کتاب آفتاب خانواده اسکورتا

اثر لوران گوده از انتشارات روزنه - مترجم: آزاده حسینی پور-دهه 2000

برندهٔ جایزهٔ ادبی گنکور 2004، معتبرترین جایزهٔ ادبی فرانسه. این رمان حکایت پرماجرای خانواده‌ای ایتالیایی را از سال 1875 تا به امروز به تصویر می‌کشد؛ خانواده‌ای که در جنوب ایتالیا زندگی می‌کنند و علیرغم بداقبالی و سایهٔ شوم سرنوشت بر زندگی‌شان، در تلاش هستند تا با شجاعت و ارادهٔ منحصر به فرد خویش به آرامش برسند. در گذر سال‌ها هریک از اعضای این طایفه به نوبۀ خود در جستجوی راهی برای تغییر سرنوشت است.


خرید کتاب آفتاب خانواده اسکورتا
جستجوی کتاب آفتاب خانواده اسکورتا در گودریدز

معرفی کتاب آفتاب خانواده اسکورتا از نگاه کاربران
بعد از خواندن سی صفحه مجذوبِ ماجراهای عجیبِ خانواده‌ی اسکورتا در جنوب سوزانِ ایتالیا شدم. طوری‌که دیگر دلم نمی‌خواست کتاب را زمین بگذارم. نمی‌دانم چرا. شاید برای این‌که توصیف‌های آقای گوده از شهر نکبتیِ مونت پوچیو مرا به یاد یزد می‌انداخت و سکوت و آفتابِ لعنتی‌اش. شاید هم به‌خاطر این‌که ایتالیا را دوست دارم. داستانِ کتاب از سال ۱۸۷۵ شروع می‌شود و تا ایتالیای امروز کِش می‌آید و ماجرای زندگی چند نسل از یک خانواده را تعریف می‌کند. خانواده‌ای که می‌خواهد از سایه‌ی یک نفرین خلاص شود و به دنبال راهی است تا سرنوشتِ نفرت‌انگیز خودش را تغییر بدهد. به‌نظر من اسکورتاها دیوانه‌‌ی دیوانه‌اند. این دیوانه‌های دوست‌داشتنی دارند مرا هم دیوانه می‌کنند و حرف‌ها و کارهایشان از سرم بیرون نمی‌رود و مُدام مجبورم می‌کنند هی کتاب را بردارم و جمله‌هایی که علامت زده‌ام، دوباره و دوباره بخوانم. اسکورتاها انگیزه‌ی تلاش را در من بیدار کرده‌اند و همین معجزه آن‌قدر بس است که بخواهم کتاب‌های دیگر آقای گوده را هم بخوانم؛ فریادها، تندباد، الدرادو، مرگ شهریار سنگور و دروازه‌ی دنیای مرگ را.

http://fourstar.ir/1394/05/24/the-hou...

مشاهده لینک اصلی
من خط داستان این کتاب را دوست داشتم - یک خانواده زندگی می کند و در یک شهر کوچک ایتالیایی رشد می کند. آنها از آفتاب گرم ایتالیایی صحبت می کنند - می توانم احساس گرما و تصویر روستا را از خواندن این کتاب احساس کنم - می خواهم سفر کنم!

مشاهده لینک اصلی
تاریخ با توجه به فرهنگ و تاریخ ایتالیایی قرن بیست و یکم به نحو قابل توجهی جا افتاده است. پرتره شخصیت ها جالب و غنی است. نگرانی تنها سرعت آهسته است، مخصوصا در ابتدا.

مشاهده لینک اصلی
این کتاب به عنوان یک کتاب صوتی در شعبه هالیفاکس در دسترس است. این داستان پنج نسل از یک خانواده در یک روستای کوچک در جنوب ایتالیا است. همچنین دریافت کننده جایزه مهم ادبی در فرانسه است.

مشاهده لینک اصلی
درخشش کارهای درخشان ارزش هایی که منتقل می شود ... گوده در اینجا یک اثر ژن را منتشر کرد که خواننده را به آن می اندازد تا زمانی که خورشید ایتالیایی مونتپوچیو، حتی در این خانواده که Scorta ! به سادگی جادویی!

مشاهده لینک اصلی
جالب توجه است و من آن را علی رغم انتقاد شدید از دوستان من از ماسک و قلم ادعا می کنم. در مورد دو صفحه اول، که F. Begbà © به طور خاص مورد تمسخر قرار گرفت، من آنها را عالی، morables کارشناسی ارشد ©.

مشاهده لینک اصلی
کتاب های مرتبط با - کتاب آفتاب خانواده اسکورتا


 کتاب بهترین زمان مردن
 کتاب نردبان جادویی برای رسیدن به موفقیت
 کتاب ۱۲۵ اصل موفقیت وارن بافت
 کتاب اثبات
 کتاب معماری شادمانی
 کتاب کافکا در ساحل