کتاب آدمکش کور

اثر مارگارت آتوود از انتشارات ققنوس - مترجم: شهین آسایش-دهه 2000

پا به‌ پای‌ سرنوشت‌ خانواده‌ای‌ که‌ جنگ‌ مستقیم‌ و غیرمستقیم‌ بر بادش‌ می‌دهد، مردی‌ ناشناس‌ برای‌ زنی‌ ناشناس‌ به‌ روایت‌ داستانی‌ سوررئالیستی‌ نشسته‌ است‌. هر دو داستان‌ در بزنگاهی‌ باهم‌ ترکیب‌ می‌شوند و «آدمکش‌ کور» را پدید می‌آورند؛ داستان‌ کشندگانی‌ که‌ همان‌ قدر هولناکند که‌ دوست‌داشتنی‌ و همان‌قدر ظالمند که‌ مظلوم‌. مارگارت‌ اتوود، از مشهورترین‌ نویسندگان‌ کانادایی‌ است‌ و آثارش‌ به‌ زبان‌های‌ متعددی‌ ترجمه‌ شده‌ است‌. «آدمکش‌ کور» در سال‌ 2000 جایزة‌ بوکر را نصیب‌ این نویسنده کرد.‌


خرید کتاب آدمکش کور
جستجوی کتاب آدمکش کور در گودریدز

معرفی کتاب آدمکش کور از نگاه کاربران
Ten روز بعد از جنگ به پایان رسید، خواهر من لورا یک ماشین را از یک پل برداشت. »با وجود این واقعیت که نزدیک به 10 سال از زمانی که من این کتاب را خواندم، اولین کلمات که با آن کتاب را شروع می کنند، به من تعجب آور هستند مثل قبل. یادم میآید کمی بعد از خواندن این جمله اول کمی فراموشش کنم و خودم را برای دنیای فوقالعاده ماندانچولی آماده کنم که این کتاب قصد دارد من را غرق کند. ناتوانی در کاهش درخشندگی مارگارت آتوود و شعرها را ندارد، تقریبا کلاسیک است که چنین رویکردی را کاهش دهد زیرا کتابهای او چنین تجربیاتی هستند. اما، اگر من آن را توصیف کنم، می گویم که 2 داستان وجود دارد. یکی از داستان های افسانه ای است که او به دوران کودکی اش یادآوری می کند و خواهر کوچکتر، خواهر لورا، خواهر محبوبش، و از دست دادن او، این حماسه خانوادگی است. سپس یک داستان در داستان وجود دارد - داستان \"Assassin's Blind\" که دارای عناصر فانتزی است. اگر مارگاریتوود را پیدا نکرده اید، با این کتاب شروع کنید. چند كلمه یا احساساتی كه این كتاب را توصیف می كنند - ماندنی، نوستالژی، از دست دادن و غم و اندوه، عشق، حقیقت، شعر، اختلالات خانوادگی، رقابت برادران، سورئالیسم. این یکی از آن کتابهایی است که من دوباره خواندهایم و هنوز هم احساس میکنم نمیتوانم درک کنم، اما همیشه این احساسات قوی را در من به وجود آورد. فقط یک هشدار: انتظار نداشته باشید این ساده یا آسان باشد - که برای بسیاری از آثار Atwood انجام می شود، من حدس می زنم.

