عاطفی برای زنده ماندن آنها را مرتبط می سازد. در واقع، آقای واتس یکی از افرادی است که بیشترین افراد و یک معلم ضعیف را دارند. این قدرت داستان بود که در این کتاب پیروز شد، نه شخصیت های خود. من ماتیلدا به NZ سفر کرده بود. من شخصیت خانم واتس (شماره یك) را در خواندن خودم از دست دادم و نمی دانستم كه نیاز او برای دیدارش با اوست. من فکر می کنم این طرح تنش خود را از دست داد و به سمت انتهایی رانده شد، اگر چه من به اندازه کافی علاقه مند شدم تا بفهمم که او چه کرده است. به طور کلی، آن را به عنوان خوانده شده جالب بود و من دوباره به یاد قدرت داستان و صدای درونی خود ما به زندگی ما غنی و معنی دار بود.

مشاهده لینک اصلی
1. من تصمیم گرفتم این کتاب را بخوانم چون مجبور بودم یک برنده جایزه بخوانم و بسیاری از مردم آن را به عنوان یک کتاب و فیلم خوب به من پیشنهاد کردند و گفتند این کتابی است که همه باید بخوانند. یک شخصیت جالب در کتاب به من مادر ماتیلدا است. شخصیت او باعث شد که من او را دوست داشته باشم؛ او معمولا شخصیت خجالتی نیست و ذهن او را ذکر می کند، اما وقتی چیزی برای گفتن یا احساس وجود ندارد، او بیش از حد گفته است که او آرام می شود و سرش را پایین می آورد. او همچنین یک شخصیت جذاب بود زیرا او به راحتی نمی توانست متقاعد شود، زیرا زمانی که این کتاب تمام دخترانش را افکار خود را گرفته بود، هیچ کدام از اینها را نداشت و او باور نداشت که کتاب هر کاری را انجام می داد. بسیاری از نقل قول های فوق العاده ای از پاپ مارشال وجود داشت که انتخاب آن بسیار سخت بود، بنابراین من 2 ساله همه چیز را از دست داده ایم و بسیاری از ما خانه هایمان را از دست داده ایم. @ اما این ضرر و زیان، اگر چه به نظر می رسد شدید، ما را به آنچه که هیچ کس نمی تواند برساند، به ما یادآوری می کند، و این ذهن ما و تصورات ماست. »و« به رویاها، در تاریخ کهکشان جهان بیشتر شده است اغلب از ستاره ها وجود دارد. \"من این نقل قول را دوست دارم چون نشان می دهد هیچ کس نمی تواند همه چیز را از ما دور کند و ذهن ما یکی از مهم ترین بخش های ماست و از آن جا که امروز نمی خواهیم امروز زندگی کنیم ما 4 هستیم. من متوجه شدم که ما باید همه چیزهایی را که داریم و بیشتر از زندگی ما را ارزش می گذاریم، ارزش بگذاریم و سعی نکنیم خود را از کسانی که دوستشان دارند و دوست می دارند دور کنند.

مشاهده لینک اصلی
این برندگان جوایز جوایز جوایز جوایز سال 2007 نیز مورد علاقه مردی بوکر 2007 بود، اما در نهایت توسط Anne Enright's Gathering مورد ضرب و شتم قرار گرفت. آقای واتس در گورستان پاپوآ گینه نو در جنگ داخلی در اوایل دهه 1990، تنها مرد سفید در جزیره کوچک Bougainville، تنها معلم مدرسه برای یک گروه از کودکان جزیره می شود و تنها رئالیسم او یک نسخه از دیکنز است انتظارات بزرگ. پاتو از صفحه اول شروع می شود و برخی از رفتارهای حساس حساس هر شماره ای از مسائل وجود دارد که از طریق صفحه به صفحه پاتو منتقل می شود و همه ی وحشت های همراه با جدایی قابل ملاحظه ای در هنگام ظهور مشاهده می شود. دیدگاه دانش آموز نوجوان Matilda نزدیک به معتبر است، زیرا جونز می تواند منطقی از آن انتظار می رود، و تنش سه جانبه بین او، مادر بی اعتمادی خود و آقای واتس تا حد زیادی دینامو است که این طرح را اداره می کند. آنچه که ماتیلدا از انتظارات بزرگ و از وضعیت زندگی خود می آموزد، چیزهای مهمی در مورد بقا و پیدا کردن کلید است که به شما اجازه می دهد که شخص دیگری با قدرت تحول داستان های داستان، به شما کمک کند. نوشتن جونز روشن و بدون سر و صدا است؛ داستان، از جمله جایی که آن را به طور غیر منتظره به پایان می رسد، بیشتر الهام بخش است و نتیجه چیزی تلخ شیرین، چیزی است که شما را گرم و همچنین تحسین.

