کتاب آدمکش کور

اثر مارگارت آتوود از انتشارات ققنوس - مترجم: شهین آسایش-دهه 2000

پا به‌ پای‌ سرنوشت‌ خانواده‌ای‌ که‌ جنگ‌ مستقیم‌ و غیرمستقیم‌ بر بادش‌ می‌دهد، مردی‌ ناشناس‌ برای‌ زنی‌ ناشناس‌ به‌ روایت‌ داستانی‌ سوررئالیستی‌ نشسته‌ است‌. هر دو داستان‌ در بزنگاهی‌ باهم‌ ترکیب‌ می‌شوند و «آدمکش‌ کور» را پدید می‌آورند؛ داستان‌ کشندگانی‌ که‌ همان‌ قدر هولناکند که‌ دوست‌داشتنی‌ و همان‌قدر ظالمند که‌ مظلوم‌. مارگارت‌ اتوود، از مشهورترین‌ نویسندگان‌ کانادایی‌ است‌ و آثارش‌ به‌ زبان‌های‌ متعددی‌ ترجمه‌ شده‌ است‌. «آدمکش‌ کور» در سال‌ 2000 جایزة‌ بوکر را نصیب‌ این نویسنده کرد.‌


خرید کتاب آدمکش کور
جستجوی کتاب آدمکش کور در گودریدز

معرفی کتاب آدمکش کور از نگاه کاربران
آدمكش كور را كه تمام كردم انگار كوله بارى از ستم جهان مردسالار پيرامونم را به دوش مى كشيدم! و نه تنها جهان مردسالار، كه كثافت جهانى كه همه ما به اجبار در آن زندگى مى كنيم، چه زن و چه مرد!
در جاى جاى اين كتاب شاهد زير سوْال بردن ارزش هاى جهان مردسالار هستيم و البته اين انتقاد به نظر من خالى از تعصب و مردستيزى است. هر كلامى بيش از اين درباره محتوا داستان كتاب را برملا خواهد كرد. اما اگر روزى داستان قهرمان هاى خاكسترى اين كتاب را خوانديد، در نهايت اين سوْال را از خود بپرسيد كه در جريان اين داستان بالاخره چه كسى پيروز شد؟ قهرمان واقعى چه كسى است؟ اصلا عرصه زندگانى به همين شكلى كه هست، ظرفيت اين را دارد كه كسى در داستانش پيروز يا قهرمان باشد؟
مارگارت اتوود را بايد زودتر از اين ها كشف مى كردم، نويسنده اى فمينيست و به عقيده من بسيار باهوش، با ادبياتى دلچسب كه گيريايى داستان هايش را دو چندان مى كند.

مشاهده لینک اصلی
از مهم‌ترین ویژگی‌های این کتاب، روایت قوی و توصیفات و تصویرهای به شدت معرکه‌ی اون هست. فکر نمی‌کنم کسی این کتاب رو بخونه و سهمی از اون برای خودش نگیره. یعنی هرکسی به اقتضای نیازی که به کتاب داره و انتظاری از نویسنده برای یاد گرفتن، چیزی از این کتاب به دست میاره.


مشاهده لینک اصلی
من فقط مارگارت اتوود را نمیبینم یک بار از کانادایی پرسیدم اگر آنها را بخوانند. او نوشت که اگر شما در استرالیا زندگی می کردید، آن را مانند آبجو فستر استفاده کنید. دقیقا برای گردشگران.

مشاهده لینک اصلی
بعد از بسته شدن این کتاب، احساس خجالت و یا حتی خجالت زده شدم. من 150 صفحه گذشته را در یک نشست خوانده ام با تجمع صفحات خواندن، رمان به وضوح و معنایی برای من به دست آمد، اما من هم وزن این داستان را احساس می کنم. این کتاب به دو خواهر، آریس و لورا متصل می شود، یکی از آنها در اولین خط (رمان) رمان از یک پل جلوگیری می کند، و دیگری، صفحات بعدی بعدی را که از زندگی خود در آینده به چشم می خورد، آینده می دانند € آینده ای که در آن او یک پیرمرد است، با خاطرات قدیمی از دست دادن، پشیمانی، حقیقت و داستان ها. داستان ها در داستان ها وجود دارد، یکی از آنها یک داستان عجیب و غریب علمی تخیلی است که در ابتدا من را از بقیه رمان جدا کرد، اما به تدریج مرا به خود جذب کرد و به تدریج به پس زمینه افتاد و داستان های دیگر را به هم ریخت. این یک رمان دشوار بود که برای من بیافتد. من حداقل 70 صفحه در آن بودم قبل از آن که در داستان های مختلف احساس لمس کردم و توانستم معنی روشن از آنها را بدست آورم. اگر من پس از آن رد شدم، قطعا در برابر این داستان گفته شده بود، زیرا تمامیت آن هرگز به من نشان نخواهد داد. پس از آن به پایان رسید، متوجه شدم که غبار مبهم که من بیشتر از این تجربه را تجربه کردم، یک قصص عمدی بود و بخش بزرگی از طلسم این کتاب را روی من گذاشت. چگونه می توانیم بدانیم که منشور که از طریق آن ما داستان های خودمان را می بینیم روشن است یا درست است؟ چطور دیگران چطور؟ آیا حقیقت باعث می شود همه چیز آسان تر شود؟ بسیاری از سوالات مطرح شده، چند پاسخ قابل اعتماد، اما هرگز به خوانندگان بر روی دی وی دی ارائه نمی شود. طنز یکتا، مسخره، غم انگیز، اغلب شاعرانه است، همانطور که اغلب نگران کننده است. گاهی اوقات احساس غم و اندوه بیش از حد فراوانی از استعاره ها و تشبیه ها، دیگر من احساس کردم که من به یک شعر طولانی شکوفه کردم. تن گاهی اوقات خشن است، توصیف بی معنی است، اما برای تجربیات زبانشناختی و کنترل داستان، من این رمان را برای خوانندگان و / یا خوانندگان معتبر که برای یک چالش هستند، توصیه میکنم. یک برنده جایزه بوکر، اگر یک عمیقا متاهلی است.