مشاهده لینک اصلی
داستان هر اقیانوس از رشته های رودخانه ای بافته شده است. با هزاران خاطره، امید و رویاها همراه با آنها، گاهی اوقات گمراه و گاهی اوقات به سرنوشت اجتناب ناپذیر خود می رسند. هویتی است که اتحادیه رودخانه ها را با اقیانوس نشان می دهد. راهي که فرد به جمعيت مي رسد و هيچ وقت از آن خبري نمي شنود. مارگارت اتوود به من یک داستان گفت که در ذهن من بسیار مشابه رابطه بین رودخانه و اقیانوس بود. دریای آریس چیس نامیده شد و رودخانه خواهرش لورا چیس بود. باید بگویم این یکی از زیباترین کتابهایی است که تا به امروز از لحاظ زبان شاعرانه، سبک روایی و شخصیتها خوانده ام. این رمان مانند رابطه بین رودخانه ها و دریا کار می کند. در ابتدا تفاوت های مشخصی بین این دو وجود دارد. با این حال فراتر از نقطه ای که به سوی دیگر جریان دارد، این دو چیز قابل تشخیص نیستند. به طور مشابه، ژانرهای مختلفی در این بازی وجود دارد که در مراحل ابتدایی قرار دارند. یک داستان فانتزی با Sci Fi وجود دارد که داستان عشق است که جذابیت جسمی، داستان درام گوتیک عالی و یک خاطره خانوادگی است که در پوشش داستان های تاریخی پیچیده شده است. با گذشت هر فصل، این ترکیب ها به یک دیگر تبدیل می شوند و تا زمانی که پایان به دست می آید، همه آنها با یکدیگر هماهنگ می شوند تا یک اوج متقاعد کننده و رضایت بخش را تشکیل دهند. سپس دوباره این داستان از Chases خواهران Iris و لورا است که به هیچ وجه مشابه یکدیگر نیستند. لورا در سرتاسر استراتوسفر با سرش حركت می كند و به هیچ وجه به كارآیی سخت نگفته نمی شود. در اینجا به نظر می آید که آیبیا چیزی در پس زمینه به نظر می رسد، می گویند یک تکه مبلمان است که شما به سختی به آن توجه می کنید حتی اگر او راوی است. پس از آن یک علامت از درخشندگی از نویسنده است که چگونه او درخشش درخشان این شخصیت را به پایان رمانی نشان می دهد. برای همه عجیب و غریب او، دوست داشتم با لورا چیس پیاده روی کنم و در هر فرصتی، از این دیدار با دانستن چیزی در مورد او بیشتر از زمانی که شروع کردم پیاده روی کردم. مارگارت اتوود بدون زبان زیبا است! من کتابهایش را فقط برای این جریان شاعرانه خواندم یا احساس میکنم. در داستان های کوتاه و داستان های دستیاران، من اجازه دادم که خودم را تنها با استفاده از پروس خود حذف کنم تا پس از آخرین خط در آخرین صفحه، در ساحل شسته شود. به این نگاه کنید: هنگامی که او می گوید هیچ چیزی شبیه کثیفی برای تشویق سوادآموزی نیست، من آن را در روزنامه نگاری روزمره و کتاب های زیادی در اواخر می شنوم. این پروسه جریان دارد و در آن نفوذ می کند. کتاب زیبا. نقل قول های مورد علاقه برای قرار دادن اینجا بسیار زیاد است. نگاهی به آنها در اینجا بر روی سایت و می دانید چرا من گفتم. بسیار توصیه شده !

مشاهده لینک اصلی
من به دو دلیل به این کتاب دست پیدا کردم: 1) عنوان چشم من را گرفت. پس از همه، یک عنوان بسیار خوب است. و 2) حدود چهار سال قبل از اینکه من این را انتخاب کردم، با مارگارت اتوود ملاقات کردم. در نهایت من به موفقیت خوشبختی در موقع مناسب در دقیق زمان مناسب می اندیشم. حتی بیشتر خوش شانس بود این واقعیت بود که من اتوود را در یک کتاب فروشی در پراگ ملاقات کردم، جایی که من یکی از تنها چند سخنران انگلیسی بودم، در نتیجه من را در جای خوبی قرار دادیم تا چند لحظه با او گپ بزنیم. ما در مورد دو قطعه از تمام مجله ی او که من خواندم صحبت کردم، این داستان کوتاهی در مورد خفاش ها و شعر کوتاه @ Fishhook @ (که خیلی کوتاه است که هنوز می توانم از حافظه آن را بخوانم). من توانستم در کنار او نشستن (هیجان زده) و حدود ده دقیقه با او صحبت کنم، و در آن ده دقیقه من با عقل او و روش ظریف او با کلمات سر و صدا کردم. پس از راه رفتن دور از آن میز با چشم های گسترده و ذهن که به شدت احساس کشش شده بود، به هر حال، من قول دادم که به زودی یک رمان از این نویسنده جنجالی را انتخاب کنم. @ The Assassin Blind @ به نظر می رسید که این رمان است. این رمان بسیار عالی است. پروس زرق و برق دار، بدون درد، لذت خواندن است. داستان هر دو فوق العاده و وحشیانه است. در آن، اتوود یک داستان فانتزی علمی را تلفیق می کند؛ داستان در مورد دوران کودکی دختران در کانادا در اوایل قرن بیستم؛ و این همان زندگی زنان معاصر است. در طول این داستان، اتوود فاجعه ی وحشتناکی ایجاد می کند که با مشورت با شما بحث می کند که شما را ترسانده است. تعلیق با هر صفحه رشد می کند و از شما خواسته است که صفحات بیشتری را بخواند. من این کتاب را دوست داشتم و وقتی خواندن آن را داشتم از اینکه آن را پایین آوردم متنفر بودم. وقتی مجبور بودم دور از آن باشم، نمی توانستم منتظر بمانم. من آن را در جلسات ماراتن خوردم و زمانی که جلد بسته را بستم، احساس غم و ناراحتی و خشنود و ناراحت شدم - و مطمئن بود که اتوود اکنون نویسنده ای است که به زندگی من وابسته است. آیا تا به حال فرصتی برای دیدن اتوود دارید؟ - بله اگر بخواهید از طریق خواندن او حتی از راه دور فکر کنید، این کار را انجام دهید. اکنون.