مشاهده لینک اصلی
** هشدار اسپویلر ** من از این کتاب متنفرم ازش متنفرم. من خیلی ناامید شدم. من این کتاب را برداشتم چون در صفحه IMGhh Hugh Lauries از فیلم خواسته بودم و سپس دیدم آن فیلم فیلم بود. بله، یک لحظه فنگیرلی، من آزادانه آن را پذیرفتم. اما پس از آنکه خریدم، شروع به دریافت بسیار هیجان زده در مورد آن برای خود کتاب کردم، و در ابتدا واقعا به نظر می رسید آن را تحویل. من واقعا آقای واتس را دوست داشتم که توسط قهرمان ما، ماتیلدا توصیف شده است. ماتیلدا کمی کمتر دوست داشتنی بود، اما من می توانستم آن را اداره کنم.اما آنگاه ماتیلدا تبدیل به یک بزدل می شود، بنابراین شما دیگر او را دوست ندارید. و سپس آقای واتس به ضرب گلوله کشیده می شود و به خوک ها می چسبد، در یکی از مرگبار ترین وحشتناک ترین حادثه ای که تا به حال خوانده ام، به زودی به مادر ماتیلدا می رود، که به همین ترتیب می میرد، مگر اینکه تصور شود که او شلیک نکرده است اول، همانطور که ماتیلدا ضبط شنوایی را ثبت نمی کند. و چند نفر دیگر هم به سختی می میرند. از جمله یک پسر کوچولو است. سپس نویسنده به طور کامل ما را آزار می دهد، با آشکار شدن به ما که آقای واتس شخص مورد نظر او بود به نظر می رسید در همه. بدتر از همه، پس از همه رنج، من احساس نمی کنم که من هر چیزی را آموختم. شاید من فقط یک خدادادی هستم، اما نمیتوانم نقطه ای از آن را ببینم. این یک کتاب وحشتناک و وحشتناک است و من آن را به هیچکس توصیه نمی کنم. من معتقد به دیدن فیلم نیستم.

مشاهده لینک اصلی
این بار من واقعا آرزو می کنم GR اجازه می دهد نیم ستاره. کتاب 3.5 آن، من آن را به ستاره چهارم دادم، زیرا من دوست دارم این داستان های آینده / شخصی توسعه است. بنابراین، تنها مرد سفید جزیره معرفی Dickens به کودکان محلی است. او در خواندن و رؤیت انتظارات بزرگ، کتابی که ماتیلدا را تشکیل می دهد، آنها را درگیر می کند. ماتیلدا یک دختر در این جزیره است: احتمالا روشن ترین، قطعا معقول ترین. پدرش به استرالیا رفت تا کار را انجام دهد، مادرش تبدیل به یک ستون اخلاقی شد و دختر کوچک به این نسخه قدیم و سرنوشت ساز انگلستان پناه می برد. سهم من از ادبیات کلاسیک را می خوانم، اما Dickens را از بین برد. احساس کردم چیزی را در درک من از این رمان گم کرده بودم تا زمانی که متوجه شدم ماتیلد دیکنز دیکنز نیست. همه ما می دانیم. کل داستان این است که زندگی ماتیلدا، آقای واتس یا پپس یکی نیست. این زندگی جزیره نیست. هرچه بیشتر میفهمم که بیشتر متوجه شدم یک کتاب درباره انتخاب و عواقب است. آقای واتس و دولورس، مادر ماتیلاس، معتقد به اعتقاد خود هستند و برای آن قیمت بسیار بالایی دارند. من معتقدم که آنها می توانند مسیر خود را در اوایل داستان تغییر دهند، اما آنها نمی خواستند. یک تصمیم منجر به دیگری می شود، و آنها به چیزی بیشتر از آنچه که هستند می رسند. از این کتاب بسیار یاد می گیرید، اجازه ندهید نور روشن و نور شما را گمراه کند.

مشاهده لینک اصلی
کتاب های مرتبط با - کتاب آقای پیپ


 کتاب پینوکیا
 کتاب کلیدهای عادت دادن فرزند به کار در خانه
 کتاب کتاب اشتیاق
 کتاب بازار طاووس
 کتاب لبخند بی لهجه
 کتاب عقلانیت و آزادی:مقالاتی ازماکس وبر و درباره ماکس وبر