مشاهده لینک اصلی
قاتل کور بیشتر داستان داستان علمی تخیلی است که توسط دو عاشقان بی نام که در اتاق های ناهنجار ملاقات می کنند. اما داستان این فیلم نیز درباره داستان آریس چیس گریفن است که توسط او و خواهر کوچکترش لورا، که در یک شهر تخیلی در نزدیکی تورنتو زندگی می کند، داستان می کند. ایرویز داستان ما را به عنوان یک زن پیر، در پایان قرن بیستم به ما می گوید. در آن، ما در مورد افزایش و سقوط خانواده چیس یاد می گیریم، چه چیزی شبیه به یک زن در جامعه عالی کانادایی از نیمه اول قرن گذشته بود. همچنین برخی از دیدگاه ها در مورد اینکه جنگ ها بر کانادا تاثیر گذارند، وجود دارد. وقتی من شروع به خواندن کردم، فکر کردم شاید این بهترین ایده من نبود. داستان Iriss با بیت هایی از The Assassin Blind Assassin درهم آمیخته شده است و تا زمانی که شما شروع به درک چگونگی کارها و نحوه ارتباط این داستان ها نکنید، همه چیز کمی گیج کننده است. حداقل آن را برای من بود، بنابراین، بله، من در دسترسی به داستان مشکل داشتم. چیز خوبی بود، هنگامی که من به آنچه که من برای غلبه بر آن غلبه کردم، این کتاب کاملا هیجان انگیز بود. ما اسرار خانواده، عشق ممنوعه، شخصیت های عجیب و غریب، داستان علمی تخیلی، تاریخ، ختنه را داریم. کتاب پیچیده، بله و کامل است که قطعا سزاوار خواندن است. مطمئنا، ممکن است ابتدا ساده ترین روی زمین نباشد، اما خواندن را ادامه دهید؛ مطمئنا شما از آن پشیمان نیستید

مشاهده لینک اصلی
من این سایت را دوست دارم و خیلی دوستش دارم. این صفحه یک پیوند میانبر میانبر برای یک صفحه وب است. یک جفت کفش بخرید چند صد صفحه با چند کلیک دنبال می شود، و سپس روی لینک کلیک کنید که می گوید \" این در مورد ارتفاع آسمان است، ارتفاع آسمان بالاتر از خورشید است. این یک مرد دو صد ساله است و او یک مرد خوب است. او یک مرد خوب است. متاسفم، اما من اهمیتی نمی دهم من به اطلاعاتی اعتقاد دارم که باور دارم. اتوود به شما آرامش می دهد؛ یک چیز خوب برای داشتن یک خواب خوب است، به جای صرف خوابیدن. برای کسب درآمد، برای پول، پول، پول، پول، پول برای پول درآوردن پول بدست آورید من یک دوست ناشناس هستم در نتیجه، این یک راه بسیار خوبی برای آزاد شدن است.

مشاهده لینک اصلی
این رمان شهاب دیوانه یخی است که از طریق قلب یک رمان ویرجینیا وولف شلیک شده است. هر چه بیشتر به آن برسید، انگشتانتان هر فیبر را در هر صفحه برش خشن احساس می کنند. شما فقط کتاب بخورید؛ صفحه پس از صفحه، شما تقریبا شروع به جوهر طعم. اتوود از سر، لگن یا روده نمی نویسد. او روح شما را می بخشد کلمه ی خود را نیش می زنید و زباله های خود را در هر سطح پاکسازی کنید.

مشاهده لینک اصلی
کتاب های مرتبط با - کتاب آدمکش کور


 کتاب آدمهای یک نویسنده
 کتاب تله شادمانی (مصور)
 کتاب گیلیاد
 کتاب همچون یک خانه به دوش
 کتاب تله های فروش
 کتاب نظریه همه چیز