مشاهده لینک اصلی
پاداش چیست؟ این کتاب عشق من به نوشتن آتوود را دوباره تأیید می کند. او درخشان است نوشتن او به طور همزمان متراکم، لایه ای است، و در عین حال به راحتی قابل دسترسی و لذت بخش است. دیگر کتاب های خوب نوشتن را دارند که هر چند صفحه ممکن است من را متوقف کند و یک جمله یا جمله خاص را تحریک کند. این کتاب مجموعه ای از مجموعه های متوالی از توصیف و ایده های زیبا است. برای نوشتن تمام کسانی که رضایت من را جذب می کنند، نیمی از کتاب را ثبت می کنند. \"خوشبختی می تواند خراب شود، اما بازگشت به طور حتم بدتر می شود. گوشت جامد هرگز نمی تواند با سایه روشن که توسط غیبتش اجرا می شود زندگی کند. زمان و فاصله لبه ها را تمیز می کند؛ سپس ناگهان عزیزان وارد شده اند، و ظهر با نور بی رحم آن، و هر نقطه و منفذ و چروک و مچ پا روشن است. \"[p95، در بازگشت به خانه یک سرباز.] ****** @ هنگامی که شما جوان هستید، فکر می کنید همه چیز شما یکبار مصرف است. شما از حالا به حال حرکت می کنید، وقت خود را در دستان خود می گذارید، آن را دور بریزید. شما ماشین خود را با سرعت بالا برمی دارید. شما فکر می کنید که می توانید چیزها را خلاص کنید، و مردم نیز - آنها را عقب بگذارید. شما هنوز نمی دانید که عادت کرده اید، دوباره می آیند. @ [P 499]

مشاهده لینک اصلی
ایوان چند کتاب اتوود را بخواند و بعد از خواندن همیشه در مورد بسیاری از فتوشاپ ادبی در دهان به نظر می رسد که به نظر می رسد زمانی رخ می دهد که نامش ذکر شده باشد. @ یووه اتوود را البته بخوانید @ .. خیلی خوب، بعضی ها @ اما او یک نابغه است و همه چیز شگفت انگیز است - و Shes کانادایی است. چگونه می توانید همه چیزهای او را دوست داشته باشید؟ @ .. آیا از کانادا به طور خودکار پیش بینی عظمت ادبی در افراد را متوقف می کند؟ من اشتباه گرفته ام و خوب، من نمی دانم اما من فقط چند کتاب او را بخوانید. اما پس از خواندن این کتاب، من متوجه می شوم که چرا مردم واقعا او را دوست دارند. داستان فوق العاده، روایت مدرن و داستان کشتن آدمکش را دوست داشت. آیا داستان قاتل کور بعضی از نوع تحلیل زیر متن از روابط شخصیت ها است؟ من در مورد آن فکر نمی کنم من فقط اینقدر عمیق نیستم متاسف.

مشاهده لینک اصلی
کتاب های مرتبط با - کتاب آدمکش کور


 کتاب کابوی تحمل ناپذیر
 کتاب دفتر حسرت و دلدادگی
 کتاب هوم بادی/کابل
 کتاب چگونه خدا را بشناسیم
 کتاب دویدن در خیابان های پکن
 کتاب بعد التحریر کمونیسم